S3 w ijknieuws R L F T 3'-^ ■i 'I, Tonya'bij Heyhoef Cinema eeshof krijgt vervolg Preview M000V filmfestival Noord-Brabant is klaar voor de lente Succesvoile campagne 'De Bende van de Reeshof The Rocking Navigators in wijkcentrum Heyhoef JN Z'1 I TILBURGSE KOERIER -DONDERDAG 11 APRIL 2019 13 DOOR ZAMIRE WILLEMS I j Beeld uit Vn Unexpected Love'. op 13/4 >0/4 Tilburg - Op zondag 14 april worden vanuit vier Brabantse Natuurpoorten ANWB fiets- en wandelrou tes aangeboden. Tilburg - Ruim 750 Rees- hofbewoners, scholen en buitenschoolse op- vanglocaties vroegen het afgelopen jaar meer dan 450 'weg met de Bende'-opruimpakket- ten aan. De campagne 'De Bende van de Rees hof' verspreidt zich nog steeds als een olievlek door het Tilburgse stads deel en krijgt om die reden een vervolg. irden ïetsen ruim 40 mensen voor een opruim- pakket", aldus Zelissen. pelijk een of leveren die een 'gramma ziet er als vol 10.40 uur: welkom jven 665 KOERIER tilburg - Cinecitta presenteert op vrijdag 19 april een preview van het MOOOV filmfestival in Vlaanderen. Het programma ziet er als volgt uit: 10.30-10.40 uur: welkom door Marc Boonen, directeur MOOOV en Bert Goessen; 10.40-13.00 uur: An Unexpected Love van Juan Vera, 136', Argenti- bosch-Vissershang i Vissershang 2 en Rc in Goirle aan he" Vrijwilligers klaar om ut< omgeving van deze Natuurpoor ten. Geef dit bij het aanmelden op de site wel apart door dat u de begeleider bent van iemand die mobiel beperkt is. Kijk voor meer informatie en aanmelding www.anwb.nl/lenterondjes _rpoor I veel je een klimt aan een f shop ber isseur Reeshof een i mensen te iet opruimen ontstond het van de Rees- betekenis twee- jds gaat het om de wijk, anderzijds om iep mensen die er geza- ?en zooitje van maken. in Hank aan de toovertsche Leij iet Gorps Baantje 1 van de ANWB staan ar om u te verwelkomen. Van 23 april tot 5 mei vindt in Turnhout het jaarlijks terugkerend MOOOV filmfestival plaats. Op dit festival worden met name films vertoond van regisseurs die kwa liteit combineren met maatschap- engagement. Films die op andere manier commentaar op onze samenleving of artistiek verhaal vertellen dat minder toegankelijk is voor een breed publiek. In twaalf dagen worden ongeveer 70 films ver toond van over de hele wereld. Cinecitta aan de Willem ll-straat 29 licht op vrijdag 19 april vast een tipje van de sluier op. Iedereen is tussen 10.00 uur en 16.00 uur welkom hier aan mee te doen. Tijdens deze dag is er bij de Natuurpoorten voor jong en oud nog veel meer te beleven. Hier kun je een klimbos bezoeken, meedoen aan een fotoworkshop, een workshop bergwandelen voor beginners volgen of een vaartocht maken. De Natuurpoorten die meedoen zijn Stayokay in Bergen op Zoom aan de Boslustweg 1, Kriekeput in de Maashorst aan de Scha- ijkseweg 3a in Herpen, de Bies- "Datgene wat we hebben bereikt, daar wilden we niet zomaar mee ophouden. De Bende van de Ree shof is nu zo ingebed, het is ook niet iets dat je zomaar stopt", zegt Johan Zelissen, campagneleider van 'de Bende'. Een paar jaar gele den bedacht Zelissen, creative art director, op verzoek van de toen malige wijkregis creatieve manier om mobiliseren rondom h« van zwerfafval. Zo idee voor de Bende hof, waarvan de ledig is: enerzijds rommel in de w" een groe menlijk ee tilburg - Op zaterdag 13 april tre den The Rocking Navigators op in wijkcentrum Heyhoef aan de Ker kenbosplaats 1 in Tilburg. Deze vijfkoppige band speelt onvervals te rock-'n-roll en sixties-muziek. Een kaartje kost 5 euro in de voor- tilburg - Op vrijdag 12 en zaterdag 13 april vertoont Heyhoef Cine ma 'l,Tonya', een Amerikaanse film uit 2017, geregisseerd door Craig Gillespie. Het is het verfilmde le vensverhaal van TonYa Harding, de eerste vrouw die een drievoudige axel wist te springen tijdens Ame rikaanse kunstschaatswedstrijden in dejaren '90. Margot Robbie speelt de hoofd rol en trainde maandenlang voor haar rol. De film werd met een ge limiteerd budget opgenomen in 31 dagen. Haar wrede maar ook komische moeder, La Vona Gol den, wordt gespeeld door Allison Janney en haar ex-echtgenoot Jeff Gillooly door Sebastian Stan. Het verhaal volgt de krankzinnige gebeurtenissen rond het incident waarbij haar voormalige echtge noot iemand inhuurde om haar rivale Nancy Kerrigan met een ijzeren staaf op de knie te slaan, FOTO: Tanja Kluytmans waar huizen omheen staan, blijx schoon." Ondanks de in totaal prullenbakken die door het stads deel verspreid staan, blijven men sen blikjes, flesjes en sigaretten peuken op de grond gooien. Grof vuil wordt makkelijk opgeruimd, maar de meeste troep wordt vol gens Kluytmans veroorzaakt door kleine plastic strookjes, waar riet jes van drinkpakjes in hebben gezeten. Zwerfafval, dat veelal rondom scholen ligt. "Dat is schrik barend veel, watje op de vierkante meter vindt. Je pakt het ook niet zo snel op met een grijper. Je kunt ook via het vuil de 'snoeproutes' tussen scholen en supermarkten ontdekken" Opruimpakketten, bestaande uit onder meer een grijper, hand schoenen, hesje en gele vuilnis zakken, zijn te bestellen op websi te www.debendevandereeshof.nl. Van billboards tot LED tekstbor van de politie en van bakfiei tot bijna een meter hoge uit staal en gaas opgetrokken prullenbak ken, die gezamenlijk de tekst 'stop de bende'vormen. Niemand in de Reeshof ontkwam afgelopen jaar aan de grootse bewustwordings campagne gericht op het con fronteren, informeren, inspireren en activeren van wijkbewoners rondom het thema zwerfafval. Een gezamenlijk project van gemeen te Tilburg, de politie, BAT en BAM. "De bereidwilligheid in de wijk is verrassend groot. De pilot liep of ficieel van mei tot december en er was toen nog onzekerheid over een eventuele doorgang, maar zelfs na die tijd meldden zich nog Begeleide tochten Wandelt of fietst u liever niet alleen of vindt u het als koppel of gezin ook fijn om met anderen te fietsen: de ANWB vrijwilligers begeleiden om 11.00 uur een fiets- en wandel tocht. Meldt u zich hiervoor aan op onderstaande website. Kent u iemand in uw omgeving die mobiel beperkt is en die niet kan/wil fietsen of wandelen, neem deze persoon dan mee. U bent beiden welkom op 14 april. Bij Natuurpoorten Kriekeput en Stay- okay staat een stoel en een kop koffie klaar en wordt om 11.30 uur meer verteld over de natuur in de nië 2018. Een fijne komedie over een gelukkig getrouwd stel dat na vijfentwintig jaar huwelijk de ba lans opmaakt en tot de conclusie komt dat het gras elders misschien toch niet zo groen is als het vaak lijkt. Release 17 oktober 2019; 13.00-13.45 uur: lunch; 13.45- 15.25 uur:Tel Aviv on Fire van Sameh Zoabi, 97', Palestina 2018. Een decennialang Arabisch-lsraë- lisch conflict, luchtig uitvergroot als meeslepende Soap waar wel degelijk om gelachen kan worden. Release 25 juli 2019; 15.25-15.45 uur: pauze; 15.45- 17.20'uur: Sibel van G. Gio- vanetti en £agla Zencirci, 95', Tur kije 2018. Vanuit haar onderdrukte positie in de gemeenschap komt Sibel op voor haar identiteit, haar eigen gevoel en haar eigen leven en vecht ze voor een beter en an der bestaan. Release 5 maart 2020. Tanja Kluytmans, omgevingsma- nager BAM Reeshof, bracht de hele afvalketen in beeld en ontwikkelde een uitgebreid educatieprogram- ma rondom (zwerf)afval. "Het doel is om bewustwording, gedrags- en mentaliteitsverandering bij basis schoolkinderen te realiseren. We hebben zelfs een grote schoon maakactie gehad, waar 110 basis schoolkinderen en 200 kinderen van de BSO meehielpen", aldus Kluytmans over het gezamenlijk initiatief van de BAM, BSO's, RNewt en de Bende van de Reeshof. Het staat volgens haar buiten kijf dat de Reeshof, sinds de Bende in het leven is geroepen, er merk baar schoner op is geworden. "Vuil trekt vuil aan, maar gebieden waar mensen actief zijn, zoals het Ree- shofbos, parken en groenstroken om haar zodoende uit te schake len voor de Olympische spelen in 1994. De vertoning is in Wijkcentrum Heyhoef aan de Kerkenbosplaats 1. Aanvang op vrijdag 12 april om 14.00 uur en zaterdag 13 april om 20.00 uur. Kaarten kosten 5 euro, inclusief een kop koffie of thee vooraf. verkoop en is te verkrijgen aan de bar van het wijkcentrum. Op de avond zelf betaal je 7 euro aan de kassa. Het optreden begint om 20.00 uur. Dit optreden wordt mede mogelijk gemaakt door ContourdeTwern. .1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13