w ijknieuws N IB oord 5-, Rechtswinkel Letselschade Filosofie en Zelfredzaamheid in noodsituaties natuur Paasactiviteit voor kinderen Vlooienmarkt van >n muziekvereniging Andara Tilburgse Culturendag bij Peerke Donders Muziekmiddag TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 APRIL 2019 11 gevoel van verbondenheid. uur geeft op lezing in 80 Een I Twintig nationaliteiten uit Tilburg vertellen hoe mensen elkaar helpen Tilburg Op zondagmiddag 14 april wordt bij Peerke Donders de eerste Tilburgse Culturendag gehouden. Neem eens een kijkje in onze winkel ke Donders Park. De Tilburgse Culturendag vindt plaats in het museum op de historische geboorteplek van de bekendste Til burger. FOTO: Jan van der Pennen zijn. Peerke Donders doet daar voor een oproep om mee te doen. ndien itrum s en voor *n. ?ld iptocht is er een kinderkoor in de I en wordt het paas Na het ziekenhuis uenemarKen, Afghanistan. De (en verwacht) d< nationaliteiten n De- fases srkan- ier in meter gaat met de taal goed bt verschi Doordt stappen en zaterc men zo nodig bij i u immobiel bent. Rechtswinkel Letselsci Tilburg gevestigd aan ring 26. Tel. 013-781001 info@rwls.nl, web www.i tilburg- Op zondag 14 april orga niseert KBO Heikant-Quirijnstok voor de laatste keer dit winter seizoen een muziekmiddag in de seniorensoos 't Hazennest aan het Kreverplein 27. Vanaf 13.30 uur treedt Gezelligheidskoor Effe men snuffelen iderd kramen soorten tweede- kleding en ande- Plein Leo XIII 29 JUWELIER - voor ouderen maar uiteraard zijn alle belangstellenden welkom. Koffie en thee zijn gratis, zo ook de entree. De eerste bijeenkomst vindt plaats op dinsdag 16 april om 14.30 uur in Het Ronde Tafel- huis (Wagnerplein 4). De tweede bijeenkomst vindt plaats op dins dag 23 april om 14.30 uur in De Ypelaer (Corellistraat 10). Twintig verschillende nationalitei ten (mogelijk meer) uit Tilburg ver tellen hoe in hun cultuur mensen elkaar helpen. De Tilburgse Cul turendag is gratis toegankelijk en begint om 14.00 uur. Het unieke initiatief is genomen in het kader van de tentoonstelling 'Arm in arm met Peerke'in het Peerke Donders Paviljoen, Peerke Donders Park 3 in Tilburg. :hade is in de Besterd- 1013, e-mail /.rwls.nl tilburg - Op zondag 14 april or ganiseert muziekvereniging An dara een vlooienmarkt op het parkeerterrein van Vbg PostNL aan de Ringbaan Noord 105. De markt duurt van 09.00-16.00 uur. De bezoekers kunnt tussen ruim hono. naar allerhande sr,rtr hands spullen, kkull tilburg - Peer Elshout woensdag 17 april een Stadstuin Theresia over het thema filosofie en natuur.ln deze lezing onderzoekt Peer Elshout hoe een aantal filosofen dacht en denkt over de natuur en in wat voor re latie zij staan met de natuur. Hij schetst drie mogelijke relatievor men tussen mens en natuur. Ver volgens bespreekt hij de filosofen Aristoteles, René Descartes en Karl Marx en de hedendaagse fi losofen Timothy Morton en Bruno Latour. Zowel Morton als Latour plaatsen ons in het antropoceen, het tijdperk waarin de mens de meest dominante factor op aarde is. Zij houden zich sterk bezig met een van de meest met ingrijpen de gevolgen van die menselijke dominantie: de door de mens ver oorzaakte klimaatverandering en de verwarring hoe daar mee om te gaan. De lezing start om 19.30 uur, de zaal is open vanaf 19.00 uur. Een vrijwillige bijdrage wordt zeer op prijs gesteld. Stadstuin Theresia is gevestigd aan de The- resiastraat 15 in Tilburg. turen. In élke cultuur bestaan tal van gebruiken en voorzieningen om elkaar te helpen..Bijvoorbeeld mensen die arm zijn. Elkaar helpen is universeel. Het is gewoon heel erg interessant om van elkaar te horen hoe mensen in een bepaal de cultuur voor elkaar klaar staan als iemand in nood is. Daar kun je van leren, maar het geeft ook een Met 16,6 procent van de huishou dens die in armoede leven is dit een groot probleem in Tilburg. Peerke Donders probeert aan het terugdringen daarvan op een ei gen manier een bijdrage te leve ren. Daarom is de tentoonstelling 'Arm in arm met Peerke'georgani seerd. Als onderdeel daarvan vindt gemiddeld om de drie weken een extra activiteit plaats. Onlangs ver telde wethouder Esmah Lahlah over haar beleid om armoede in Tilburg te bestrijden. Aanders op. Er kan volop meege zongen worden met herkenbare liedjes. Aansluitend verzorgt de Memory Lane Disco show de mu ziek, waarop gedanst kan worden. De middag eindigt rond 17.30 uur. De entree is gratis. ervoor dat mensen zich beter kun nen uitdrukken en hun verhaal kunnen vertellen in hun eigen taal. In het geval van letselschade "’at het gesprek vaak gepaard emoties, waarbij niet alleen il een barrière kan zijn voor 1 begrip maar ook de culturele zhillen. ideweeks kunt u naar binnen "“n tijdens openingstijden □uerdag op afspraak. Ook kan ’o nodig bij u thuis komen als re prullaria. Parkeergelegenheid is er voldoende aan de Goirke Kanaaldijk. De opbrengsten ko men geheel ten goede aan mu ziekvereniging Andara voor o.a. aanschaf van instrumentarium en bladmuziek. De entreeprijs bedraagt 2,50 euro p.p., maar kinderen onder 1 meter mogen gratis naar binnen. Steden Ziekenhuis. Voorafgaand aan de optocht is er een optreden van een kinderkoor in de Hasselt se Kapel en wordt het paasverhaal verteld. Na het ziekenhuisbezoek kunnen de kinderen en hun familie bij de Postelse Hoeve een paasei ophalen en samen nog iets drin ken. Inloop bij de Hasseltse Kapel vanaf 10.00 uur. De optocht naar het ziekenhuis vertrekt om 11.00 uur. De activiteit eindigt om 12.00 uur. De toegang is gratis. tilburg - Stichting Rechtswinkel Letselschade is een onafhankelij ke stichting die kosteloos advies en bijstand biedt aan personen op het gebied van aansprakelijkheid. De Rechtswinkel heeft als specia lisme letselschade, maar kan ook helpen op het gebied van uitkerin gen en schulden. Rechtswinkel Letselschade is het eerste letselschadeadviesbureau, dat gespecialiseerd is in intercultu rele dienstverlening. De organistie beschikt over adviseurs, die naast de Nederlandse taal een tweede niet-westerse taal spreken, zoals Arabisch, Bulgaars, Pools, Russisch, Turks, Berbers en Engels. Dit zorgt De Tilburgse Culturendag is een van die extra activiteiten. In Til burg wonen tientallen verschil lende nationaliteiten. Elke natio naliteit staat voor minstens één en vaak wel meer verschillende cul- tilburg - Stichting Vrienden van de Hasseltse Kapel organiseert zon dagochtend 14 april de jaarlijkse paasactiviteit in de Hasseltse Ka pel voor kinderen en ouderen. Alle kinderen mogen deelnemen. De kinderen mogen thuis of op school een mooie palmpaasstok maken. Samen met hun ouders en/of grootouders kunnen ze die, in een grote stoet met kinderen, brengen naar oudere en zieke mensen op de afdeling geriatrie in het Twee- Nationaliteiten (culturen) die in ie der geval over hun tradities om el kaar te helpen komen onder meer uit Amerika, Colombia, Curasao, Denemarken, Somalië, Syrië en organisatie hoopt lat nog veel meer aanwezig zullen en Paul Spapens. Zij beiden zijn lid van de Stichting Petrus Donders en zijn ervaren journalisten. Het zal in de gesprekken niet alleen gaan over elkaar helpen, maar over veel meer interessante aspecten van de verschillende culturen. De Tilburg se Culturéndag is zo een kennis making met de culturenrijkdom van Tilburg. tilburg - De werkgroep Senioren Nieuw Noord (SNN) van de wijkra den in Tilburg-Noord organiseert samen met het Rode Kruis Tilburg twee bijeenkomsten over het the ma 'zelfredzaamheid in noodsitua ties'. Bezoekers krijgen veel tips informatie. Verder is er ruimte vc discussie en het stellen van vrager De bijeenkomsten zijn bedoel. De Tilburgse Culturendag wordt op een plezierige manier aange kleed. De Kleurrijke Mama's treden op. Somalische vrouwen presen teren hapjes uit hun nationale keuken. De deelnemers worden geïnterviewd door Lout Donders

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11