el 0 Opening van eerste virtuele squashbaan in Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Gratis compost afhalen op 30 maart bij Albion en Hoolstraat Werkzaamheden aan wegen Tl Welke sport ontdek jij? n Gebruik GFT-bak op je aanrecht Rolph Dols beoogd wethouder Tilburg iet De milieustraat. (Foto gemeente Tilburg) www.tilburg.nl I een virtual squashbaan. AFVAL SORTEREN www.tilburg.nl/afval /burgr trook an 1680 I .4* www.sportintilburg.nl HBD lieuwe in de n aan an van fase jmmen avel ordt de /raagd MILIEUVRIENDELIJK EN VOORDELIG Hendrikhof/Emmapassage/ Frederikstraat Verbouwen Emmapassage tot 2 juli 17 uur. nulierenstraat/ ../St. Ceciliastraat apenbare ruimte en •n gebied tot 6 juli 17 1 april den in /ordt en aantel, iten. aan de zodat ft en es weer april a het chitec- □ord/ •urn. eerde ir ont- ler. •meester Letschertweg/ aseweg an de Jan van der Leerstraat Afgesloten tussen de Trouwlaan en de Nazarethstraat tot 31 mei. 17 uur. apparte- aanstraat Spoorlaan Weg versmald door nieuwbouw en sloop tot 28 juni 17 uur. Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 -18 uur Burgemeester Brokxlaan Zuidelijk gelegen fietspad dicht door werkzaamheden tot 5 april 17 uur. Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di 13-18 uur Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Schouwburgring Een rijstrook afgesloten tussen B. Zwijenstraat en L. Bouwmeesterplein tot 15 juli 17 uur. Hoevense Kanaaldijk Asfaltreparaties tot 19 april 17 uur. Inwoners die een los GFT-bakje op lan, hoeven ischil naar scheiden i het kader wat doe jij leenten t tips n schei- Inwoners van Tilburg kunnen zaterdag 30 maart gratis compost krijgen bij de milieustraten Albion en Hoolstraat. Met deze actie bedankt de gemeente inwoners voor het sorteren van groente-, fruit- en tuinafval (GFT). De resten van dit afval zijn een grondstof voor compost. Elzenstraat/Popu Pijnboomstraat/J Herinrichting of woonrijp maker uur. Heieinde Verbouwen pand Agristo. Heieinde afgesloten tot 31 mei 17 uur. Wijkproject steunen door juiste snelheid te rijden Er wordt regelmatig te hard gere den in Tilburg. Er zijn al drempels geplaatst, maar die hebben onvol doende effect. Daarom gaat de gemeente een 'belonings-snelheids- meter' testen. Die maakt mensen bewust van de gereden snelheid en beloont ze tegelijkertijd door geld te sparen voor een wijkproject. Voor iedere automobilist die zich aan de juiste snelheid houdt, gaat een vast bedrag in een spaarpot. Op de Oerlesestraat mag 30 gereden wor den. De snelheidsmeter staat daar van 1 juni t/m 30 juni als test. Van het uiteindelijk gespaarde bedrag wordt een project in de wijk Oerle uitgevoerd. 088 225 0100 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 463 6443 GGD Generaal Winkelmanstraat Afgesloten tussen Oude Goirleseweg en Mac. Allisterstraat tot 19 april 17 uur. Stadswinkel Noord Wagnerplein 4 ma t/m vr 9-13.30 uur Heuvelpoort/Zwaanstraat/ Piusplein/Heuvelring Verbouwing/nieuwbouw ar" menten Heuvelpoort/Zwaón tot 26 juni 17 uur. Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 Balie Werk en Inkomen Burgemeester Brokxlaan 1S8: ma t/m vr 8.30-17 uur Samenwerking tussen kermis en Albert Heijn Supermarkt Albert Heijn en de Til- burgse Kermis gaan dit jaar samen werken. Er komt onder meer een spaaractie bij de 21 vestigingen van de supermarkt in Tilburg en omge ving. Vanaf 19 juli staat Tilburg weer ■10 dagen lang in het teken van de kermis. Samen met partners is de Tilburgse Kermis al enige jaren bezig het evenement te vernieuwen en te verbreden. Albert Heijn is dit jaar een nieuwe partner. De Badeen- denrace is een vast onderdeel van de Tilburgse kermis. Dit jaar levert AH ook een bijdrage aan de race, waaraan als goed doel Ronald Mac Donald is gekoppeld. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Burgemeester Baron van Voorst tot Voorstweg, Cornelis Drebbelstraat, Dongenseweg, Eind- hovenseweg, Heuvel, Heuvelstraat 48a/50, Koolhovenlaan, Montforta- nenlaan e.o., de Oegstgeeststraat/ Overloonstraat, de Rugdijk, Schoe- nerstraat, de Sint Willibrordstraat en de Zevenheuvelenweg. Het volledig overzicht staat op internet. schikt voor alle tuinplanten. Composteren is goed voor het milieu doordat er allerlei vormen van duurzame energie uit te ha len zijn zoals gas, elektriciteit en brandstof voor auto's. Bovendien zorgt compost voor CO2 in de bo dem wat helpt tegen de opwar ming van de aarde. Composteren bespaart ook geld omdat het een goedkope manier van afvalver werking is. Het is meer dan de helft goedkoper dan het verbran den van restafval. Het is belang rijk om GFT goed te sorteren. Milieustraat Albion zit aan de Caledoniastraat 13 in Tilburg. De Hoolstraat zit aan Hoolstraat 2B in Berkel-Enschot. Burger Bredas Werk aan de verkeerslichten van 4 april 8 uur tot 5 april 17 uur. En op 6 april 7 uur tot 7 april 12 uur. Er wor den verkeersregelaars ingezet. Stadswinkel Berkel-Enschot Trappistinnentuin 77 wo en vr 13-18 uur Ringbaan West Aanleg nieuwe bushalte. Werk met rijstrookversmalling tot 29 maart 17 uur. Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Spoorlaan 181 ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur Met deze baan heeft Tilburg er een nieuwe, innovatieve en interactieve manier van sporten bij. Virtual Squash Gaming maakt van een tra ditionele squashbaan een hypermo derne sportplek. Met verschillende spellen en trainingsoefeningen is dit voor zowel de beginner als de erva- Edisonlaan e.o. Herinrichting van de straten in de omgeving van de Edisonlaan door re novatie woningen. Afgesloten tijdens het werk in verschillende fases tot 30 september 17 uur. Op vertoon van een milieupas is maximaal 1 kubieke meter com post per persoon beschikbaar. Be zoekers moeten zelf zorgen voor een geschikte verpakking, een schep en vervoer. Er geldt 'zolang de voorraad strekt'. De milieu straat Albion is open van 8 tot 16.30 uur, Hoolstraat van 9 tot 16 uur. Compost is een natuurlijke bo- demverbeteraar. Het stimuleert de groei van planten op een mi lieuvriendelijke wijze. En het ver betert de waterhuishouding. In regenachtige periodes wordt het water beter afgevoerd en bij droogte wordt meer vocht vast gehouden in de bodem. Compost is, gemengd met tuinaarde, ge ren squasher een unieke manier om te sporten. Geschikt voor vrienden clubs, teamuitjes en kinderfeestjes. Virtual Squash Gaming is een sport- en spelaanbod in een driedi mensionale omgeving op een squashbaan. Een beamer projecteert het spel op de muur. Raak je de goede plek op de muur, dan scoor je punten. De speler kan zelf diverse spellen en sportactiviteiten oproepen en spelen, zoals darten, muziekspellen of aliens proberen te raken met de bal. Visuele- en ge luidseffecten voegen een nieuwe di mensie toe aan het squashen. Virtual Squash Gaming is zowel alleen als in groepsverband te spelen. De squashbaan is vanaf 1 april te reser veren via www.sportintilburg.nl. Virtueel sport en spel. (Foto gemeente Tilburg) Tilburg heeft een primeur. De eerste Virtual Squash Gaming squashbaan van Brabant is open vanaf 8 april in Squashcentrum T-Kwadraat. Tilburg is de derde stad van Nederland met een virtual squashbaan. Ondersteuning door de nieuwe mantelzorglijn Het aantal mantelzorgers neemt toe en daarmee ook de vraag naar en behoefte aan informatie. Er is zoveel informatie te vinden, dat het over zicht soms zoek is. ContourdeTwern, Exfam en de gemeente Tilburg hebben 1 maart de mantelzorglijn Tilburg gelanceerd. De mantelzorg lijn heeft als doel om mantelzorg bespreekbaar te maken op een laag drempelige manier. Dit gebeurt door telefonisch ondersteuning te bieden aan mantelzorgers en professionals bij het vinden van de weg naar de juiste instanties en ondersteuning. De mantelzorglijn is dagelijks van 9 tot 17 bereikbaar via telefoonnum mer 013 583 99 00 en per mail via mantelzorglijn@contourdetwern.nl. Het CDA in Tilburg heeft vorige week donderdag bekend gemaakt dat zij Rolph Dols voordraagt als opvolger van wethouder Erik de Rid der. De heer Dols is nu wethouder in de gemeente Gilze en Rijen. Wet houder de Ridder gaat in mei aan de slag als watergraaf bij Waterschap De Dommel in Boxtel. De afgelopen jaren hebben De Ridder en Dols zich ingezet voor vrijwel dezelfde onderwerpen gericht op de econo mische ontwikkeling en het sociale domein. Naar verwachting wordt hij in de raadsvergadering van 6 mei aanstaande beëdigd. Wethouder De Ridder neemt in april afscheid. hun aanrecht hebben staar niet voor iedere bananens buiten. Zo wordt het GFT makkelijker voor jezelf. In van de campagne 'GFT, ermee?' publiceren alle gemt in de regio Hart van Brabant hoe je makkelijker je GFT kan den. Het blijkt dat er nog teveel etensresten (groente- en fruittes ten) in ons restafval zitten. En dat is jammer, want dit zijn waardevolle grondstoffen. Meer informatie: www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 13.30-18 uur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9