u ikfcif BI W it r 1 b I Fr II Tilt Festival op zaterdag 30 maart Jubileumproductie Staatsopera van Tatarstan in Theaters Tilburg KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 28 MAART 2019 7 The Java Guitars Unlimited Vrijdag na vieren Bazart en Meis FOTO: William van der Voort elen Adam Wakeman en Damian Wilson in Paradox i Dansmiddag van stichting Sinar e il Vrijdag 29 maart, 20.00 uur Poppodium 013, Veemarktstraat 44 40UP Zaterdag 30 maart - 21,00u Poppodium 013 Bierfestival Bitter 2019 29,30,31 maart Koepelhal The Java Guitars Unlimited KT] ww Het Tilbi dekken, het gen De entr Tilburg - 'De moeder, de vrouw.' Dat is het thema van de Boekenweek. Controversieel? Misschien. Prikkelend? Absoluut! Zeker als je de makers het woord geeft. supp_ is. De De Staatsof brengt n steliinger avoon^. Tsjaikovsli theaters, enkele voerd i Eugen, burg. Ei op de Aleksandr Kijk voor de complete li en tickets op www.tilt.r juviiting Sinar organi- zondag 31 maart m.m.v. JB65 een dansmiddag in jrimhoeve Pelgrimsweg 27 rrg. Aanvang om 15.00 uur. >m 19.00 uur. De entreeprijs agt 5 euro. ng Sinar heeft ten doel kans- aoral kinderen) in Indo- Java Guitars L,.,,,., Tilburg - Begin april brengt de Staatsopera van Tatar stan de meest geliefde productie van Tsjaikovski naar Nederland: Eugen Onegin. De opera is te bezoeken op vrijdag 5 april om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. BB Adam Wakeman (rechts) en Damian Wilson 1 FOTO: Bobu lev L. Belgische theaters. De voorstelling werd voor het eerst opgevoerd in 1879 in Moskou. De Russische zang en spraak zal gepaard gaan met Nederlandse boventiteling. Tickets zijn te bestellen via thea- terstilburg.nl, aan de balie of tele fonisch via 013 543 22 20. Na een spetterende editie eind vorig jaar, is 40UP terug! De meest gezellige avond om alles even lek ker van je af te dansen! Of het nu disco, pop, rock 'n' roll, ska of soul is, het komt allemaal voorbij inclu sief bijbehorende videoclip! Let's dance again! Vrijdag 29 maart om 16.00 uur Nieuwe Vorst Bijpraten met kunstenaars, makers, dansers en schrijvers. Een drankje doen met andere cultuurfanaten. >urgse culturele leven ont- Of gewoon relaxen onder ;not van bieren bitterballen, tree is gratis. Op zaterdag 30 maart worden hokjes weggehakt met Theater De Nieuwe Vorst aan de Willem-straat 49 als podium. 'De moeder de vrouw.' Daar draait het om dit jaar in de Boekenweek. Een thema dat al veel stof deed opwaaien. Te beperkt. Niet van deze tijd. En: waarom schrijft een man dan het Boekenweekgeschenk? De soci ale media explodeerden van ver ontwaardiging. Maar wat vinden auteurs er zelf van? Hoog tijd om hen zelf aan het woord te laten. Op Tilt Festival. Op zaterdag 30 maart van 20.00 tot 01.00 uur worden de hokjes weggehakt. Tilt geeft het podium aan schrijvers, journalis ten, radiomakers, dansers en vi suele kunstenaars. Zij krijgen alle ruimte om hun visie op vrouwelijk heid te definiëren. In alle vormen en maten. In ieder dwarsverband wijden daarover uit. In colleges van een kwartier. Plus ruimte voor vragen. Want die roepen ze op. Inclusieve mode, science fiction, een ode aan een vergeten schrijf ster: de nieuwsgierigheid wordt grondig geprikkeld. OpTilt Festival worden de collegebanken afge- stoft. Er liggen schriftjes voor aan tekeningen. De invulling is aan de sprekers. En aan hun publiek. Ze zijn al jaren festivallieveling. En dus zijn ze terug op Tilt: Radio WobTit. De Rode Salon wordt om getoverd tot radiostudio. Met live publiek. Presentator Jeroen de Leijer wordt voor deze editie ver gezeld door niemand minder dan Stella Bergsma. Hun opdracht: de boel flink laten ontsporen. En ver moedelijk gaat dat wel weer luk ken. Met onder andere: Jeroen de Leijer, Stella Bergsma en de moe der van Eefje Wentelteefje. En een berg bizarre jingles. De Nieuwe Vorst verwelkomt dit jaar literaire vorstinnen. In een ty pische Tilt-entourage natuurlijk. Dus met dans en spoken word. Met burlesque en beeldende kunst. Met spraakmakende schrij vers. Landelijk bekend en jong ta lent. Een multidisciplinaire cocktail wordt het. In een dampende sfeer. Omlijst door muziek. Leve de moe der. Leve de vrouw. Leve het leven dige. Leve de literatuur. In de kleine zaal kleine colleges. Maar wel over grote onderwerpen. Wie is de vrouw? Wat is haar identi teit? Wetenschappers en filosofen Tilburg-Zondag 31 maart vindt de laatste sessie van Live In De Boom tak plaats voor dit seizoen. Op de ze middag kan het publiek genie ten van The Java Guitars Unlimited. Deze band staat voor rock-'n-roll, indorock en ballads in de traditie van de vijftiger en zestiger jaren. Een ode aan de Tielman Brothers en de pioniers van de Indorock, gebracht door een muzikant die daadwerkelijk bij de Tielman Bro thers heeft gespeeld. Classic In dorock met de guitar hero Benny Poetiray. En dankzij de zangeres staan er ook nummers van Jane Tielman op het repertoire. The Ja va Guitars Unlimited spelen al vele jaren met groot succes in de rock- 'n-roll- en indorockscene. Het con cert duurt van 14.30 tot 18.00 uur. De toegang is gratis. Adres: Boom straat 81. Pop-rock en Indie met Bazart en Meis Het. Belgische Bazart is terug met een nieuw album genaamd '2'. Met een combinatie van dromeri ge indiepop en poëtische teksten. De support deze avond komt van Meis. De driekoppige band met Aysha als frontvrouw maakt me lancholische popmuziek. >pera van Tatarstan na vele succesvolle voor- ingen de bijzondere oper- irstelling Eugen Onegin van ski naar de Nederlandse rs. Deze opera, die slechts keren in Nederland opge- is, vertelt het verhaal van een dandy uit St. Peters- ïugen Onegin is gebaseerd gelijknamige novelle van Poesjkin, met als hoog- Bierfestival Bitter is de derde edi tie van een bierfestival vol ambi ance, heerlijke speciaalbiertjes, tientallen brouwers uit binnen- en buitenland en foodstands met verrukkelijk voedsel. De sfeer wordt nog extra verhoogd door live muziek van verschillende singer-songwriters. tilburg - Adam Wakeman en Damian Wilson (UK) komen op woensdag 3 april naar Paradox voor een speciaal akoestisch con cert. Adam is bekend als toetsenist en gitarist van o.a. Ozzy Osbourne en Black Sabbath. Samen met zijn vader Rick Wakeman (Yes) bracht hij negen albums uit en Adam heeft vier soloalbum op zijn naam staan. Damian is vooral bekend als (rock)zanger van projecten en bands als Ayreon, Threshold en Rick Wakeman's English Rock En semble. Als soloartiest heeft hij inmiddels vijf albums op zijn naam staan. Ook speelde hij 2 jaar de rol van Jean Valjean in de Engelse ver sie van de musical 'Les Misérables'. Tijdens deze show waarin de gren zen tussen klassiek en rock opge zocht worden, spelen Wilson en Wakeman eigen werk, afgewisseld met nummers uit hun meer dan 25 jaar tour- en sessiewerk; van Sabbath tot Bowie. Dit allemaal verweven met verhalen en herin neringen uit hun uitgebreide tour- carrières en droge Engelse humor. Aanvang 20.30 uur. Meer informa tie op www.paradoxtilburg.nl. tilburg - Stichtir seert op de band de Pelgr in Tilbur Einde or bedraac Stichting S armen(vooral kinderen) nesië een menswaardig bestaan te geven. Dit doet men door het verstrekken van microkredieten aan kleine ondernemers en hulp bij educatie van kinderen. De be treffende ondernemers krijgen bovendien begeleiding om hun bedrijven op de juiste manier te organiseren. De band JB65 speelt o.a. rock 'n roll, Indo rock, country western, Indonesisch, soul, reggae, en Ne derlandstalig. Tijdens de dansmid dag zijn authentieke Indonesische gerechten en snacks verkrijgbaar. Meer informatie: Rob Warella, tel. 06-22056450 en e-mail r.warella@ hotmail.com tepunten het dramatische duel tussen twee jeugdvrienden en de gracieuze briefscène van Tatja na, de onbetwiste heldin van de opera. De Staatsopera van Tatarstan viert met de productie Eugen Onegin haar 25 jaar in de Nederlandse en van disciplines. In drie zinderende zalen. Met Grandes Dames en Jong Talent. Met dans, minicolleges, vi deo-art en ronkende radio. Het wordt de Negende van Tilt en het wordt een gedenkwaardige.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7