dB n 15 E KOERIER Voorzitter Richard kan nu meer buitenspeelgoed kopen. De mensen van het Ronde Tafelhuis. V.l.n.r. Wajidulah, Omar, Mohamad, Thea. 2D g Morice van Kringloopwinkel Tilburg-Noord is blij met de prijs. “1.250 euro naar kinderboerderij Stokhasselt.” Ruim 40 jaar is kinderboerderij Stokhasselt een begrip in Tilburg-Noord. Ooit was het slechts een bouwkeet, maar in 2015 kwam er met hulp van sponsors en gemeente een prachtige plek aan de Puccinistraat. Elke woensdag- en zaterdagmiddag is de kinderboerderij open met als doel ontspanning aan jong en oud te bieden. Voor kinderen staat limonade klaar, voor hun (groot-jouders koffie en thee. Natuurlijk leer je op de boerderij van alles over de dieren die er wonen. En kinderen kunnen er heerlijk spelen. "Met elkaar en buiten”, zegt Richard. Hij is de voorzitter van kinderboerderij Stokhasselt. “Buitenspelen is leuk maar ook gewoon goed, vanwege de frisse lucht en de beweging. Met de prijs van Albert Heijn kopen wij nieuw buitenspeelgoed. Voor de kleinsten een speelhuis, voor de grotere kinderen fietsen, skateboards en een tafelvoetbalspel. Albert Heijn en alle klanten die op ons hebben gestemd: heel erg bedankt!” “Geld voor armoedeprojecten in onze wijk.” Toen Thea hoorde dat haar organisatie mee mocht doen met de stembussenactie, was ze opgetogen. “Natuurlijk vanwege het geld, maar vooral ook omdat we zo meer aandacht krijgen voor onze projecten.” In het Ronde Tafelhuis kunnen wijkbewoners met elkaar op gemakkelijke wijze in contact komen, ongeacht religie en cultuur. Er zijn taallessen en elke vrijdagochtend is er een inloopspreekuur voor mensen met vragen over bijvoorbeeld opvoeding, gezondheid en financiën. Bij de ‘Sop Zeep-plank’ kunnen mensen met een te laag inkomen schoonmaakproducten tegen een minimale vergoeding kopen. Ook kun je er elke dag voor een zacht prijsje genieten van een heerlijke lunch. Deze wordt gemaakt door vrijwilligers die hiervoor recepten uit het land van hun herkomst gebruiken. “De 750 euro die we van Albert Heijn hebben gekregen, stoppen we in alle armoedeprojecten in onze wijk. Daar kunnen we mooie dingen voor doen." “Nu zetten we onze vrijwilligers in het zonnetje.” De Kringloopwinkel Tilburg-Noord bestaat nu ruim vier jaar. Buurtbewoners leveren er goede, bruikbare spulletjes in. Vrijwilligers maken hiermee een aantrekkelijk aanbod datje in de winkel aan de Offenbachstraat zes dagen per week kunt zien. “Bij ons tikje voor kleine bedragen leuke dingen op de kop. Bovendien zorgt het hergebruik van goederen voor een beter milieu", zegt Morice. Hij zit vrijwel vanaf de start al in het bestuur. Vrijwillig, naast zijn betaalde werk als pianist en docent. “Met de verkoop van goederen worden de kosten van de Kringloopwinkel gedekt. Het geld dat overblijft gaat naar goede doelen zoals de Hartstichting en Stichting Dierenlot. Voor de 250 euro van Albert Heijn weet ik een perfecte bestemming. Eindelijk een feestje voor onze vrijwilligers, om dankjewel te zeggen voor al het werk dat ze doen." Albert Heijn Tilburg, Wagnerplein 52, Tilburg-Noord Openingstijden: maandag tot en met donderdag en zaterdag van 8.00 tot 20.00 uur, vrijdag van 8.00 tot 21.00 uur en zondag van 9.00 tot 18.00 uur www.facebook.com/AHwagnerplein/ TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 28 MAART 2019

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15