Tilburgse Koerier Pictogram voor kroepoekdak 17 3 i Grote koningslinde voor Spoorpark Bodemsanering Heuvel gestart CINE Cl A GEMEENTENIEUWS OPENINGS ACTIES KWANTUM Ringbaan Zuid 11 STEM SMOLDERS DONDERDAG 14 MAART 2019 Cursus veilig rijden met de scootmobiel Nieuw busstation bij het Centraal Station geopend Pagina 8 en 9 FOTO: Joep de Beer frAN D^OTI^TISCH E PRAKTIJK BAAK Broekhovenseweg 33, Tilburg - (013) 582 16 00 - www.tppbaak.nl TK Problemen met uw kunstgebit? Stem de groenste waterschapspartij Raad in spagaat over dossier GGD gebouw De lindeboom c Spoorpark past j voor ie kant Tilburg Aanleg van snelfietsroute tussen Tilburg en Waalwijk Fabrieksschoorstenen als symbool van industrieverleden Films en meer Ivo van Leeuwen (rechts) en bouwmanagerStan Sontrop bij de overhandiging van het pictogram van het bekende kroepoek FOTO:j tilburg - De grote konings linde die in het Spoor- park een prominente plek krijgt op het speel veld wordt vandaag, donderdag 14 maart, geplant. De lindeboom is een geschenk van het Lindeboom Genoot schap. Veerle Siegers lijst 1, de Dommel er rHjk Hein Hendriks lijst 5, Brabantse Delta i op de Heuvel was lange tijd een Tilburgs icoon. De koningslinde in het st in deze traditie. naars van het project TilburgSans. Zij maken een zogeheten typo grafisch portret van de stad. De kunstenaars Ivo van Leeuwen en Sander Neijnens overhandigden onlangs het eerste exemplaar aan bouwmanager Stan Sontrop. verwachting een geliefde ontmoe tingsplek. Overigens komt er in de boomcirkel bij Pergola Oost een tweede lindeboom, die ook op 14 maart wordt geplant. tilburg - Het dak van station Til burg blinkt als nooit tevoren. Een knap staaltje werk van de schilders die bijna anderhalf jaar stonden te zwoegen op de steigers. Hout en staal zien er uit als nieuw en zijn voorjaren beschermd tegen slijta ge en roest. En dankzij het nieuwe glas in de lichtstralen zijn de lucht en de wolken weer zichtbaar. Het zogeheten kroepoekdak heeft een eigen pictogram gekregen. Dat is ontworpen door de kunste- Tilburg moet in de veertiende eeuw al een markante lindeboom hebben gehad, in 1390 is er in elk geval sprake van de boerderij 'Gu- et terlinde'. In 1429 werd een akker aan wat later Lijnsheike ging heten reeds aangeduid met 'den Lyndac- ker aen die linde’. De bekendste lindeboom stond op de Heuvel, vermoedelijk al sinds 1598, toen officiële stukken meldden dat toen een huisje 'ende baneken omme de lynde staende'werden afgebro ken. De boom groeide letterlijk en figuurlijk uit tot het officieuze sym bool van Tilburg. Het bladerdek kan in de loop van de tijd kegelvor mig gesnoeid worden, waardoor de boom dan het uiterlijk krijgt van een parasol. Nu krijgt het Spoorpark dus zijn eigen lindeboom, geplant op het speelgrasveld. Dat wordt voor ve len een herkenningspunt en naar Mak. Joep de Beer 3900 fietsen. Reizigers kunnen hier iedere keer opnieuw hun fiets de eerste 24 uur gratis parkeren. De stalling zal in de loop van 2020 klaar zijn. Na de oplevering van deze stalling aan de noordzijde wordt gestart met de bouw van een nieuwe fietsenstalling nogeens 3600 fietsen aan de van het centrum. Verder wordt achter de schermen gewerkt aan het ontwerp van een vierde per ron op het station. Genootschap met de vraag, hoe beide partijen zich aan elkaar zou den kunnen verbinden. Een eerste reactie hierop is de sponsoring van de boom door het genootschap. Spoorpark Tilburg is voorzover bekend het grootste burgerinitia tief van Nederland en wordt met de geselecteerde 'kwartiermakers' vormgegeven. Iedereen werkt op dit moment hard aan de realisa tie. De opening van het Spoor- park vindt plaats in het weekend van 21 juni, de langste dag van het jaar, met een programma vol activiteiten. Niet schadelijk Om de werkzaamheden veilig te kunnen uitvoeren is de Heuvel af gesloten vanaf hotel Mercure tot aan kruising met de Juliana van Stolbergstraat. Naast het werk gebied is er een doorgang voor voetgangers. Tijdens de werkzaamheden kan er een diesel- en of oliegeur vrijko men. Dit is niet schadelijk voor de Het werk op en bij het station gaat door. Zo komt er een nieuwe, be waakte fietsenstalling aan de kant van de Burgemeester Brokxlaan, die plaats moet bieden aan circa tilburg - Een tijd geleden lekte een vrachtwagen diesel op de Heuvel. De gemeente heeft de straat met een schoongemaakt, maar een deel van de diesel is in de grond te rechtgekomen. De vervuiling heeft het grondwater niet bereikt. De gemeente verwijdert de ver vuilde grond tot een diepte van 80 centimeter en vervangt dit door schone gtond. In het gebied lig gen veel kabels en leidingen, die (deels) handmatig vrijgemaakt moeten worden. De werkzaamhe den zijn gestart op maandag 11 maarten duren afhankelijk van het weer 2 tot 3 weken. Wens Een bijzondere plek voor een mooie volwassen lindeboom was vanaf het begin een van de wensen die landschapsarchitec te Esther Kruit in 2016 meekreeg bij de ontwerpopdracht voor het Spoorpark. Het bestuur van het Spoorpark heeft vervolgens con tact gezocht met het Lindeboom Bel voor een gratis 'T adviesgesprek gezondheid. Ook kunnen omwo nenden tijdens de werkzaamhe den geluidshinder ondervinden door het werkverkeer.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 1