Kwantum opent geheel vernieuwde winkel Nieuwe Mazda3 in showroom Auto Smolders H)nf° Vijfde ster KVO voor Winkelcentrum Eikenbosch BHIC zet alle rooms-katholieke internaten online Van de Voort Houthandel en Zagerij blijft Hofleverancier ■L-fL >E KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 MAART 2019 19 jn DOOR FLORENTINE TACKE FOTO: De Beeldredaktie-Merlin Daleman Het is Tekenles op kleinseminarie Beekvliet in Sint-Michielsgestel FOTO: Collectie BHIC rsvlees.nl Hertogenbosch ewerkt heb- en de over- Meer informatie: Auto Smolders, Kraaiven- straat 16,5048 AB Tilburg. Tel. 013-2911800, www.autosmolders.nl RDEBON 2 kilo 10.- 2 kilo 10.- 2 kilo 10.- 4 kilo 10.- 2 kilo 10.- 4 kilo 10.- 4 kilo 10.- 2 kilo 10.- 4 kilo 10.- 4 kilo 10.- 2 kilo 10.- 2 kilo 10.- 2 kilo 10.- 8 kilo 10.- 5 kilo 10.- 4 kilo 10.- 4 kilo 10.- De overstap wen winkel- weerhou de aande vast berac Tilburg - De nieuwe Mazda3 staat vanaf 15 maart in de showroom van Auto Smolders voor prijzen vanaf 27.160,- voor de versie met 2.0 SKYACTIV-G 122 benzinemotor. Tilburg - Het Brabants Historisch Informatie Centrum (BHIC) heeft alle rooms-katholieke onder- wijsinternaten online in kaart gebracht met foto's en verhalen, in totaal zo'n 100 stuks. "Een resultaat om trots op zegt Mariëlle van Hamond, resse van Kapper Co en bes lid van de winkeliersverenigir "Voor het behalen de van het Keurmerk Veilig men hebben wegeza gelopen 10 jaar de s< ■u rx^rting 30% kor- j vloeren, i.e tijdens J worden te zijn," eigena- estuurs- zr.iging. vijfde ster j Onderne- ramenlijkdeaf- samenwerking Vaak moesten kinderen ver fietsen om naar een katholieke school te gaan, dus dan was kostschool een uitkomst. Het scheelde ouders van grote gezinnen ook vaak een hoop drukte thuis. Bovendien was het eigenlijk de enige manier om ver der te leren. De meisjes gingen naar de zusters, de jongens naar de broeders of priesters.. Onder- wijsinternaten waren ontzettend populair. Ze boden onderwijs in alle soorten en maten, voor alle onderwijstypen en -niveaus en ze waren werkelijk overal te vinden. handen en voeten gegeven en de aandachtspunten in kaart ge bracht. We hebben nu korte lijnen tussen gemeente, ondernemers, politie en brandweer. De maatre gelen die uit deze samenwerking voortvloeien hebben daardoor bij- alle partijen draagvlak." Bij de lancer model heeft scherp gratis Br 850,- bij a fort pakket, zet het stap De r tails van de materialen uit onze uitgebreide collectie zintuiglijk beleven" zegt Kwantum-direc- teur Rob Berns. "En dat is precies zoals je van een marktleider mag verwachten. Als Kwantum maken we hiermee namelijk een groot verschil ten opzichte van de vele on- en offline aanbieders die op dit moment op deze productgroe pen zijn te vinden." Openingsactie Wie er vroeg bij is op 14 maart, maakt kans op een gratis stoel. Die stoel staat klaar voor de eerste 100 klanten, die op de openings dag in de vernieuwde winkel een aankoop doen. Daarnaast gelden van 14 tot en met 17 maart talrij ke kortingen, zoals 25% korti~~ op alle tuintafels en tot 3/'n/ ting op meer dan vijftig v.u En voor alle gordijnen die t: de openingsweek besteld wc geldt: gratis gemaakt. heid. In Berkel-Enschot is ook het jongerenwerk van R-Newt betrok ken, zodat jongeren makkelijker te benaderen zijn. "Het is duidelijk te zien, dat de publieke.partijen samen met de ondernemers hard ge\ ben aan de veiligheid e last in en rondom winkelcentrum Eikenbosch. De ondernemers in het gebied zijn zeer gedreven. Het onderzoek had een respons van 100%. Dat gebeurt zelden bij een onderzoek", aldus Ton Meuwissen, procesbegeleider van het CCV."De onveiligheidsgevoelens bij de on dernemers zijn vrijwel nihil, terwijl de overlast van groepen personen, vernieling en vervuiling behoorlijk zijn afgenomen. Ook zie je duide lijk, dat in het openbare gebied het toezicht, verlichting en schoon- maak sterk zijn verbeterd." het 100-jarig bestaan van Van de Voort Houthandel. Met deze be stendiging mag het bedrijf ook de komende 25 jaar dit predicaat toe voegen aan de bedrijfsnaam. De heer Van de Voort ontving de bestendiging uit handen van burge meester Theo Weterings, tijdens een persoonlijk bezoek aan het bedrijf. veiligheidssystemen. De schoon heid van de Mazda3 zit ook in de stilte tijdens het rijden. De nieuwe Mazda3 geeft een echt gevoel van eenheid; een auto die perfect in balans is. De nieuwe Mazda3 is naast de zui nige benzinemotor ook leverbaar met de efficiënte 1.8 Skyactiv-D 116 dieselmotor en later dit jaar de revolutionaire 2.0 liter Skyactiv-X benzinemotor. Beide benzinemo toren beschikken standaard over het zogenaamde M Hybrid sys teem, dat de motor ondersteunt in zwaardere omstandigheden. Met een instapprijs van 27.160,- is ook de prijs van deze nieuwe Mazda3 één en al schoonheid. De auto is verkrijgbaar als elegante Sedan en sportieve Hatchback en is direct leverbaar en te ervaren. De Skyactiv-X benzinemotor met 181 pk wordt voor het einde van dit jaar verwacht. verfmengservice. Berns: "We to nen aan hoe leuk wonen kan zijn, als de mensen hun huis helemaal naar eigen smaak kunnen inrich ten, met meubelen, verlichting en decoratie volgens de laatste woontrends." Kwantum ondersteunt de klan ten zo uitgebreid mogelijk. Bij het service-eiland, dat de kern van de winkel vormt, staan specialisten klaar om de klanten te adviseren en te begeleiden in hun zoektocht naar de meest geschikte faam- en vloerbekleding. Kwantum ver diept zich in wat klanten willen. Ook worden trends nauwlettend in de gaten gehouden. Berns: "Dat moet ook. Als woonwinkel weten we wat er speelt en maken we re levante keuzes met betrekking tot de producten. Om die producten voor onze klanten bereikbaar te maken ontwikkelen we ze zelf, in grote aantallen, waardoor de prijs laag kan blijven." ?ring van het nieuwe t Mazda een bijzonder introductieaanbod: een lose® Audio Systeem t.w.v. aanschaf van het Com- mvcl. Met dit nieuwe model t automerk een volgende 5 in het KODO-design. nieuwe Mazda3 is een com binatie van prachtig design, re volutionaire techniek en puur vakmanschap. Van de grille tot de achterlichten is de hele auto ont worpen volgens het KODO-design van Mazda. Er is gebruik gemaakt van hoogwaardige materialen en de luxe standaarduitrusting, schoonheid op zijn puurst. udenhout - De heer Pepijn van de Voort van J.C. van de Voort Houthandel en Zagerij B.V. uit Udenhout heeft op woensdag 13 maart de bestendiging, ontvan gen van het predicaat 'bij Konink lijke Beschikking Hofleverancier'. Het predicaat Hofleverancier kre gen zij in mei 1992, ter ere van ip naar het nieuw te bou wcentrum Koningsoord -l">udt de winkeliers niet om .dacht van de participanten te houden. Ze zijn ook vast- nden om de certificering mee over te nemen naar de nieuwe lo catie, die naar verwachting in het eerste kwartaal van 2020 opgele verd gaat worden. Het KVO voor winkelgebieden biedt landelijk een gestructureer de manier om de samenwerking tussen de ondernemersvereni ging, politie, gemeente en brand weer tot stand te brengen, onder begeleiding van het Centrum voor Criminaliteitspreventie en Veilig- berkel enschot - Op woensdag 27 maart zal bij aanvang van de algemene ledenvergade ring van winkeliersvereniging Eikenbosch de vijfde ster van het Keurmerk Veilig Onderne men (KVO) uitgereikt worden aan winkelcentrum Eikenbosch door wethouder Erik de Ridder. Dit winkelcentrum in Berkel-En schot is voorzover bekend de enige in Zuid-Nederland met een vijfde ster. 'Op kostschool zitten', veel Brabant se 55-plussers hebben daar nog herinneringen aan. Ouders stuur den hun kinderen vroeger massaal naar een internaat. Je kreeg daar kost en inwoning. Voor de een was het een straf, voor de ander juist een voorrecht. Het Brabants His torisch Informatie Centrum (BHIC) heeft alle rooms-katholieke on- derwijsinternaten online in kaart gebracht met foto's en verhalen, in totaal zo'n 100 stuks. Elke Bra bander die op kostschool heeft gezeten, kan hier zijn/haar school terugvinden en herinneringen delen: https://wierookwijwateren- worstenbrood.nl/internaten. In de periode 1950-1970, de hoog- tijddagen, telde Noord-Brabant er wel bijna honderd. Voor jongeren die bijzondere zorg nodig had den, waren er daarnaast nog zo'n dertig opvoedingsinternaten zoals weeshuizen,, tehuizen voor voog dij- en schipperskinderen en in stellingen voor blinden en doven. Deze opvoedingsinternaten staan (nog) niet op de site. De nieuwe themasite maakt deel uit van'Wie- water worstenbrood', mse leven in Brabant Perfect in balans De zithouding van de nieuwe Ma- zda3 is zo ontworpen dat de stoe len comfortabeler, stabieler en zelfs gezonder zitten. En de nieu we Mazda3 is standaard voorzien van het innovatieve Active Driving Display. Ook is de auto voorzien van navigatie en informatie van Tilburg - Klanten van Kwantum kunnen vanaf donderdag 14 maart volop openingsacties en aantrekkelijke aanbiedingen ver wachten. Na weken van voorbe reiding op een nieuwe locatie, opent Kwantum die dag namelijk de deuren van de compleet ver nieuwde winkel aan de Ringbaan Zuid 11 in Tilburg. In de eigentijdse winkel wordt de klant meegenomen door een groots aanbod raamdecora- tie, gordijnen en vloeren in vele kwaliteiten en dessins. "Klanten kunnen alle mogelijkheden, stof fen, dessins en technische de- Op kostschool zitten Voor katholieke kinderen was kost school een vanzelfsprekendheid. Laatste woontrends In het nieuwe winkelconcept krijgt ook de ruime behangcol- lectie veel aandacht en kan de klant gebruik maken van een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 19