w w 4 ijknieuws TK est Oogcafe Tilburg e.o. Wat ik de bomen wil vertellen Lezersactie I Raad in spagaat over dossier GGD gebouw Keurmerk voor Hospice De Sporen ;e koerier TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 MAART 2019 17 Dienst voor doven en slechthorenden DOOR ELLEN VAN SLOOTEN ?rde furieus: 'j: k Nieuw dancefestival in Loon op Zand ip de :voor 17 maart ’rotestant- aan de Prof, een dienst Stuur lezer; Prijsv Tilburg In december verscheen 'Wat ik de bomen wil vertellen' van Enzo Pérès-Labour- dette. DeTilburgse Koerier mag 3 exempla ren weggeven van dit leerzame prentenboek. Tilburg - Een pittige woor denwisseling met stem verheffingen en geïrri teerde reacties. Politiek was maandagmiddag verre van saai bij de bespreking van uiterste pogingen om de GGD aan de Ringbaan West te houden. 09.30 uur. Voorgar randa Vroom, geestelijk verzorger in het TweeSteden ziekenhuis, locatie Elisabeth. Ook horende mensen zijn zondag van harte welkom. schuld meefinancieren met de hy potheek voor een nieuwe woning. ganger is dr Mi estelijk verzom01- ?den ziekenhl (advertorial) We gaan scheiden: hoe verdelen we het huis? Kans maken op een exemplaar van dit prentenboek? ur dan uiterlijk zondag 17 maart een mailtje naar irs@tilburgsekoerier.nl met daarin je naam en adresgegevens, swinnaars ontvangen persoonlijk bericht. en de ie op, aflossen ?len tus- chuld en Boerke Mutsaers, Vijverban 2 in Tilburg. De toegang is gratis. Meer informatie: Karin Hoefmans, tel. 06- 10641469. Jïf"’' laten maken hier vandaag zeggen. Want hoop niet zeggen, informatiesessie is in voeren. I aag nul kor Tilburg - Op zondag 1 vindt in de kerk van de Pr se Gemeente Tilburg Cobbenhagenlaan 8 plaats voor dove en slechthoren de mensen. De dienst begint om naasten en dragen de geleverde prestaties van Hospice De Sporen voldoende bij aan de ervaringen en kwaliteit van leven en sterven. Perspekt heeft De Sporen bezocht voor een audit en op grond van de positieve bevindingen het keur merk toegekend. Hospice De Sporen biedt palliatief terminale zorg aan twaalf cliënten. Dit doet zij op een waardige wijze die past bij haar visie op terminale zorgverlening. De hospice bevindt zich aan de Bredaseweg in Tilburg. Zorgeloosch Scheiden Bij Zorgeloosch Scheiden werken een mediator en een financieel expert aan jullie scheiding. We garanderen zo dat jullie afspraken in één keer goedgekeurd worden door de rechtbank én de bank. Dat geeft rust en energie voor een nieuwe start. Bel voor meer informatie naar: 088 - 1661 585 of download onze gratis scheiden- gids op zorgelooschscheiden.nl/ scheidengids Tilburg - Op donderdag 21 maart presenteert het Oogcafe Tilburg e.o. een informatieve ochtend, die duurt van 10.00 tot 13.00 uur. Het thema is 'Beweging en Sport'. Met Esther Rosmolen over bewegen om gezien te worden en Mieke Couwenberg over uniek sporten. Na de voorlichting is er nog ge noeg tijd over om na te praten. De organisatie hoopt een groot aantal blinden en slechtzienden te mo gen begroeten. De thema-ochtend vindt plaats bij Situatie 3: Je laat de woning 'onverdeeld' Tenslotte kun je afspreken dat jul lie gezamenlijk het eigendom van de woning behouden, ook nadat de scheiding officieel rond is. Dit heet 'de woning onverdeeld laten' en kan tot maximaal vijfjaar. waar de zon in de zomer niet ondergaat. 'Hallo, woont hier iemand?' Samen met de dieren van het eiland geniet hij van de warmte. Maar dan smelt het ijs. Enzo Pérès-Labourdette reisde zelf naar Spitsbergen en ver wonderde zich over de natuur van de Noordpool. Hij zag ook hoe kwetsbaar die is. Dat wil hij ons vertellen. Het boek is geschikt voor kinde ren vanaf 4 jaar. Het is versche nen bij Uitgeverij Leopold en is verkrijgbaar voor 15,99. ISBN 978-90-258-7316-5. Tilburg - Perspekt, kwaliteitsinsti tuut in de zorg, heeft De Wever De Sporen het keurmerk PREZO Hos- picezorg toegekend. Daarnaast nemen ze Hospice De Sporen op in het openbare register van de Asso ciatie Hospicezorg Nederland. Het keurmerk PREZO Hospicezorg stelt in zijn beoordeling patiënten en hun naasten centraal. Het keur merk heeft gekeken hoe zij hun situatie spiritueel, sociaal, fysiek en psychisch beleven. Welke be hoeftes hebben patiënten en hun Situatie 1Als één van jullie in het huis wil blijven wonen Wil een van jullie in het huis blijven wonen? Dan zijn er twee opties. Je kunt de hypotheekschuld overne men van jouw partner. Jij bent dan alleen aansprakelijk voor de hypo theekschuld. Je sluit een nieuwe hypotheek af op jouw naam en lost hiermee de bestaande hy potheek af. Bij overwaarde moet jouw partner een deel uitbetalen. Is er sprake van onderwaarde dan betaalt jouw partner een deel aan jou. Situatie 2: Jullie verkopen de woning Als je de woning verkoopt woning brengt voldoende dan kun je de hypotheek afl en de overwaarde verdeler sen jullie. Is er een rest sc hu hebben jullie een hypotheek met NHG? Dan declareert de bank het bedrag bij de NHG. In andere ge vallen zal je zelf met een oplossing moeten komen om de schuld af te lossen, zoals bijvoorbeeld de rest- op wat wij als raad eigenlijk niet mogen t we mogen een hele omdat het een en geen debat mogen voeren. Ik vind dat we hier vandaag nul komma nul besluiten moeten nemen." Ssst... Iedereen in het bos slaapt nog. Iedereen, behalve één boompje en de ganzen. 'Ga je met ons mee?'gakken ze. Boom pje ontdekt een koude wereld Voorzitter Freek Reffeltrath had de grootste moeite met de twee kemphanen en vroeg nadrukkelijk om de vragen die gesteld zijn over het inhoudelijke dossier, technisch en a-politiekte beantwoorden. Ook Frans van Dommelen van Lo kaal Tilburg vond de spanningen te hoog oplopen en stelde voor om de vergadering te schorsen. "Gezien deze discussie en deze manier van spreken met elkaar denk ik dat het goed is om een schorsing te pakken van 15 minu ten en dan terug te komen als vol wassen mensen met een gezonde mind." Smolders brenger het deb schriftelij1- Daar zag raad niets woorden op d juist gesteld he Tilburg - De organisatie achter Draaimolen Festival en Holy Pink komt op 9 juni met een compleet nieuw concept: 'Draaimolen x Nous'klaer Island', een kleinscha lig festival op op het strand 'Ex perience Island' in Loon op Zand. Het festival wordt georganiseerd in samenwerking met het Rot terdamse label Nous'klaer. Er is slechts plek voor 700 bezoekers. Op de line-up staan 6 top arties ten van Nous'klaer en daar heeft Draaimolen nog vier persoonlijke favorieten aan toegevoegd. Aman- dra x Mattheis live, Fenna Fiction, Konduku, Oberman, Oceanic b2b Sandrien house set,Tammo Hesse- link, Upsammy en Valentino Mora zullen verdeeld over twee podia hun muziek ten gehore brengen. Er is een podium waar gedanst kan worden op het strand en een podi um op het terras met prachtig uit zicht over het water. Bij mooi weer kan er gezwommen worden in het meer. Kaarten zijn vanaf donder dag 14 maart verkrijgbaar. isschooten ging daar te- i kunt mij niet kwalijk ne- wanneer de social media an over een mogelijke ■joen, die tgegeven obeerom deze bij wilde in stemming en hoe nu verder. Liever nu ;bat aangaan en de vragen êlijk laten beantwoorden, ng de meerderheid van de s in. Die wilden eerst.ant- de vragen dié ze zo- ladden. Oscar Dus genin. "U men dat v ontploffen over investering van 2,8 miljc ook ergens anders aan uitc kunnen worden, dat ik prol hier een thermometer in eenkomst te houden om daar een gevoel bij te krijgen." Smolders interrumpeerde furieus: "Een thermometer erin steken? U gaat nergens een thermometer insteken. Ik wil hier gedegen be sluitvorming nemen op basis van inhoud en de wethouder komt allemaal met prietpraat aan. Dit is geen inhoud meer, maar op gevoel. Verbouwen en verlagen van de huur, stelt de gemeente voor. Wethouder Oscar Dusschooten gebruikte de informatiesessie met de raad, om de meningen hierover te peilen. Noodgedwongen, want twee dagen lateral 3 maart) neemt het bestuur van de GGD een be slissing of ze verhuist naar de kantoortoren aan het Reitseplein of blijft op de huidige locatie. Dat was tegen het zere been van Hans Smolders (LST), die aangaf dat de wethouder geen legitimiteit heeft om in deze informatiebijeenkomst de raadsleden een mening te ont lokken over het wel of niet voor zijn van een investeringskrediet voor verbouwing. "Ik vind dat we hier vandaag of rem moeten staan en ons niet v de gek laten houden. Het moet allemaal snel", aldus Smolders. Hij wil eerst een fatsoenlijk debat om zorgvuldig op inhoud te beslissen. "De GGD heeft ook recht om te weten wat wij wel en niet vinden. We kunnen hen geen beslissing Goede vraag! Als je gaat schei den, dan komt er een hoop op je af. Je zit in een emotionele fase en toch moeten jullie een aantal be langrijke zaken goed regelen en vastleggen. Jullie huis is het groot ste financiële bezit. Hoe zorg voor een goede verdeling van hypotheek? Willen we zo voortaan de gemeen teraad besturen?" vroeg Smolders zich schouderophalend af. De wethouder reageerde geër gerd. "Ik werp die kwalificatie ver re van mij. Er is geen prietpraat, vanuit het college niet en vanuit de ambtelijke ondersteuning niet. Er is door zeven partijen gevraagd wat de beweegredenen zijn om het collegevoorstel zo te doen aan de GGD. Ik probeer daar een con text bij te scheppen."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17