w z n -W ijknieuws Lenteconcert in Cenakel uid Zesde van 'Coro di Cielo' in teken gewijde muziek Sonolab Duo bij De Link Concert Bachcantates Tilburg Leer nieuwe mensen kennen tijdens LenteOntmoeting 1 Metropole Orkest speelt iconische muziek James Bond Arch itectuur-rond leiding doorCampus013 M- TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 MAART 2019 15 SE KOERIER loot 60. V.l.n.r. Joep Meijer, Nancy Verschuuren en Wil van Leijsen. mu- nble Sonolab Duo ach- Caroline Stam Kaarten via www.delink.nl. 0nfo i te bestellen via theaterstilburg.nl, lie of telefonisch via 013-5432220. Irage be- ie activi- Dorona Alberti Tilburg - In samenwerking met Jeangu Macrooy en Dorona Alberti (Gare du Nord) brengt het Metro pole Orkest de iconische muziek van James Bond tot leven. Tilburg - Dinsdag 19 maart is er bij De Link in Het Cenakel een innovatief en dynamisch concert van percussionisten Vitaly Medvedev en Mei-Yi Lee. Tickets zijn 1 aan de balie ziekpedagooc pas ra's, wijde mi schreef I mengd geniet vooral i zoals d' van Sev de daar cello, en Ad —Tbijdr Tilburg - In het kader van de serie'Architectuur in de kijker'van CAST, neemt architect Frans Benjamins van architecten|en|en belangstellenden op donderdag 28 maart mee naar Campus 013. en 2e deel, BWV Ich bin vergnügt ke, BWV 84. i Caroline Stam, uitgevoerd door al, Marie- Willemijn Sleu- kennen zijn en -na de pauze- de melodische toonwendingen die zo weerklinken in het werk van Rossini. ZWV 57 J.S. Bach, Musikalisches Opfer, Sonata 1e 1079 J.S. Bach, Ier mit meinem Glückt Solist is sopraan De Sonata wordt i Evelyn Tjon-En-Fa, viool ke Langkamp, van Baar, fluit, en Ad van SLm wen, orgel. Entreebijdrage naar draagkracht. Tilburg - Niet alleen voor de natuur kan de lente een nieuwe start zijn. De lente kan ook voor u een goed moment zijn voor frisse energie en het opdoen van nieuwe contacten. Met de LenteOntmoeting op zon dag 24 maart krijgt u ongetwijfeld inspiratie om anderen te ontmoe ten en uw sociale netwerk uit te breiden. Het evenement duurt van 14.15-17.30 uur en vindt plaats bij Zorgbelang Brabant, Ringbaan Zuid 44 in Tilburg. Het programma start met een inspirerend lenteverhaal van Til ly Breunis. Daarna kunt u samen leuke dingen doen. Onder andere Janacek (1854-1928), die ook mu- epedagoog was, componeerde op latere leeftijd zijn zes ope- orkestwerken, missen en ge- tuziek. De cantate'Otce Nas' hij in 1901 voor een ge- koor. Rossini (1792-1868) een bredere bekendheid, il door zijn veertig opera's, de vaak uitgevoerde 'Barbier ievilla'. De Italiaan produceer- arnaast zowel komische als land Festival en Dag in de Branding. Mei-Yi Lee, percussionist en perfor mer, behaalde haar bachelor aan de National Taiwan University of Arts en verhuisde daarna naar Neder land om verder te studeren aan het conservatorium in Den Haag. Zij is vooral geïnteresseerd in in experi mentele muziek en samenwerking met andere kunstdisciplines zoals dans, theater en beeldende kunst. Het concert begint om 20.30 uur. ^Vjww entree gecombineerd met de kas van de sector groen, waardoor er een bijzonder geheel is ontstaan dat licht en lucht brengt in het hart van het gebouw. Het onder wijsprogramma kent een breed aanbod en de nadruk ligt op een doorlopende leerlijn richting mbo. Door de locatie, naast het bestaan de ROC gebouw, is deze relatie ook fysiek aanwezig in de vorm van een loopbrug. Door het doeltref fend, afwijkend vormgeven van enkele specials, zoals de loopbrug, de aula en de entree, is er een ei gen gezicht ontstaan. De rondlei ding duurt van 16.00 tot 17.00 uur, inloop vanaf 15.50 uur. Verzamelen bij Campus 013, Stappegoorweg 185 in Tilburg. De kosten bedragen 5,45 euro. Tickets zijn verkrijgbaar via www.castonline.nl. een gesprek met elkaar aangaan al dan niet naar aanleiding van het spel "Vertellis", uzelf aanslui ten bij de appgroep "Ontmoe- tingsmoment", een lentedecoratie maken en er is weer wat te win nen. De middag wordt afgesloten met een lekker soepje en broodje van Resto 013. Uw bijdrage eigen bijdre draagt 5,00 euro voor d« teiten, kopje koffie/thee met iets lekkers, soep en een broodje. Voor andere drankjes wordt een kleine vergoeding gevraagd. Aanmelden kan via tel. 06-47947374 of e-mail ontmoetingsmoment@gmail.com. geestelijke werken. Coro di Cielo bestaat uit ongeveer vijftig leden die afkomstig zijn uit de regio Den Bosch-Tilburg. Solis tische medewerking verlenen Kyra van Camerijk (sopraan), Lucie van Ree (alt), Nick van Kuipers (tenor), en Jop van Gennip (bas). De muzi kale begeleiding is in handen van Dirk Luijmes (harmonium) en Toon Bierman (piano). De uitvoering in Tilburg op za terdag 23 maart in Het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Kaarten kosten 15 eu ro en zijn te bestellen via e-mail stichtingpropodium@live.nl. Het concert vindt plaats op zater dag 23 maart om 20.30 uur in de concertzaal van Theaters Tilburg. Terwijl de 25e Bond-film eind 2019 in première gaat, presenteren het Metropole Orkest, Jeangu Ma crooy en Dorona Alberti de muzi kale kracht van de eerste 24 films. Van de iconische tunes van Monty Bij Campus 013 geloven ze dat iedere leerling een heel persoon lijke aanpak verdient. Dat iedere leerling op maat moet worden uitgedaagd en het maximale uit zichzelf haalt. Dat ze zelf leren ondernemen en initiatief nemen, gaan onderzoeken, ontdekken en ontwikkelen. En, dat kan alleen in een omgeving waar je je veilig en thuis voelt. Het ontwerp is daar om opgezet als split-level volume, met daar omheen bouwlagen in verschillende hoogte. De sectoren zijn daar op eigen wijze gehuis vest en bieden flexibiliteit richting de toekomst. Centraal bevinden zich de entree en de aula en zijn de looplijnen kort gehouden. Op een natuurlijke wijze creëerde de architect een overgang van leven dig naar rust. Zo is bijvoorbeeld de Norman en John Barry in 'Dr. No' via'Goldfinger'/ForYour Eyes Only', 'Live and Let Die',totaan'Skyfall'en 'Spectre'. Het Metropole Orkest werd in 1945 opgericht en heeft sindsdien ruim 150 albums geproduceerd en aan duizenden radio- en tv-uitzen- dingen meegewerkt. Als winnaar van 3 Grammy Awards houdt het orkest vast aan een eigen onmis kenbare sound, stijl en identiteit, en samen met chef-dirigent Jules Buckley zoekt het Metropole Or kest de randen op van de heden daagse symfonische pop en jazz. Tilburg - Arjan van Baest dirigeert op zondag 17 maart om 16.30 uur een bijzonder en afwisselend concert in de Broekhovense kerk, Broekhovenseweg 2 in Tilburg. Koor en orkest van Stichting Bac cantates Tilburg brengen deze zondag vier werken ten gehore: Antonio Vivaldi (1678-1741), Sinfo- nia in B minor, RV 169 Jan Dismas Zelenka (1679-1745), Miserere, Tilburg - Op zondag 24 maart is er in Het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg, het 'Lenteconcert met opera-aria's en duetten van barok tot laat-romantiek'. Het concert wordt georganiseerd door Wil van Leijsen. Uitvoerenden zijn Wil van Leijsen (bariton), Nancy Verschuuren (sop raan) en Joep Meijer aan de vleu gel. Aanvang om 12.30 uur. De koffie staat klaar om 12.00 uur. Na afloop is er gelegenheid om wat na te praten met eventueel een drankje. Kaarten kosten 12,00 per persoon en zijn indien nog verkrijgbaar te koop in de hal van Het Cenakel voor aanvang van het concert. In de voorverkoop kosten kaarten 10,00 euro. Ze zijn te bestellen via tel. 013-5445455 of e-mail: wilvan- leijsen@home.nl Kaarten voor kin deren tot 14 jaar kosten 5,00 euro. den boschztilburg.- Het harmoni um is de instrumentale rode draad door de nieuwste productie van het projectkoor Coro di Cieto, dat onder leiding staat van Annemieke Kamphuis. De zesde uitvoering, met als mot to 'Harmonium krijgt vleugel(s)', is op zaterdag 23 maart in Tilburg en zondag 24 maart in Den Bosch. Op het programma staan 'Otce Nas' (Our Father) van de Tsjechische componist Leos Janacek en 'Petite Messe Solennelle' van de Italiaan se toondichter Gioachino Rossini. Gewijde muziek waarin Slavische volksklanken van Janacek te her- SonoLab is een hedendaags m11- ziek- en performance-ensemb.c opgericht door Vitaly Medvedev en Mei-Yi Lee. Sonolab Duo on derzoekt manieren om geluid als muziek te presenteren en visuali seren aan een divers publiek. Met percussie als vertrekpunt, reikt de interesse van akoestische tot elektronische geluidsbronnen, van ongebruikelijke instrumenten tot onorthodox bespeeld gebruike lijk instrumentarium. Een concert waarbij de zaal van Het Cenakel ten volle wordt benut en het publiek rond kan lopen tussen de perfor mances. Vitaly Medvedev groei de op in Rusland en kwam na zijn opleiding aan het conservatorium van St. Petersburg naar Nederland. Hij werkte onder andere samen met Slagwerk Den Haag, Ensemble Klang, Silbersee, Asko|Schoenberg, Cappella Amsterdam en trad op bij festivals als November Music, Hol- 4-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 15