w o ijknieuws »e Informatie-avond Ypsilon ost Informatieavond Herenboeren Classic meets Pop k:; 'Happy End' in De Schalm Heleen van Royen presenteert documentaire'Het doet zo zeer' 13 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 MAART 2019 KOERIER iken. ng i van irgse ragen W 'rf* raties vinger jziek. Zwerfvuilbootje voor Max van Zon Buurtcafé Theresia over ontwikkelingen Spoorzone Max krijgt zijn eigen bootje. INKOOP GOUD udenhout - Op donderdag 28 maart presenteert De mentie Vriendelijk Udenhout Heleen van Royen met haar documentaire 'Het doet zo zeer' in Het Raadhuis, Slimstraat 2 in Udenhout. De presentatie duurt van 20.00-22.00 uur. Inloop vanaf 19.30 uur. iteit ceurig en lerken Heleen van Royen is een van de meest controversiële schrijvers Meer informatie: www.spoorzonetheresia.nl goed ■opje xibel door ik van Nederland. Met t en optredens in de mt gecon- ie came- overhan- een eigen ‘T GOUDCENTRUM Besterdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht BERKEL-ENSCHOT maart Trappi: schot, :ook ijkste ide i zijn _*k Berkel-Ensc beschikbaar vanaf een or de film bij de ingang Cultureel Centrum de Schalm is te vin den op het adres Trappistinnentuin 77 in Berkel-Enschot. Meer informatie op www.deschalm.net o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) -en vanaf 19.00 uur en is gratis. Verdere inlich- >13-5282878. Het buurtcafé vindt plaats in woonzorgcentrum Joannes Zwij- sen, Burgemeester Brokxlaan 1407 in Tilburg. Het duurt van 20.00- 22.00 uur. stellen.html of tel. Losse kaarten de Bibliotheel indien nog t - half uur voor de van de filmzaal. haar boeken nedia doet ze plannen voor Ambtenaren t 'grijze basis- en Wanneer Indigo weten veel van het gebied' tussen huisarts, specialistische GGZ. wordt iemand verwezen naar een specialistisch verpleegkundige, een psycholoog of een psychiater? Kan een huisarts direct naar de verpleegkundig specialist verwij zen en gebeurt dat ook regelmatig in de praktijk? Is er een wachtlijst? Allemaal tot nu toe onbeantwoor de vragen. De zaal is oper de toegang is c tingen:tel. 013 s heeft de havenmees- ii de Piushaven een aanleg- voor het bootje gevonden iant-groep de loudsbeurt i gere- sat Max loonma- tilburg - De 11 -jarige Max van Zon uit Tilburg heeft één missie: de Tilburgse Piushaven de schoon ste haven van Nederland maken. Daarvoor ging hij al elke vrijdag middag, samen met vriend Ton, het water op om het vuil uit de Tilburgse stadshaven te verwijde ren. Er was echter één probleem, hij had geen vaste 'eigen' boot. Daar komt vanaf vrijdag 15 maart verandering in. Sociaal leerwerk en Jeroen Granneman, allebei af gestudeerd aan het conservato rium, spelen samen met andere muzikanten populaire klassiekers en prachtige filmmuziek, maar ook swingende klassiekers uit de popmuziek. FTjww Meer informatie: www.deschalm.net tilburg - Op woensdag 20 maart organiseert Belangengroep Spoor- zone Theresia (BST) voor de 27e keer een buurtcafé. Deze editie zullen de onderwerpen koersdo- cument, bouwplannen en parke ren aan de orde komen. Met die parkeergara aandacht als vanzelf keren. Dit is een one steeds het bedrijf Diamant-groep digt hem dan namelijk i bootje. Inmiddels ter van de plaats voo en heeft de Diarm boot een grote onderhc gegeven en zwemvesten geld. De Diamant-groep gaï ook helpen met het sch< ken van de Piushaven. tilburg - Wat gebeurt er als men sen met een verhoogde kwets baarheid voor psychosen worden verwezen van de specialistische GGZ naar de basis GGZ? Of an dersom? Waarom deze beslis singen worden genomen is voor familieleden niet altijd duidelijk en vragen over verdere behande ling blijven vaak onbeantwoord. Daarover gaat de bijeenkomst die Ypsilon organiseert op maandag 18 maart om 19.30 uur bij de af deling Dagbehandeling van GGZ Breburg, Jan Wierhof 11, ingang Boerhaavestraat in Tilburg. Ypsilon is een landelijke familievereniging van mensen met een verhoogde kwetsbaarheid voor psychosen. steeds opnieuw stof opwaaien, door haar openhartige en uitbun dige levensstijl. In de documentaire 'Het doet zo zeer'schetst Heleen van Royen een portret van haar moeder bij wie beginnende dementie is statëerd. Heleen bedient de cdine- ra grotendeels zelf. In een periode van ruim een jaar volgt ze haar moeder in alledaagse situaties en in de tocht langs artsen, zorginstel lingen en klinieken. Moeilijke be slissingen over verhuizen, over eu thanasie en kostbare momenten van samenzijn wisselen elkaar af. Een liefdevolle, herkenbare, pijn lijke en vaak bijzonder grappige ode aan het leven, met dank aan Heleens moeder, mevrouw Breed. Tijdens deze avond laat Heleen fragmenten van deze documentai re zien en vertelt zij over deze riode in haar leven. Daarna is mogelijk om vragen te stellen. Nu de Spoorzone voor ongeveer de helft voltooid is, heeft de ge meente een koersdocument op gesteld, waarin ze laat zien welke richting ze uit wil met de rest van de Spoorzone. Het betreft grofweg het oostelijk deel en is een bijstel ling van vorige plannen. Op het koersdocument hebben de BST en andere organisaties naar de gemeente toe gereageerd, waarna het in de gemeenteraad officieel is vastgesteld. Wat betekenen de de wijk Theresia? Op 19 maart om 20.00 uur is er een informatieavond over dit onder werp in De Schalm, Trappistinnen tuin 77 in Berkel-Enschot. Daarin wordt meer verteld over het con cept en welke stappen moeten worden gezet om te komen tot een eigen Herenboerderij. Meer informatie: |Lxlww www.hartvanbrabant.herenboeren.nl Tijdens deze bijeenkomst gaan de aanwezigen samen met verpleeg kundig specialisten van Indigo (basis GGZ) nader in discussie over dit onderwerp. Een onderwerp dat door de vele veranderingen in de (geestelijke) gezondheidszorg een hoge actualiteitswaarde heeft. De verpleegkundig specialisten van berkel-enschot - Op woensdag 27 maart wordt in het kader van het filmcafé in De Schalm de film Hap py End van regisseur Michael Ha- neke vertoond, met in de hoofd rollen Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant en Mathieu Kassovitz. Aanvang om 19.30 uur. Het verhaal van Happy End speelt zich af in het noorden van Frank rijk, tegen de achtergrond van de vluchtelingencrisis en de kampen in Calais. Terwijl het land in crisis verkeert, wordt er een blik gewor pen op de rijke Franse familie Lau rent. Een familie die blind is voor hetgeen er om hen heen afspeelt in de wereld en die te druk is met de eigen familiebeslommeringen. Omdat maximaal 90 kaarten wor den verkocht is het aan te raden om vooraf een kaartje te reser veren via www.deschalm.net/be- Kaarten kosten 7,50 euro (inclusief koffie of thee) en zijn te koop bij de Infobalie in de Bibliotheek Uden hout, maandag tot en met vrijdag vanaf 15.00 uur en zaterdag tussen 10.00 en 13.00 uur; en bij DA Dro gisterij en Parfumerie Venmans, Tongerloplein 17 in Udenhout. arage valt de 'f op het par- iderwerp dat om aandacht vraagt, al is alleen al om boven water te - Op vrijdag 22 maart presenteert CC De Schalm, t-jjstinnentuin Tl in Berkel-En- het programma Classic meets Pop Invites. Aanvang om 20.00 uur. Het wordt een muzikale reis door alle genres. Het wordt een con cert met een verhaal. Fabienne krijgen of parkeermaatregelen die over wijk zijn 'uitgerold' doel heb ben getroffen. Daarnaast kun je je afvragen wat de parkeerplannen voor de Spoorzone zijn. Dit slaat ook op de auto's en fietsen die ge bruikers van het openbaar vervoer kwijt moeten zien te raken als ze het trein- en busstation bezoeken. Die her en der geparkeerde auto's en neer gesmeten fietsen zijn vele bewoners van Theresia een doorn in het oog. berkel-enschot - Een Heren- boerderij is een kleinschalige coöperatieve boerderij in eigen dom van 200 huishoudens, die hen voorziet van groente, fruit, aardappelen, vlees en eieren. Samen hebben ze een boer in dienst die op een duurzame ma nier kwalitatief hoogwaardig voedsel produceert dat de le- den-Herenboeren willen eten. van de gemeente en eventueel de verantwoordelijke wethouder zullen in het buurtcafé informatie geven. Ze zullen dat ook doen over de aard van de nieuwbouwplan- nen waarover het koersdocument spreekt. Welke bebouwing krijgt het terrein waar het voorlopige busstation op ligt? Wat gebeurt er met de noordzijde van de Burg. Brokxlaan? Wat met het voorma lige onderkomen van de Sociale Dienst later het UWV? Waar komt precies hoogbouw? Wat komt er terecht van de parkeergarage die gepland is tussen Clarissenhof en Deprez-gebouw?

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13