Collectieve inkoop van woningisolatie in Tilburg Tilburg weer fairtrade gemeente id Proef Schouwburgring 11 maart van start Onderhoud hofjes Generaal Smutslaan 1 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden 11 aan wegen Schouwburgring. (Foto gemeente Tilburg) t met ihe- Woningisolatie. (Foto gemeente Tilburg) De Generaal Smutslaan. (Foto gemeente Tilburg) Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. laan, in [ing in □ute n /an werp ingen leen- Meer infor- jrg.nl/cityring. Het >k Hendrikhof/Emmapassage/Frede- rikstraat Verbouwen Emmapassage tot 2 juli 17 uur. rfolie in en ers de •rs bij over- >or 7 num- i jrgt voor meer idelijkse energie- laren zich inschrijven atie te bieden heeft. ig opnemen. En in de Tilbur zichtbaar vérkocht en de Ic informeert de klanten hierover. Spoorlaan Weg versmald door nieuwbouw en sloop tot 28 juni 17 uur. i beide r. afgesloten rijstr jdelijke invulling •panelen i kan de g groe /ijder De gemeente test op verschillende delen van de Cityring verkeers maatregelen die de verkeersveiligheid en de oversteekbaarheid moe ten verbeteren. De derde en laatste pilot start maandag 11 maart op de Schouwburgring. Heleinde Verbouwen pand Agristo. Heleinde afgesloten tot 31 mei 17 uur. Elzenstraat/Populierenstraat/Pijn- boomstraat/St. Ceciliastraat Herinrichting openbare ruimte en woonrijp maken gebied tot 6 juli 17 uur. I Heuvelpoort/Zwaanstraat/Pius- plein/Heuvelring Verbouwing/nieuwbouw apparte menten Heuvelpoort/Zwaanstraat tot 26 juni 17 uur. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Azuurweg, Heuvel straat 48a/50, Oegstgeeststraat/ Overloonstraat en het Wilhelmin- apark. Het volledig overzicht staat op internet. Dit jaar gaat de gemeente de rijbaan en de stoep van de hofjes aan de Ge neraal Smutslaan vernieuwen. Ook de parkeerplekken worden vernieuwd en deels verplaatst om zo overlast van vogelpoep zoveel mogelijk te be perken. Er komen extra bomen en bestrating wordt deels vervangen door groen. Regenwater kan zo beter wegzakken in de bodem. Het onderhoud vindt plaats tussen huisnummers 228 en 858. Het definitief ontwerp is gereed en te bekijken via www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden -> website wegwerkzaamheden en evenementen -> Generaal Smutslaan. Iding via aandeslag- komt er een adviseur igs. Hij onderzoekt welke gelen bij kunnen dragen aan iere) isolatie van het huis. Meer informatie: www. tilburg. nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Vanaf die dag is de linkerrijstrook van de Schouwburgring tussen de Bisschop Zwijssenstraat en de af slag naar het Louis Bouwmeester- plein afgesloten. De pilot duurt minimaal tot de kermis. Op de Schouwburgring wordt met name in de rustige periodes te hard gereden. De winkels, par keerplekken, onderwijsinstellin gen en Schouwburg zorgen voor veel verkeersstromen. Fietsers en voetgangers steken de weg op willekeurige plaatsen over. Dit maakt het creëren van een ver keersveiligere situatie ingewik keld. Veel verkeer maakt gebruik van de Cityring, terwijl zij niet in de binnenstad hoeven te zijn. Dat zorgt voor extra verkeer waarop de Cityring niet is berekend. De ringbanen zijn hiervoor beter ge schikt. De gemeente gaat testen of een gedeeltelijke afsluiting van de Schouwburgring ervoor zorgt dat het verkeer snelheid mindert en de oversteekbaarheid verbe tert. Uit meetgegevens blijkt dat veel verkeer via de Bisschop Zwijssenstraat de Cityring verlaat. Eén rijstrook op de Schouwburg ring moet voldoende zijn om het verkeer op de Schouwburgring goed af te wikkelen. De gemeen te gaat in de gaten houden of dit in de praktijk zo werkt. De winkels, parkeerplekken op de Schouwburgring en de par keergarage Louis Bouwmeester- plein blijven tijdens de pilot nor maal bereikbaar. Bij evenemen ten zoals Tilburg Zingt en de ker mis wordt de afzetting verwijderd en zijn beide rijstroken open. De afgesloten rijstrook krijgt een tijdelijke invulling met groen, informatiepanelen en bankjes. In dien nodig kan de gemeente de bankjes en het groen binnen een halve dag verwijderen. Na deze pilot volgt een evaluatie. Op basis van een onafhankelijk advies over deze pilots beslist de gemeente raad over eventuele aanpassin gen aan de Cityring. matie op www.tilbur De komende maanden kunnen huiseigenaren in Tilburg meedoen aan een collectieve inkoop van isolatie. Een goed geïsoleerd huis zor wooncomfort en draagt bij aan een verlaging van de maande rekening. Via aandeslagmetjehuis.nl kunnen huiseigena voor deze actie en profiteren van de voordelen die isolat De adviseur bepaalt samen met de huiseigenaar welke maatregelen het beste passen bij de woning en wensen van de eigenaar. De advi seur maakt een korte rapportage. Indien mogelijk zit daar vrijblijvend een persoonlijke aanbieding bij van geselecteerde isolatiebedrijven. Voor deelname aan de collectieve inkoop inclusief advies aan huis en adviesrapportage, geldt een eigen bijdrage van 20 euro. Meedoen aan de actie kan tot en met vrijdag 29 maart door in te schrijven op www.aandeslagmet- jehuis.nl. Binnen vijf werkdagen wordt contact opgenomen om een afspraak te maken voor het woningbezoek. Kerkstraat (Berkel-Enschot) Kruispunt met Burgemeester Stori- manslaan afgesloten van 11 maart 7 uur tot 20 maart 16 uur. Ringbaan West Aanleg nieuwe bushalte. Werk met rijstrookversmalling tot 29 maart 17 uur. Stadhuisplein Door verbouwing Stadskantoor 1 ge bied rond Stadhuisplein en Willems- plein beperkt bereikbaar tot 27 maart 2020. Door de gezamenlijke inkoop van woningisolatie wordt een voordelig en betrouwbaar aanbod bedongen. De isolatiebedrijven die meedoen aan deze inkoopactie voldoen aan strenge voorwaarden, waardoor kwaliteit, service en garantie zijn gewaarborgd. De prijzen zijn scherp vanwege de verwachting dat veel mensen via deze actie hun huis gaan isoleren. Inwoners kunnen advies en offertes aanvragen voor isolatieglas, spouwmuur-, vloer- en dakisolatie. Na aanmeldir metjehuis.nl k thuis lanj maatregf de (verde Loket Z West verhuist naar MFA het Kruispunt Loket Z West verhuist per 1 maart naar MFA het Kruispunt. Deze multi functionele accommodatie zit aan de Sinopelstraat 1 in Tilburg. Bij Loket Z kunnen inwoners terecht met vragen over zorg en welzijn, bijvoorbeeld over hulp aan huis, beschermd wonen, begeleiding, vervoer op maat of vragen over de wet maatschappe lijke ondersteuning (WMO). De ope ningstijden blijven hetzelfde. Inwo ners kunnen zonder afspraak bij Loket Z binnenlopen op werkdagen tussen 10 uur en 12 uur. Een afspraak maken kan via telefoonnummer 14 013. Fairtrade koffie bij de gemeente. (Foto gemeente Tilburg) Tilburg heeft opnieuw de titel "Fairtrade Gemeente" ontvangen van het campagneteam Fairtrade Gemeenten. Dit is te danken aan de groei van het fairtrade aanbod in de horeca en de uitbreiding van het fairtrade aanbod richting buurthuizen en wijkcentra. Het campagneteam bestaat uit de Landelijke Vereniging van Wereldwinkels, de Stichting Max Havelaar en ICCO (interkerkelijke organisatie voor ontwikkelingssamenwerking). De titel is twee jaar geldig en moet steeds opnieuw aangevraagd worden. Om voor de titel in aanmerking te kamen, moet een gemeente aan zes criteria voldoen. Zo is een lokale werkgroep nodig die moet zorgen dat bedrijven of organisaties Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen (MVO) in hun eigen bedrijfsvoering opnemen. En in de Tilburgse winkels worden eerlijke producten duidelijk zichtbaar verkocht en de lokale horeca serveert fair trade producten en ir hj-id

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9