w w o e! O F? |ijknieuws O' est ost Lezersactie Rondleiding in Ons Koningsoord TK Vier dagen feest in Knollevretersgat en Rommelpot Voorjaarsconcert met Scampolo en Harmony Singers Kansenmarkt zorgbanen BI DONDERDAG 28 FEBRUARI 2019 11 TILBURGSE KOERIER seniorenbal en en zijn Ik Zc hun atis Ic FOTO: Peter Timmermans, Berkel-Enschot De zorgorganisaties gaan graag in gesprek met de bezoekers. knollevretersgat - Na enkele maanden voorbereiding gaat het op vrijdag 1 maart beginnen: carna val in Knollevretersgat en De Rommelpot. Meer informatie op www.brabantzorg.net/kansenmarkt. I en waren jk aan het jari 2016 t klooster •richt. 2017 o, orassi il bewor en op de Tilburg - Op zondag 17 maart is er bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg, een voorjaarsconcert door Scampolo en The Harmony Singers. Aanvang om 14.00 uur. berkel enschot - Op woensdag 6 maart vindt van 11.00 tot 12.00 uur de volgende rondleiding plaats in de voor malige abdij Onze Lieve Vrouw van Koningsoord van de zusters Trappistinnen. Zaterdag: opening en optocht zaterdag opent Prins Maarten Irste samen met zijn adjudant en Raad van Elf carnaval 2019 bij Boerderij Denissen. Om 10.30 üur wordt de knol onthuld en is ervoor iedereen knollensoep. Daarna kan iedereen zich klaar gaan maken voor de optocht, die om 14.30 uur vertrekt vanuit de Willibrordus- geopend als het nieuwe multi functionele ontmoetingscentrum van Berkel-Enschot. In deze rondleiding wordt aan dacht geschonken aan de verande ringen die zijn aangebracht bij deze voormalige abdij. Vroeger waren de abdijbewoners een aantal zusters van de Cisterciënzer orde, nu wordt de abdij bewoond en gebruikt door de bibliotheek, cultureel cen trum De Schalm, de Stadswinkel, Muziekschool Factorium, Brasserie Hemels en een dertigtal bewoners van huurappartementer verdiepingen. -!!n en meedoen met de workshop Ik Zorg. Ook is het mogelijk om te speeddaten met de zorg- of wel zijnsorganisatie naar keuze. Een professionele fotograaf maakt gra tis profielfoto's voor cv of Linkedln. Bezoekers kunnen hun cv laten checken en een gratis loopbaan- gesprek krijgen. Ook kunnen zij een dagje meelopen bij een zorg- of welzijnsorganisatie. Met de afsluiting van het carna valsfeest kijkt men meteen voor uit naar 2020, als 44 jaar carnaval in Knollevretersgat en de Rom melpot gevierd gaat worden. Het jnotto van dit jaar'Nie om, mar vur oe kèèke!' verwijst er al naar. Het wordt een speciaal jaar met spe ciale activiteiten, nieuw motto en wie weet wat nog meer. Aan verschillende dienstenruim tes van de zusters zijn aanpassin gen verricht, waardoor de leef baarheid en het nieuwe gebruik van het klooster mogelijk is. Weer meer dan genoeg te zien en te vertellen door gids Jack van der Sanden. De samenkomst voor aan vang van de rondleiding is in de bibliotheek bij de leestafel. Aan melden voor deze rondleiding is verplicht. U kunt zich aanmelden bij de balie in de bibliotheek tij dens de service-uren of via e-mail berkelenschot@bibliotheekmb.nl Zoals trouwe bezoekers van Ge mengd koor Scampolo gewend zijn, brengt het gezelschap een aantal heel mooie, lichtklassieke en eigentijdse muziekstukken, evenals musicalliederen. In de afgelopen tijd zijn weer enkele mooie liederen aan het repertoire toegevoegd. Het koor wordt bege leid door dirigent Peter Ligthart en pianiste Munira Yakunina. The Harmony Singers staat onder leiding van Wil van Leijsen. Het koor heeft zich toegelegd op het professioneel vierstemmig zingen bus, speciaal voor feestgangers vanaf Boeredrij Denissen om 20.45 uur. .Meerijden is gratis, maar ben er op tijd bij en vol is écht vol! hem. Daarna stond het klooster van 2009 tot 2016 leeg de gebouwen behoorlijl verslechteren. Van januj tot oktober 2017 is het gerestaureerd en nieuw inger Op zaterdag 30 september L werd 'Ons Koningsoord' officieel straat en via de Raadhuisstraat, Generaal Eisenhowerweg, Duren- daelweg en de Puccinilaan naar De Druiventros trekt. Daar is om 17.00 uur ook de prijsuitreiking. ■.werking met de Tilburgse Koerier 4'x 2 cking. Wie hiervoor in aanmerking wil ko- g 11 maart een e-mail te sturen naar het inzendingen worden vier icht krijgen. Scampolo stelt in samenwerking gratis kaarten ter beschikking men dient vóór maandag 11 maart een adres lezers@tilburgsekoerier.nl Uit alle i personen getrokken, die persoonlijk berk uc.en, o' ig, deels bestaat uit cl shop en vele a eën uit onder land, Engeland, Rusland en natuur lijk Nederland. Entreekaarten kosten 7,50 euro per persoon. In de voorverkoop zijn deze te bestellen via e-mail resie.van.gorp@ziggo.nl en tel. 013-4556171. Meer informatie: www.scampolo.nl en www.theharmonysingers-tilburg.nl Deze keer wordt speciale aandacht besteed aan de verandering van klooster tot ontmoetingscentrum van dit neogotisch rijksmonument. In mei 2009 verliet een dertig tal zusters hun geliefde abdij en vestigden zich in hun nieuwe klooster in Oosterbeek bij Arn- van liederen, deels met pianobe geleiding, deels a capella. Het re pertoire bestaat uit close harmony, barbershop en vele aansprekende melodieën uit onder andere Duits- spreiding van de Knol- de aankleding van het dorp komt het vast goed met dit feest. In onderstaand overzicht highlights van vier dat in Berkel-Enschot gevierd wordt on- i 'Nie om, mar vur oe Maandag: koffieconcert en Kindercarnaval De maandag begint om 10.30 uur met het Koffieconcert bij Van Op stal. 's Middags is er vanaf 14.00 uur een Kindermiddag in sporthal 't Ruiven met groot springkus- sen-spektakel en prijsuitreiking van de kleurwedstrijd. Aan het begin van de avond ont vangt Prins Maarten van 17.00 tot 19.00 uur veel Knollevreters en Knollevreterinnekes op zijn Prin senborrel in Boerderij Denissen. Dinsdag: s afsluiting Dinsdagmiddag is er in De Schalm in Koningsoord een gezellige 55+ carnavalsmiddag met live entertainment, loterij én hapje en drankje. Allemaal kosteloos dankzij de medewerking van ver schillende Knollevreterse midden standers. Geen vervoer? Geen pro bleem, speciaal voor deze middag is er een gratis taxi beschikbaar en kunt u bij drie opstapplaatsen gra tis instappen. 's Avonds is het carnavalsfeest al weer bijna gedaan en vindt vanaf 21.00 uur het Ontmantelingsfeest plaats bij Boerderij Denissen. Zondag: carnavalsmis, ontbinding Jeugdraad Grensontmoeting Een goei fist wordt ook in de kerk gevierd, zeker carnaval. Om 11.00 uur is in de St. Caeciliakerk de Car navalsmis. Na de mis is er koffie met worstenbrood voor alle kerk gangers, geserveerd bij Boerderij Denissen, 's Avonds om 17.30 uur sluit de Jeugdraad onder leiding van Jeugdprins Roel carnaval of ficieel af met ontbinding van zijn jeugdraad. Een bijzonder carnavalsfeest is de Grensontmoeting tussen de Prin sen met hun Raad van Elf en hele gevolg van Kruikenstad (Tilburg), Ballefrutersgat (Goirle), D'n Hao- zenpot (Udenhout) en natuurlijk Knollevretersgat. Een half uur lang groot feest op een geheim gehou den locatie. Dit jaar vertrekt er een Tilburg - Wie een baan zoekt in de zorg, kan op maandag 11 maart terecht bij een kansenmarkt in het ROCTilburg aan de Wandelboslaan 28. Studenten, zij-instromers en herintreders zijn van harte wel kom om kennis te maken met een twintigtal zorgorganisaties uit de buurt. Zowel ouderenzorg, gehan dicaptenzorg, thuiszorg, geeste lijke gezondheidszorg, welzijn en eerstelijnszorg zijn hierbij verte genwoordigd. Bezoekers kunnen kennismaken met verschillende werkvelden binnen zorg en wel- Na de verspreid ir levreter en orp I •est. nog even de dagen feest, 'en Heukelom der het motto kèèke!'

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 27