PRINS ETIENNE D'N IRSTE! Lette, Krulleer t Enne, het is kei gaaf om jullie Prins te mogen zijn! Ongelooge waor! Prins Etienne d'n Irste Laten we dus vooral samen carnaval blijven vieren: jong en oud, maar ook arm en rijk. Wie het verleden kent heeft ook zicht op de toekomst. Hiermee zijn we met zijn allen op de goede weg. Geniet allemaal van de vele voorfeesten en uiteraard carnaval zelf. Vandaag de dag loopt heel Kruikenstad tijdens alle voorfeesten en carnaval zo trots als een pauw door de stad, in kiel en met groen-oranje sjaal. We zijn er frêêt op dat we een échte Kruik zijn, op een stad die uit haar schulp komt en volop in ontwikkeling is. Carnaval hoort daar voor de volle 100% bij. D'n Inkèèk'Déés is Karneval' is hiervan het levende bewijs. Een nu al historisch document waar Tilburg bij het 10 x 11 lustrumjaar met trots en verwondering op terug zal kijken. Ongelooge waor, het openbare carnaval in Kruikenstad bestaat 55 jaor! 55 jaren waarin het de Tilburgers, de verenigingen, de muziek kapellen en de Carnavalsstichting Tilburg is gelukt om carnaval uit de achterkamers en achterafzaaltjes van Kruikenstad te halen. Niks meer stiekem carnaval vieren! Nee, openbaar meej z'n allen. Zoals ut heurt! SAMEN GROEN-ORANJE Het openbaar carnaval in Kruikenstad wordt mede mogelijk gemaakt door de Carnavalsstichting Tilburg. Een dankbare taak waarmee we de groen-oranje beleving van de stad waarborgen. Met respect voor onze tradities leveren we een professionele bijdrage aan evenementen in en rondom Kruikenstad door deze te faciliteren en organiseren. We moedigen alle Kruiken en Kruikinnen, jong en oud, aan om dit grootse feest in Kruikenstad samen te vieren. Daar zijn wij trots op! Er is in de afgelopen 55 jaar door alle vrijwilligers enorm veel werk verzet om het carnaval in Tilburg sterk te maken. Het is een niet meer weg te denken evene ment, wat inmiddels is ingebed in onze Tilburgse cultuur. En onze traditie is misschien nog niet zo heel oud, maar het is er wel een die vol passie en met veel kwaliteit beleefd wordt. Wat zou Tilburg nog zijn zonder Kruikenstad? In de tijd dat ik zelf nog in de Lijfwacht en Raad van XI mocht dienen werden de eerst stappen gezet naar een nog meer openbaar carnaval. Uitgevoerd door de 'Blauwe Kielen..' toen soms nog wat met de nek aangekeken. Maar de Carnavalsstichting Tilburg hield vol. En met de invoering van de Kruikenmunt e en het wegvallen van allerlei noodzakelijke entreekaarten bij de cafés lukte het om het carnaval écht van de stad te maken.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 12