u KUR-fest it cu I.' Diips Folkmetal in 013 Cui de Sac >1 Jubileumfestival Factorium 150 jaar L COERIER 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 FEBRUARI 2019 BUSI I Broadway H)nf° k 30 Korpiklaani Met voorstellingen, cross-overacts, gastoptredens, masterclasses en workshops Witte Salon Sounds' De ten lowcases a musical jefrist, mede door de toe- een 9r°te verandering doormaakt, een accordeonist en rxshops. En bij igen en zoeker i. Een Tilburg - Drie keer goud! Honderdvijftig jaar on derwijs in muziek, dans en theater maakt Til burg tot een bijzondere cultuurstad en dat gaat Factorium vieren. /uld met Jingen, r..„> 'eracts, g?' ses en wor De Wasserette Dat de was doen een wel hele spannende aangelegenheid kan zijn, daar kom je achter in De Was serette. Hét wasmachinetheater- concert dat eerder te zien was bij het evenement 'Tussen Klooster, Kwetterie en Kerk'. toptalenten van Factorium la- i in deze prachtige ruimte zien Minifactory Ook voor de feest! In een sf ruimte is er eer. gramma voor kinderen tot 7 Natuurlijk zijn papa, mama ders en verzorgers ook var, welkom. De t tory ben Je ziet toekom Prinsebal 2019 Zaterdag 16 februari - 20.11 u Poppodium 013 Feest? Feest! Ja écht, FEEST! Het Prinsebal is hét feest van de Prins van Kruikenstad en iedereen is welkom! Tilburg - Op zaterdag 23 februari presenteert poppodi um 013 een avondje folkmetal met Korpiklaani, Turisas en Trollfest. Aanvang om 19.00 uur. FOTO: Jostijn Ligtvoet Fotografie en horen wat ze in huis hebben met masterclasses en mini concer tjes. De Witte Salon is dé plek om te luisteren, te genieten en te leren van deze toptalenten. Tickets zijn verkrijgbaar via www.culdesactilburg.nl. Museumtheatertour Een hoogst ongebruikelijke tour- guide neemt je mee door de his torie van bijzondere muziekinstru menten in een muziekmuseum dat je nooit eerder hebt gezien. Treedt binnen en laatje verrassen! Kijk voor meer informatie en het volledige programma op www.factorium.nl/jubileumfestival e In Bye Bye Baby proberen twee mensen het hoofd boven water te houden in een decor vol bizar- re obstakels en hindernissen. Een fysieke, humoristische en humeu- rige voorstelling voor de laatste klassen van de basisschool, voor 'Noita'(2015) klonkde band echter brugklassers en voor iedereen die Weer opgcr 11 1 nrnta worandarinn dnnrmaakt voeging van vioolspeler. Grieks trio Ook de Finse battlewarriors van Turisas hebben een stilte inge- Vrijdag 15 februari - 20.00u last tussen hun veldslagen. De Ursulinenkapel, Elzenhof 139 laatste show in Nederland was in 013 in 2015 en de laatste plaat komt zelfs uit 2013. Als klap op de vuurpijl is er een optreden van Trollfest. I Tineke Schouten- Highlights Vrijdag 15 februari en zaterdag 16 februari - 20.15u 'Our stage is yours' Theaters Tilburg, Schouwburg Oftewel een open jam in de stu- dio's van de Popfactory! Pak een instrument en speel mee met de tunes van de band of maak samen een nieuw nummer. Doorgewin- terde muzikanten kunnen hier te- recht, maar zeker ook de absolute beginners. Traditionele muziek uit vooral Grie- kenland, maar ook Armenië, Portu- gal en Spanje in een modern jasje. Drie jonge conservatoriumstuden- ten die de traditionele sounds en instrumenten perfect combine- ren met moderne elektronische elementen. 'Factorium goes sing-a-long' Ouwe klassiekers en de allernieuw ste musical hits van Broadway, Hol lywood en Walt Disney. Ze komen tot leven tijdens deze show van de Musical4U talenten. Een fantastisch meezingspektakel voor jong en oud. Dat vieren begint met een gratis toegankelijk jubileumfestival op zondag 17 februari van 13.00- 18.00 uur in het hoofdgebouw van Factorium aan het Koningsplein 11a in Tilburg. De dag is gevuld met grote en kleine voorstellingen, mini-optre- dens, cross-overacts, gastoptre dens, masterclasses en workshops. Verwacht een groot feestje. E. feestjes horen ook verrassingei cadeaus, daar zul je als bezoi ook het nodige van merken, greep uit het programma: punkformatie Ploegendienst, on der leiding van rapper Ray Fuego, en het Franse psychedelische trio SLIFT. Daarnaast keert Charlie The Lesbians terug in Cul de Sac en treedt Millennials er voor het eerst op. Het vernieuwde café biedt van af maart ruimte aan 200 tot 250 personen voor live optredens. Dat. is fors meer dan voorgaande jaren. ÉVjww Factorium 'dance musicbattle' Are you ready to rumble? Dansers en musici van Factorium halen echt alles uit de kast om de beste show ooit weg te zetten. Niemand weet wat hem of haar te wachten staat. Het is live. Het is pure impro visatie. Het lot bepaalt welke mu sicus wordt gekoppeld aan welke urban dancer. En dan kan de strijd beginnen. De ultieme culture clash tussen dans en muziek. MusicAIIFactory talenten van de MusicAIIFac- laten zien wat ze in huis heb- i in showcases en open lessen. ~*t de musicalsterren van de amst. Tilburg - Op vrijdag 8 maart staat café Cul de Sac in het teken van een officieuze opening van het nieuwe podium. Na een stevige renovatie van de Tilburgse kroeg in februari treden die avond vijf bands op die variëren in een aantal stevige gen res zoals punk, grunge, psyche delica en garage rock. De line-up van Kuilfest bevat onder andere de Tilburgse band Richie Dagger, die afgelopen september een nieuwe EP uitbrachten, de Amsterdamse Mysteriecaravan Vergeet de All You Need is Love caravan, Factorium heeft een veel leuker exemplaar! Een caravan waarin je wordt verrast met een zeer exclusief programma. Wat je te zien krijgt, is een verrassing. Het is kort... maar absoluut krachtig! Het is anders dan anders. Het is bijzonder en een tikkeltje vreemd. Zorg dat je een gouden ticket te pakken krijgt voor deze plek, want dit wil je niet missen! De tickets zijn die dag, maar ook via een online actie te bemachtigen. 'Work it' Bij het Jubileumfestival kun je t halve kijken ook gewoon lekt meedoen aan workshops en open lessen in een van de werkplaatsen. Je hoeft geen podiumdier te maar dat mag natuurlijk wel. je vooral lekker uit en wie ben je niet meer weg te slae de spotlights. Jubileumshow '150 jaar Circle of Talent' In het Factoriumtheater zie je een wervelende show over de bijzon dere en rijke muziekgeschiedenis van de stad. Je komt ogen en oren tekort omdat er zoveel prachtige verhalen te vertellen zijn die vorm gegeven worden door de kunste- naars/docenten en jonge talenten die Tilburg en Goirle rijk zijn! Je ziet ruim 100 performers van alle leeftijden en van alle disciplines. Toptalenten die al op menig ander podium hebben gestaan. Een heerlijk avondje voor de lief hebber van de vrolijkere folkmetal. De langlopende Finse folkmetal- band Korpiklaani is uitgegroeid tot één van de populairste in het genre. De band heeft tussen 2003 en 2012 maar liefst 8 albums uit gebracht, en daarnaast ook nog ogenschijnlijk continu getourd. Dat vergt veel van.een band, dus werd het daarna even een paar jaar stil rondom de Finnen. Op Mysterietheater In het pluche van ons theater weet je niet wat je gaat zien! Ter- wijl je ogen nog moeten wen- Al jaren behoort Tineke Schou- nen aan de donkerte, worden je ten tot de absolute top van het zintuigen al geprikkeld met een Nederlandse cabaret. Na enkele verrassingsoptreden. Strijk neer persoonlijke theatershows, neemt in ons Mysterietheater! En blijf ge- Tineke je deze keer mee langs haar rust even zitten voor de volgende succesvolle carrière. Hoogtepun- voorstelling. ten uit haar schatkist aan hilarische sketches, typetjes en liedjes passe- ren de revue. In een nieuw jasje, be- dat wel. En uiteraard kan Tineke kker het niet laten om deze show ook met nieuwe liedjes (ze neemt een zevenkoppig orkest mee!) en sket- zijn, ches aan te vullen. Een monument Leef van een show, gegarandeerd een weet fantastische avond uit! aan uit 'Bye Bye Baby'(10+) Vrijdag 15 februari -1930u allerkleinsten is het I DeNieuweVorst,Willemllstraat49 speciaal ingerichte >n doorlopend pro- 1 jaar. ama, ou- 'an harte

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7