c 1 Een park voor de komende eeuw olumn Autostad De Familie Grafzerk: Dood spoor? TK Inschrijving MeiMarkt2019 II 3 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 FEBRUARI 2019 KOERIER - ILLUSTRATIE: KruitKok Landschapsarchitecten Lezersactie Petra Jansen ITON ICYCL6 ’ER' IIC ak MEUBELHUIS Quality living by Coenen meubelnuis.com Kans maken op een exemplaar van dit kinderboek? Stuur dan uiterlijk zondag 17 februari een mailtje naar lezers@tilburgsekoerier.nl met daarin je naam en adresgegevens. Prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht. nn I0F F ;n wel Mei- jkto- naar L F/T niet ge- de van rijden se ke wordt aag Omm tilburg Onlangs verscheen het kinderboek'De Familie Grafzerk: Dood spoor?van Henk Hardeman. De Tilburgse Koerier mag 3 exemplaren weggeven. )urg het Looster- :ht, wer- naakt om >ied in te transferia en buiten >ne. Tilburg een stra- gemaakt us uitpakt, irger maar te krijgen de fiets of in de bus, als je die laatste twee oeg stimuleert, heeft torenhoge ambities, tilburg - Komende zomer wordt het Spoorpark in de Spoorzone feestelijk geopend. In dit nieuwe stads park op het voormalige Van Gend Loos terrein ont moeten geschiedenis, natuur en cultuur elkaar. Over de sprekers Esther Kruit is landschapsarchitect bij bureau Kruit|Kok Landschapsar chitecten en als zodanig betrokken sports, een T-huis en een uitkijl ren. Een spoorrails verwijst n het vroegere Beis Lijntje en wan delpaden verbinden al deze eye catchers met elkaar. Het nieuwe Spoorpark belooft iets bijzonders te worden, een park met allure. De plek waar tot voor kort dage lijks treinen rangeerden, wordt een levendige plek voor jong en oud, waar het hele jaar door reu ring zal zijn. De lezing is op donderdag 21 febru ari en vindt plaats in het Regionaal Archief Tilburg aan de Kazernehof 75. Aanvang om 20.00 uur. De le zing is rond 21.00 uur afgelopen. Aansluitend aan de lezing start de Algemene Ledenvergadering van Heemkundekring Tilborch, die de lezing organiseert. Niet leden beta len 4,00 entree, de koffie is gratis. Parkeren is mogelijk achter het Du- velhok (ingang Dunantstraat). bij het parkontwerp. Jacqueline Moors en Ginette Blom zijn ont werpers openbare ruimte bij Blom Moors. Zij bedachten de inrich tingselementen zoals bankjes en poorten. Burgerinitiatief Nadat de gemeente Tilbi voormalige Van Gend en l rein (VGL-terrein) aankocf den er volop plannen gemé dit 10 hectare grote gebie vullen. Uit meer dan 80 inzendin gen werd een selectie gemaakt, waarna de gemeente akkoord ging met één van de burgerinitiatieven. Vervolgens reden 2700 vrachtwa gens met zand af een aan om het Spoorpark zijn nieuwe vorm te geven. Yara helpt haar vriendje Junior zijn ouders te vinden, van wie hij niks weet. Ze komen er zelfs mee op tv! Maar of dat nou zo'n goed idee was... Algauw zit iedereen achter Junior aan en niet altijd met goede bedoelingen. Zo wil professor Kali- gari, op zoek naar het geheim van het eeuwige leven, hem in handen krijgen voor onderzoek. Junior is namelijk niet zomaar een jongen: hij is al vijftig jaar dood en toch springlevend. En er is haast, grote haast. Want Junior kan niet leven zonder speciale groene damp, en zijn voorraad gaat er razendsnel doorheen... Het boek is voor kinderen vanaf 8 jaar. Het is verschenen bij Uitgeve rij Ploegsma en is verkrijgbaar voor 14,99. ISBN 978 90 216 7896 2. Voorafgaand aan de opening ge ven Esther Kruit, Jacqueline Moors en Ginette Blom op 21 februari een lezing over de totstandko ming ervan, wat de belangrijkste inrichtingsaspecten zijn geweest en de bijdrage die het Spoor- park zal gaan leveren aan de stad Tilburg. Een groene vallei, een bloemwei- de en een speelveld worden afge wisseld met waterpartijen, urban tilburg - Het is de laatste jarer vaker voorgekomen dat de Markt in juni wordt gehouden. Dit jaar is dat ook het geval. Traditie getrouw valt de MeiMarkt name lijk samen met Pinksteren en dat is dit jaar in het weekeinde van zater dag 8 en zondag 9 juni. Op die dagen gaat Tilburg voor de 39-ste keer dit geweldige eve nement meemaken. Vorig jaar kwamen er meer dan 100.000 mensen op af. Ook dit jaar wordt veel belangstelling verwacht. Hoe wel de binnenstad van Tilburg nog behoorlijk 'op zijn kop staat', gaat de MeiMarkt gewoon door. Altijd al eens gedacht: "daar wil ik ook eens aan meedoen?" Dat kan! De inschrijving start namelijk op za terdag 16 februari om 10.00 uur precies. De regels zijn eenvoudig: iedereen kan meedoen. Wie het eerst komt, het eerst maalt en vol is vol. Op de website van de Stichting Meimarkt kun je alle benodigde informatie nog eens rustig door lezen. Ga voor inschrijving naar www.meimarkt.nl en vervolgens naar'kramen bestellen'. Er komt misschien een knip in de cityring, zo zoemt het sinds afgelo pen week door de stad. Dat zou betekenen dat er vanaf de Schouwburgring alleen nog maar bussen en taxi's over de cityring rijden. Tussen de Heike- se kerk en de oude bieb wordt het een grote fiet sers- en voetgangerszone, zoals een filmpje van het architectenbureau ons doet geloven. Hoe meer ruimte voor fietsers en voetgangers, hoe beter, al hoop ik wel op minder be ton en meer groen. Ach, voorlopig zal er geknipt maar vooral scheurd worden op grootste racebaan Tilburg. Dat er aan de ci tyring iets moet gebeuren, staat vast. Of het op deze manier moet, daar heb ik mijn twijfels over. Want het autoverkeer op de cityring indammen zorgt geheid voor een waterbedeffect. Vooral Tilburg Zuid, mijn eigen wijk, is dan de klos. Al het verkeer door de Bis- schop Zwijsenstraat stu ren, wordt een ramp voor fietsers en voetgangers in die straat en bewoners van de wijk. Dit twijfelach tige idee kwam trouwens ook bij de aanleg van de cityring al bovendrijven. Gemeentelijke verkeers kundigen hebben het toen afgeraden, omdat het zuiden van de stad de verkeersdruk niet zou I aankunnen. I Het probleem is dat de ci- I tyring is aangelegd puur I vanuit economisch oog- punt. Een middel om te I proberen Breda en Den Bosch af te troeven met parkeren voor de winkel deur. Die steden werken nu al jaren met f of parkeerplaatser de centrumzor heeft destijds tegische keuze c die nu desastreus Want zie die bur eens uit de auto en op zeker niet genoe Tilburg h groene ambities, maar blijft stiekem toch een autostad. Zo lang dat niet verandert, blijft de cityring een blok aan ons been. W73 Maatwerk is de kracht BEHNOUR lbehaviour.be

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3