r E o Bijzonder leesproject'Scoor een Boek' samen in de Westermarkt De Boemel in Franse en Spaanse sferen Toetsie Foetsie Jazzband Grieks trio in Ursulinenkapel Winkeliers investeren met de BIZ KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 FEBRUARI 2019 RH het me igen Ondernemersbijeenkomst van de BIZ Winkeliers aan de Westermarkt. 3 De Toetsie Foetsie Jazzband. rilburi a ©a -19 g 2130 uur. Op om 12.00 uur IES d maart ilburg tilburg - Alle 80 ondernemers van winkelcentrum Westermarkt in Tilburg hebben zich per 1 januari 2019 verenigd in een bedrijveninvesteringszone (BIZ). tilburg - Voetbal en lezen is een mooie combinatie, vinden Willem II, Willem II Betrokken en de Biblio theek Midden-Brabant. Op verzoek van de ondernemers faciliteerde gemeente Tilburg de in de neogotische Ursulinenka pel. Traditionele muziek uit vooral een Boek'. De k nemen 23 verset len uit Goirle, t wijk en Tilbun project. Profvc van Willem II in deze peril gelijk mooie 's Middags om ?r op twee antalon du klassiekers, ires: Burge- llburg. Op woensdé tigde nc Appels I en bachata. Aanvang zondag 17 februari c treedt het ensemble Les Compag nons de La Vie op. 1530 uur is er Parijse sfeer podia. Peter Faber en Le Par Bois brengen Franstalige I De toegang is gratis. Adr meester Brokxlaan 8-76 in Til tilburg - Van donderdag 14 febru ari t/m zondag 17 februari verkeert Volkstheater de Boemel in Franse en Spaanse sferen. Het programma is veelzijdig en biedt veel muziek en theater. Op donderdag 14 februari, Valentijnsdag, vertolkt Wim Dictus Spaanstalige en Engelstalige mu ziek van zangers en componisten tilburg - Op vrijdagavond 15 fe bruari is het Bracera Trio te gast tilburg - De Toetsie Foetsie Jazz band speelt op zondag 17 febru ari in café Hoegaarden aan het Piusplein 2. De Toetsie Foetsie Jazzband is een typische oude stijl jazzband, zonder piano: de toetsen De drie partijen sloegen de han den ineen met leesproject 'Scoor komende 10 weken rschillende basisscho- Hilvarenbeek, Oister- irg deel aan dit lees- voetballer Pol Llonch moedigt leerlingen iriode aan om zoveel mo tie boeken te scoren. Sportieve afsluiting Op dinsdag 16 april zijn alle 23 klassen uit de regio Goirle, Hilva- renbeek, Oisterwijk en Tilburg die meedoen aan Scoor een Boek te gast in het Koning Willem ll-sta- dion. Daar organiseert Willem II Betrokken een sportief slotevene- ment, waarbij verschillende Wil lem ll-spelers aanwezig zijn. Deze afsluiting is ook het moment waar op De Eindscore bekend wordt gemaakt. Dan zal blijken of de groepen 5 en 6 van De Regenboog vandaag overmoedig aan het lees project zijn begonnen, of dat ze zichzelf misschien zelfs hebben weten te overtreffen. Dat hebben ze goed bedacht van Scoor een Boek, daarmee wordt het nóg leuker om te lezen. Ik ga vooral de grappige én spannende boeken lezen die in het boeken- krat zitten. Ik vind het altijd lastig om te kiezen wat ik wil gaan lezen, maar met zo'n krat wordt veel makkelijker gemaakt." Scoor een Boek! startte enkele jaren geleden in Groningen en wordt nu uitgerold over het hele land. In de regio Goirle, Hilvaren- beek, Oisterwijk en Tilburg hebben Willem II, Willem II Betrokken en de Bibliotheek Midden-Brabant de handen ineen geslagen om van Scoor een Boek! een succes te ma ken. Het project wordt mogelijk gemaakt door een financiële bij drage van Q-Promotions. uit de veertig jaar dat hij zelf gitaar speelt en zingt. Aanvan 21.30 uur. Op vrijdag 15 februari is ern een dansavond met een battle of the dj's. Aanvang 21.30 uur. Op zaterdag 16 februari staat de Live Latin Night op het programma, een avond met accordeonist Michael Breukers ge richt op salsa, son, tango, merengue jon als ?92, en podiu- morkest in jazzclubs. De muziek start om 15.00 uur. De toegang is gratis. .^..jdag 6 februari beves- lotaris Harry Huijbers van Notarissen dat de onder nemers overtuigend hebben ge kozen voor de invoering van de BIZ. Ruim 80% van de stemmen de ondernemers tekende vóór! Ruben Boset, voorzitter Stichting BIZ Winkeliers Westermarkt en initiatiefnemer van de BIZ: "De Westermarkt is een van de groot ste winkelcentra van Tilburg met grootschalige formules, aangevuld met een aantrekkelijke mix van lo kale detailhandel, horeca en (zake lijke) dienstverlening. Doordat alle ondernemers samen gaan investe ren, neemt onze totale slagkracht enorm toe. Samen staan we véél sterker dan ieder voor zich. We kunnen nu echt verschil maken en investeren in een aantrekkelijk, eigentijds en toekomstbestendig winkelcentrum Westermarkt!" Kracht van sport Geert uit groep 6 is in ieder ge val al enthousiast: "Ik vond lezen altijd best saai, maar hoe vaker ik het doe hoe leuker ik het vind. bleem niet aanpakken, staan deze kinderen straks met 1 -0 achter als ze de arbeidsmarkt betreden. Plezier De juf heeft een krat vol nieuwe jeugdboeken meegenomen, een stapel scoreposters én speciale vi deoboodschap van Willem ll-spe- ler Poll Lonch, die hen aanspoor de komende tien weken zoveel mogelijk mooie boeken te gaan scoren. Voor elk boek dat ze lezen, mogen kinderen een speciale sticker plak ken op de scoreposter in de klas. Leesconsulente Cristel vertelt in de klas dat het bij dit project niet gaat om de snelheid waarmee je boek leest, maar om het plezier. "Voor ieder kind is er een boek te vinden dat diegene leuk vindt." Directeur Frans Haarbosch van De Regen boog kan zich hier helemaal in vin den. "We vinden het belangrijk dat onze leerlingen ervaren hoeveel plezier je aan lezen kunt beleven. Leesbevordering vinden we erg belangrijk omdat dat enorm helpt bij de ontwikkeling. Onze ervaring is dat hoe groter de betrokkenheid van een kind bij het lezen, hoe be ter het werkt. Scoor een Boek zorgt voor een enorme betrokkenheid." Griekenland, maar ook Armenië, Portugal en Spanje in een modern jasje. Drie jonge conservatori umstudenten die de traditionele sounds en instrumenten perfect combineren met moderne elek tronische elementen. De open haard is aan en natuurlijk is er de legendarische afterparty. Bezoe kers mogen zelf hun instrument meebrengen. Het concert begint om 20.00 uur, de zaal gaat open om 19.30 uur. De entree bedraagt 10 euro. Adres: Elzenhof 139 (in gang Elzenstraat tegenover Acaci- astraat). Reserveren kan via www. ursulinenkapel.nL Ze realiseren hiermee een ge menlijk investeringsbudget ruim 350.000 euro voor de k mende drie jaar. De BIZ Winkelie Westermarkt besteedt dit geld aan (verdere) verbetering van de aan trekkelijkheid en kwaliteit van het winkelcentrum voor bezoekers, bewoners en ondernemers. jeza- formele stemming. Stad Co be- van geleidde het kwartiermakerschap ko- en de totstandkoming van de BIZ. zliers De afgelopen maanden werd sa- men met alle ondernemers een intensief traject doorlopen om een investeringsplan voor de toekomst van de Westermarkt te ontwikke len. "De komende jaren staat het behouden en trekken van (meer) bezoekers naar de Westermarkt op de agenda. Het invullen van de leegstand krijgt prioriteit en er zal serieus geïnvesteerd worden in evenementen activiteiten, com municatie marketing, kwaliteit en samenwerking, zowel aan de zijde van de Statenlaan als aan de kant van de Jacques Oppenheim- straat", aldus centrummanager Edwin Prince. Bovendien hebben de onderne mers dit jaar het voornemen om ook de vastgoedeigenaren van de Westermarkt te enthousiasme ren om zich te verenigen in een eigen BIZ. Op die manier komt er nog meer samenwerking en slag kracht. Ook wethouder Berend de Vries (economie en ruimtelijke ordening) is enthousiast over de nieuwste BIZ van Tilburg: "Het is goed om te zien dat er een stevi ge impuls komt voor dit gebied. Ik zie uit naar de samenwerking en het vervolg van de ontwikkelingen rondom de Westermarkt." "Hé, de juf van de bieb!" De leerlin gen van groep 5 van basisschool De Regenboog in Goirle hadden leesconsulent Cristel van Amers foort al wel eens eerder op school gezien. Maar vandaag is Van Amersfoort anders uitgedost dan vorige keer: met een Willem ll-sjaal om, vertelt ze dat ze die middag is gekomen voor De Aftrap van een bijzonder leesproject. Doel van Scoor een Boek is het aanwakkeren van leesplezier bij kinderen om daarmee hun kansen te vergroten op een succesvolle taalontwikkeling en toekomst. Is dat nodig? Helaas wel, want 1 op de 10 kinderen in Nederland ver laat de basisschool met taal- en leesproblemen. Als we dit pro- zijn dus foetsie. De band bego looporkest op 22 maart 199i speelde daarna vooral als n jaz 15.00

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 19