w w E ursussen |ijknieuws Lezing bid- en devotieprentjes est Film debat: Misdadigers profileren met algoritmen f Carnaval in wijkcentrum In De Boomtak '-A ■4 Chroom-6 regeling is een lachertje volgens gedupeerden Hoe verdeel je de woning als je gaat scheiden? DONDERDAG 14 FEBRUARI 2019 17 TILBURGSE KOERIER KOERIER Cees Coolen Heerlijk Bewegen be- igsber Karin I II INKOOP GOUD iat39 12226 jrg.nl na.' Heijnen sj wor- e ge sluit met aan de wordt r bij aan 1V0S ‘T GOUDCENTRUM Besterdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht De film van mi; goritmr Tilburg - Op dinsdag 19 februari vertoont TILT samen met Pop Up Cinema de documentaire Pre-Crime; A Predictive Policing Simulator. adem lingen an de van :een veel kijken, jebied. Om I te kunnen jst én je gebruikt Het is heel ont legen o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) Bel voor meer informatie naar: 088 - 1661 585 of download onze gratis scheidengids op zorge- looschscheiden.nl/scheidengids meente het nettobedrag van 7000 euro ook een wekelijk te besteden algemene tegemoetkoming laten zijn. De gemeente ziet dit als een royaal gebaar. Je kunt het yoga noemen, of qi gong, meditatie of ontspanning. Het is van alles wat. Het is een fijne, liefdevolle bewegingsles. Je komt ervan tot rus" de nodige spieren. Het is hes spannend en werkt goed stress. Kom o hoop t< 06 4963 Centrumb wustbewe ibis, tot voor kort voor de NGV-afdeling Zee- 1 jaar gene- familieonderzoek. hij daarvoor schetst de ;ling in het gebruik van jes. In de 17e eeuw ont- gerust voor een proefles. Ik tot snel. Jop van Oeveren 634493 'mbewustbewegen.nl jc.vegen@online.nl Scheidingsbemiddelaar Cindy van Lieshout en financieel echtschei- dingsadviseur Karin Teurlinx vor men samen het Zorgeloosch Scheiden expertduo. "Een goede woonoplossing, ook voor de kin deren, is vaak de grootste zorg. Zeker als er kinderen in het spel zijn, wil je het liefst het huis behoud en, het is hun veilige haven". Ver telt scheidingsbemiddelaar Cindy. Samen met Karin zorgt zij ervoor dat er meteen duidelijk is of één van jullie bijvoorbeeld in het huis kan blijven wonen. Workshop Sjamanistische Cosmic Orbit Qigong Bewegingswerkplaats de Blauwe Draak organiseert op zaterdag 13 april een workshop Cosmic Orbit Qigong. Waar bij Pleiade in de Nieuwlandstraat .Til burg. Van 10.00-17.00 uur. Prijs: 30,00. Vervolg workshop van 1 dagdeel gratis. Goedkoop ja, maar dit is omdat de Blauwe Draak 5 jaar bestaat. Als je voor 14 maart inschrijft kan je meedoen voor dit bedrag. Bij een minimum van 7 deelnemers geldt deze speciale actie. Meer informatie over de inhoud van deze workshop www.blauwedraakqigong.nl Spoorwegmuseum Namens veel gedupeerden nam Natascha van de Put het woord. 'Behalve de gemeente Tilburg en NedTrain was er een derde partij en daar hoor je niks meer van. Het Nederlands Spoorwegmuseum was de opdrachtgever en heeft met NedTrain contracten gesloten. Op vrijdagmiddag moest iedereen meehelpen. Ook wij vrouwen de moesten schoonmaken of meehel pen in de catering. Nu blijkt dat we vallen in groep C, die staat voor ge ringe blootstelling aan Chroom-6. Als je door een andere stof dan chroom -6 bent blootgesteld, dan heb je pech. Gezien de hoogte van het bedrag is de ernst nog niet tot u doorgedrongen', sprak ze de ge meente toe. zware trap n. Mevrouw Heijnen sprak als nabe staande de raadsleden toe. 'Mijn man werkte daar ook en is in no vember overleden. Geldt dat be drag dan ook voor mij?', vroeg ze zich aarzelend af. Burgemeester Theo Weterings bevestigde dat en ondersteunde haar door aan te ge ven dat de onafhankelijke commis sie die opgesteld gaat worden, ook met haar in gesprek zal gaan.'Dan ny, dit deed ik voor jou', sprak ze met een emotioneel beladen stem terwijl ze een foto van haar wijlen man omhooghield. Dat raakte de ruim 300 aanwezigen enorm. Zware trap na De gemeente is voornemens om mensen met ziektes die volgens een arts te wijten zijn aan bloot stelling met chroom 6 een vergoe ding van maximaal 40.000 euro te geven. Hierbij baseert ze zich op een aantal ziektes die de on derzoekscommissie CTC-6 heeft genoemd in haar rapport. Vol gens een inspreker is die lijst niet volledig. 'Zijn wij als Nederlanders steviger gebouwd dan andere Eu ropese inwoners', vraagt de heer Feraaki zich af? 'Lever- en nierziek tes moeten ook opgenomen wor den in de lijst, zoals ook onze bu ren hanteren.' Hij had moeite met concentratie op zijn betoog en moest pauzes nemen om op ad te komen. 'Drie grote instellin* zijn verantwoordelijk. 50% var, vergoeding is voor rekening de gemeente. 3500 euro; dat is i m gaat over het arresteren lisdadigers op grond van al ien voordat de misdaad is agd. Hoe bezwaarlijk is het ik van algoritmen om bur- tilburg - Op dinsdag 19 februa ri geeft Ferrie Moubis een lezing over bid- en devotieprentjes bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. Aanvang om 14.00 uur. Stamboomonderzoek is populair. In TV-programma's als Verborgen Verleden gaan bekende Nederlan ders op zoek naar hun roots. Tallo ze minder bekende Nederlanders doen dat ook. Bij dat onderzoek kunnen bid- en devotieprentjes een belangrijke rol spelen. Zeker in latere tijden bevatten zij infor matie voor het verhaal achter de feiten. Ferrie Moul zitter van i land, doet al ruim 35 alogisch en Sinds 1986 verzamelt bidprentjes. Moubis ontwikkel! de prentje West en omgeving. Tonprater Cees ('Kiske') Coolen zorgt er voor, dat er wat te lachen valt. De kosten van de lunch bedragen €6,00. Lunch- bonnen zijn tot 22 februari te koop aan de bar van In De Boomtak. Wacht niet te lang, want vol vol. In de Boomtal doet mee aan de Meedoenregeling. Wijkcentrum In De Boomtak de carnavalsfestiviteiten af een jaarlijks terugkerend hoog tepunt, het Kindercarnaval, dit jaar op zaterdagmiddag 2 maart. Kinderen en ouders zijn welkom, de toegang is gratis en de drank jes zijn vriendelijk geprijsd. Om 14.00 uur gaan de deuren open en om 18.00 uur stopt de DJ er weer mee. Als extra attractie kun nen kinderen zich laten schmin ken, zodat je helemaal in carna valsstemming komt. (advertorial) Snelwonenscan "Welke oplossing voor jullie het beste is, hangt natuurlijk af van wat jullie financiële situatie is", legt Karin uit. "Daarom doen we tijdens het gratis intakegesprek een Snel wonenscan®. Door het stellen van enkele eenvoudige vragen krijgen we meteen antwoord op wat jullie wensen zijn en laten wij zien er wat mogelijk is." Wonen en alimentatie De woonoplossing speelt ook een rol bij het vaststellen van de alimen tatie. De toekomstige woonlasten kunnen van invloed zijn op wat ju llie afspreken over partneralimen tatie. Bijvoorbeeld als één van jullie in het huis blijft wonen en de ander bijdraagt om dat mogelijk te maken. Unieke samenwerking Bij een scheiding komt vooral op financieel ge jullie snel duidelijkheid geven, voeren jullie bij Zorgeloosch het gratis kennismakingsgesprek met een bemiddelaar én een fi nancieel adviseur. Deze samen werking is uniek in Nederland. Zo garandeert Zorgeloosch dat jullie afspraken in één keer goedgekeurd worden door de rechter én de bank. 3 scenario's Als jullie uit elkaar gaan, hebben jul lie drie mogelijkheden watje met de woning kunt doen. Ten eerste kun nen jullie het huis verkopen en de opbrengst of het verlies delen. Als er voldoende middelen zijn kan één van jullie de ander ook uitkopen. Tenslotte kun je de woning ook nog in 'onderverdeeldheid behouden'. Jullie spreken dan af dat je de won ing voorlopig nog niet verdeeld. www.zorgelooschscheiden.nl Vervolg van voorpagina. van kwetsbare mensen die een uit kering hadden en noodgedwon gen moesten werken. Als iemand zich schaamt dan moet 7000 euro veel hoger zijn', betoogde hij vu rig. Veel applaus kreeg hij met de opmerking:'Meer dan 100 miljoen gaat naar de verbouwing van twee stadskantoren en een draaiend huis voor onderhoud. De vergoe ding bij ziek zijn is veel lager. We zijn het er niet mee eens.' Hij liet weten dat een bedrag van 40.000 euro belastingvrij, niet veel is voor slachtoffers met lichamelijke en psychische klachten. mes werken, en bovendien staat dit haaks op een aantal belangrijke mensenrechten die garanderen dat mensen niet zomaar vervolgd kunnen worden, recht hebben op een onderzoek door onafhan kelijke instanties, en onschuldig zijn totdat de schuld bewezen is. De avond is van 20.00 tot 22.30 uur. en vindt plaats in het Zwij- sengebouw, op de campus van Tilburg University. De toegang be draagt 6,99 euro. Meer informatie: www.tilt25.com Nettobedrag Ook nabestaanden kunnen aan spraak maken. Eerdere vergoedin gen van 385 euro van het eigen risi co van de ziektekostenverzekering en de 500 euro vanwege vertra ging van het onderzoeksrapport, worden hiervan niet afgetrokken. Ook voor het mislopen van huur- en zorgtoeslagen, kindgebonden budget of andere regelingen zal de gemeente compensatie bieden. Gekeken wordt of over dit bedrag geen belasting betaald dient te worden. Voor mensen die even tueel in de schuldsanering zitten, zal op individueel niveau bekeken worden naar mogelijkheden om schuldeisers geen aanspraak te laten maken op dit geld. Voor de gevolgen van een bijstandsuitke ring zal in de gemeente Tilburg eveneens een uitzondering w den gemaakt. Daarmee wil de gers te profileren? Dit is het thema van het lustrumprogramma van Tilburg Institute for Law, Techno logy, and Society (TILT) in februari. Na afloop van de film is er een de bat met filosoof en strafrechtdes kundige Marc Schuilenburg van de VU Amsterdam. De documentaire Pre-Crime laat zien dat de techno logie om misdaden te voorspellen en mensen op voorhand te arres teren op basis van data, al wordt gebruikt. Er is echter weinig trans parantie over hoe de data-algorit- stond in Haarlem het gebruik om op de achterzijde van Antwerpse devotieprentjes een gebed voor de overledene te vragen. In de 19e eeuw werd een 'bidprentje' maken voor overledenen een algemeen gebruik in de Zuidelijke Neder landen. Na 1900 ontstaat er een grote diversiteit in prenten, veelal door lokale drukkers in Nederland en België gemaakt. Foto's en kunst met een grote K doen hun intrede. Met het Tweede Vaticaans Concilie (1962-1965) verandert er niet al leen veel in de R.K. kerk maar ook in het bidprentje. Het verzoek om gebed voor de overledene ver andert in een herinnering a overledene. Het bidprentje een gedachtenisprentje. Ook niet-leden van de NGV zijn welkom. Wel graag vooraf een mail sturen naar peter.debruin@ngv.nl. tilburg - Carnaval zal dit jaar wijkcentrum In De Boomtak a de Boomstraat 81 niet ongemerkt voorbijgaan. Op donderdag 21 februari wordt het bal geopend met een gezellige carnavalsmid- dag voor alle ouderen uit de wij ken Noordhoek, Centrum West en daarbuiten. De muziek zal ver zorgd worden door Sjef van den Hout, beter bekend alsThe Singing DJ. Feest mee en kom vooral ver kleed. De entreeprijs bedraagt 4,00 per persoon, inclusief koffie en hapjes. De middag duurt van 14.00-16.30 uur. Het advies is om uw kaartje vooraf te kopen. Op maandag 25 februari is het weer raak bij wijkcentrum In De Boomtak. Dan vindt tussen 12.00 en 15.00 uur een lunch in carna- valssfeer plaats voor iedereen uit de wijken Noordhoek, Centrum

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17