ijknieuws ir Excursie Lourdeskade Belinfante Quartet Piushaven met de architect Filmcafé met Waterboys eeshof 'De jeugd zou bijvoorbeeld zelf een filmavond kunnen organiseren' 5 IM. ost DONDERDAG 14 FEBRUARI 2019 TILBURGSE KOERIER 13 Sé™?! De nieuwe buurt Lourdeskade, met onder meer de ijzergieterij. FOTO: DAT Architecten *.nl zowel appartementen als DOOR ZAMIRE WILLEMS nl i de be- -plussers. ;m- >m ifronteerd ontstane i hun lief- Schotse >tdijk, JWit- Aan- zeggen de straat of mooie, m; bijwerkinc Tilburg - CAST, het Centrum voor Architectuur en Ste denbouw, organiseert op vrijdag 22 februari een ex cursie door het project Lourdeskade in de Piushaven. Trouwringen uit eigen atelier ^^Edelweiss Plein Leo XIII 29 - Tilburg 013 5432629 www.edelwelssjuweller.nl ningen, zowel appartement grondgebonden woningen. 'Kleiner, knusser en warm' De filmdagen trekken inmiddels zo'n dertig bezoekers per keer, maar dat was volgens Van Sleeu- wen de eerste maanden wel an ders: 'We hebben hier ook wel eens met z'n tweetjes gezeten. We zaten toen ook nog in de grote zaal. Soms hadden we-onze jassen E KOERIER te HeyhOci-x-iuci ber zijr. dit vrijwillige passioneerde nad< Heyho als 'Fil ook de er de Reeshc Excursie De architect Theo van Esch van DAT architecten neemt de aanwezigen op 22 februari mee door deze mar kante buurt waar het voormalige ihdustriële karakter de Piushaven een belangrijke inspiratiebron vormde voor het ontwerp. DAT architecten maakte ook het ste denbouwkundig plan. Verder is op vallend dat alle woningen nul-op- het jubileumjaar gaan ordt nog druk gespro- *n beide filmfanaten arbinding te willen jongeren en andere in de Reeshof. Van der anders doen en Zack met elkaar geconf worden, maar ook met de situatie thuis. Mede dankzij I de voor de muziek van de band The Waterboys komen ze na der tot elkaar. Waterboys is komisch en ontroerend tegelijkertijd. nog aan, omdat het zo koud was.' Tegenwoordig huist het filmhuis in een ruimte van jongerenwerk R-Newt. Een van de vele veran deringen die Heyhoef-Cinema de afgelopen jaren doormaakte. 'We zijn kleiner gaan zitten. Het is nu veel knusser, lekker warm en de zaal is goed donker te maken. Ook zijn er nu veel meer bezoekers en hebben we een tribune gemaakt voor de stoelen. Zo heb je beter zicht op de ondertiteling.' Victor is een schrijver van misdaad- boeken die door zijn vrouw uit het huis wordt gezet. Zijn zoon Zack is ook net gedumpt en samen be sluiten ze een reis door Schotland te maken, waar Victor zijn nieuwe boek promoot. De twee worden gedwongen om nader tot elkaar te komen. Tijdens de reis door Schot land is het onvermijdelijk dat Victor BERKEL- enschot - Stichting EXPO pre senteert op zondag 24 februari een concert van het Belinfante Quartet in cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot. Het Belinfante Quar tet is vernoemd naar Frieda Belinfan te; de eerste vrouwelijke dirigente in Europa, celliste en grote inspiratie bron. De leden van dit strijkkwartet hebben elkaar ontmoet toen ze studeerden aan het Tilburgse con- Gemis vast podium 'We hadden de oude bioscoop stoelen van het Midi Theater wel willen hebben, maar we hebben geen vaste opstelling. We moeten steeds weer alles opbouwen en afbreken, vult vrijwilliger en secre taris Eric van der Weel (63) aan.' De rode draad die de gemoederen in de Reeshof al jaren bezighoudt, het gemis van een vast podium, treft ook Heyhoef-Cinema in zijn ambities. 'Het zou mooi zijn als we over vijf jaar een multicultu reel podium hebben en vanuit die basis verder kunnen groeien met meer variatie én connectie met de jeugd.' Een ambitie waar Van Sleeuwen zich helemaal in kan vinden:'De jeugd zou bijvoorbeeld zelf een filmavond kunnen orga niseren en de PR verzorgen. Daar steken ze allemaal wat van op. Jon- krijgen. De uit Zevenaar afkomsti ge filmfanaat verhuisde enkele ja ren geleden naar de Reeshof. Naar eigen zeggen vond hij de wijk leuk en ruim opgezet, maar mis te hij een filmhuis. Van Sleeuwen besloot, na te zijn aangemoedigd door Heyhoef-Backstage-oprich- ter John Maes, de stoute schoenen aan te trekken door er dan zelf maar voor te zorgen. Inmiddels zetten dertien vrijwilligers zich in om Reeshofbewoners iedere maand opnieuw een leuk filmuit- tje te bezorgen. On-danks dat de vrijwilligersgroep zelf zeer divers is wat betreft leeftijd, zijn zoekers veelal 50- en 60-p ioef-Cinema viert in septerr zijn vijfjarig jubileum. Tijd or villigersinitiatief van ge- oiwncciue filmfanaten eens Ier onder de loep te nemen. hoef-Cinem^, ooit begonnen rilmhuis Reeshof', is meteen ;nige filmmogelijkheid in lof. Het in 2014 ontstane initiatief draait iedere tweede vrij dagmiddag en zaterdagavond van de maand recente arthouse films in wijkcentrum Heyhoef. Oprichter en voorzitter Jan van Sleeuwen (72) zag zijn kindje de afgelopen jaren steeds meer vorm In 2017 is de laatste fase van het project Lourdeskade aan de Pius haven opgeleverd. Het is een loca tie met een markant karakter dat grotendeels bepaald wordt door de originele bebouwing zoals de klokkentoren van de voormaligt Lourdeskerk en het gebouw van d« oude ijzergieterij. DAT architecten is door het industriële karakter van de locatie geïnspireerd en heeft de sfeer doorgetrokken in het ont werp van de nieuwe gebouwen. Het project omvat 150 nieuwe wo- Er worden maximaal 90 kaarten verkocht. Het wordt daarom aan geraden om vooraf een kaartje te reserveren. (€6,-/€7,50 ind. koffie/ thee) via www.deschalm.net of tel. (013) 533 13 33. Losse kaarten zijn ook te koop bij de Bibliotheek Berkel-Enschot en indien nog be schikbaar vanaf een half uur voor aanvang van de film bij de ingang van de filmzaal. Jubileumviering Over hoe ze F inkleden, wok- ken. Wel gever aan meer ver zoeken met organisaties i Weel: 'We willen het ar dan een reguliere filmavond. Ik zou zelf graag een themaweek wil len organiseren met bijvoorbeeld alleen maar retrofilms als Ben-Hur, Scandinavische films of een mu- ziekweek met een afsluitend op treden van Heyhoef-Backstage.' de-meter zijn, dat betekent dat het huis dankzij o.a. de aanpak van de gevel en slimme installaties net zo veel (of meer) energie produceert dan het nodig heeft. De woningen zijn volledig geprefabriceerd en in één dag gemonteerd. Kortom, een bijzonder project dat een bezoek waard is. De excursie start in de na bijgelegen Villa Pastorie, waar Theo van Esch een korte inleiding geeft. Daarna volgt een wandeling door de buurt. De wandeling start om 10.00 uur en eindigt rond 11.30 uur, inloop vanaf 9.45 uur. Verzamelen bij Villa Pastorie, Hoevenseweg 2 in Tilburg. De kosten bedragen 5,45 euro. Kaarten zijn te bestellen via www.castonline.nl. Volgens Van Sleeuwen worden de matineevoorstellingen veelal be zocht door gepensioneerden, aan gezien veel ouderen naar eigen 's avonds liever niet meer ipgaan. Een volgens hem laar niet bewust geplande ig van de programmering. geren hebben toch een andere kijk op films, waardoor je de program mering wat breder kunt uitsmeren. Het film gebeuren blijft dan ook bestaan in de wijk. Anders sterft het een langzame dood en dat zou doodzonde zijn!' servatorium en sindsdien zijn ze ver bonden in hun liefde en passie voor kamermuziek. Een internationaal kwartet (Schotland, Engeland, Span je, Nederland) dat de lat hoog legt. Regelmatig geven ze concerten in binnen- en buitenland. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang bedraagt 8 euro, inclusief koffie of thee in de pauze. Adres: Trappistin- nentuin 77 in Berkel-Enschot. berkel-enschot - Op woensdag 20 februari presenteert het Filmcafé in cultureel centrum De Schalm in Berkel-Enschot de film Waterboys van regisseur Robert Jan Westdi;1' met in de hoofdrollen Leopold V....- te,Tim Linde en Helen Belbin. Aan vang om 19.30 uur.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13