ijknieuws :n 1 N 'Voluit leven metfibromyalgie' oord Draaimolen Festival 2019 Klimaatverandering in eigen tuin Repair Café in De Baselaer Inschrijving Kènderstoet geopend il Lezing over vrouwelijke gezicht van armoede TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 FEBRUARI 2019 11 KOERIER Impressie van een eerdere editie van het Draaimolen Festival. FOTO: Felicia Horssen Photograpy ?pair thuis r. ven dens quiz ingec Bent u op zoek naar gc betaalbare tweedehands Dan bent u bij Goedkoop aan het juiste adres Goed! het tafel, tafel neerge gratis I Café Directeur Gerda deVries van Feniks bij Peerke Donders TILBURG - Op zondag middag 17 februari om 14.00 uur geeft Gerda de Vries een lezing over'het vrouwelijke gezicht van armoede'. Tilburg - Deze week maakte de organisatie van het dancefestival Draamolen de eerste artiesten be kend, te beginnen met het hoofd podium. Four Tet, Honey Dijon, Hunee, Midland, Or:la en Pieter Jansen b2b Tsepo treden daar op. Daarnaast zijn er dit jaar nog 5 an dere podia te vinden op het festi- dea ma De bijgaande foto van Anselma van Puijenbroek en haar dochter Lyndsey is te zien op de tentoon stelling 'Arm in arm met Peerke'. Anselma van Puijenbroek is deel- eze ongelijkheid een einde te laken. bijgaar Tilburg - Op dinsdag 5 maart is het weer tijd voor de Kènderstoet van Kruikenstad, en komt carnaval echt tot leven voor alle Kruikenkids. De grote aftrap vindt traditiegetrouw plaats aan het Radiopleintje met de ’--'lonnenwedstrij-' r'_ De lezing van Gerda deVries maakt deel uit van een reeks, die door Peerke Donders is georganiseerd met als doel de aandacht gericht te houden op de armoede in de stad. Bijna zeventien procent van de Til- burgers, onder hen 7.000 kinderen, leeft onder de armoedegrens. On langs sprak de Rotterdamse voor malig wethouder Marco Pastors over armoede. 8(teg< pand een oppe m2 en is, naast de ingstijden, ook op opend tot 19.00 u valterrein. Eerder maakte de orga nisatie al bekend dat Job Jobse met zijn Strangelove 1 2 terug zal ke ren en ook Marcel Dettmann krijgt zijn eigen stage: 'The Tunnel'. Meer namen worden binnenkort bekend gemaakt. Draaimolen Festival 2019 vindt op14 september plaats op het MOB-Complex in Tilburg. Tilburg - Op zaterdag 16 febru ari is er weer een Repair Café in wijkcentrum De Baselaer. Tussen 11.00 en 13.00 uur staan diverse vrijwillige reparateurs klaar om gratis te helpen bij alle mogelijke reparaties. Mensen die het Rep?:- Café bezoeken, nemen van thulJ kapotte spullen mee. Brood roosters, lampjes, föhns, kleding, Repair Café een weggeef- I. Alleen spullen die op een I passen mogen hier worden -gelegd, zodat een ander die is kan meenemen. Het Repair Café is ook bedoeld om buurt bewoners die weggooien zonde vinden met elkaar in contact te brengen. Adres: Hoefstraat 175 in Tilburg. Gerda de Vries is directeur van Fe niks, een Tilburgse organisatie die is gespecialiseerd in emancipatie. Ze geeft de lezing in het kader van de tentoonstelling 'Arm in Arm met Peerke' in het Peerke Donders Paviljoen in Tilburg Noord. Het bij wonen van deze interessante le zing is gratis. neemster Eigen Krat ringsdeski onderzoek gezicht van arme baseerd. Haar tijdens de lezir te troepe. In alle categorieën mag je meedoen met of zonder voertuig. Inschrijven kan via website kruiken- stad.nl waar ook alle benodigde in formatie en het reglement te vinden zijn. Met vragen kun je ook terecht bij jeugdzaken@kruikenstad.nl volwassenen, vooral bij vrouwen. Diana Boerema-Evers, gespeciali seerd reumaverpleegkundige in het Elisabeth-TweeSteden Zieken huis, geeft uitleg over het ziekte beeld fibromyalgie en reikt hand vatten en leefstijladviezen aan om beter met klachten van pijn en vermoeidheid om te kunnen gaan. Ook is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanmelden voor de gratis toegan kelijke bijeenkomst is gewenst, graag vóór 19 februari via e-mail dianaboerema@gmail.com. tilburg - Op donderdag 21 februari houdt Gert Brunink in de Stadstuin Theresia een lezing over de aanpak van klimaatverandering in eigen tuin. Natte en gortdroge zomers dienen zich steeds vaker aan. En het is vaker en langer heet. Deze extremen zorgen voor een grote stressfactor als het de tuin aangaat. joede en spullen? >p Zo dkoop Zo heeft nu drie verschillende ves tigingen waarvan twee in Breda en een in Oosterhout. Oktober 2018 zijn we gestart in de Valkenstraat jenover het Valkenberg). Het 1 aan de Valkenstraat heeft jervlakte van ruim 2500 reguliere open donderdag ge- uur. Heeft u het weekend niets te doen dan bent u van harte welkom op zondag van 12.00-17.00u. Voor de vestiging in Oosterhout hebben wij een nieuw concept Niet lullen maar dozen vullen! Goedkoop Zo is de ideale kringloopwinkel voor wie op zoek is naar betaalbare tweedehands spullen. Spullen over? Goedkoop Zo haalt het graag bij u op, ook mag u tijdens de opening tijden spullen komen brengen naar onze locaties. bonte stoet trekt vervolgens door de binnenstad met jeugdmascotte Tjeuke voorop. Het feest eindigt op de Heuvel, waar ook de officiële prijs uitreiking gehouden zal worden. J Meedoen kan in verschillende cate- jaarlijkse ballonnenwedstrijd. De gprieën: van Allêgnig tot Knötsgróo- Spraakmakend Gerda de Vries baseert haar le zing op 17 februari op de Eman cipatiemonitor 2018 van SCP en het onderzoeksrapport 'Het vrouwelijke gezicht van armoe de'. Dit door Feniks uitgevoerd onderzoek was zowel plaatselijk als landelijk spraakmakend. Veel meer vrouwen dan mannen le- i onder de armoedegrens. Tij- is de lezing, met interactieve z vragen, wordt onder meer ingegaan op de vraag hoe deze verschillen zijn ontstaan en wat er kan worden gedaan om aan KOM SNEL NAAR GOEDKOOP EN ZO! Ook voor uw ontruiming en ver huizing zijn wij u adres www.goedkoopontruiming.nl Team Goedkoop Zo, Valken straat 8, Breda (centrum) Oranje^ boomstraat 330, Breda Arkendonk 98, Oosterhout (Zuiderhout). Openingstijden: ma. t/m vr. 10-17u. Valkenstraat ook op donderdag 10- 19u en zondag 12-17u. www.goedkoopenzo.nl of op Facebook Goedkoop enzo. r aan de Feniks cursus Op acht en een van de erva- cundigen, waarop het jk naar het vrouwelijke 'an armoede mede is ge- ar verhaal klinkt door ing. tilburg - Wat is fibromyalgie? Hoe kun je omgaan met de pijn- en vermoeidheidsklachten? Deze en andere vragen worden be antwoord tijdens de informatie bijeenkomst 'Voluit leven met fibromyalgie' op donderdag 21 februari van 19.00 tot 21.00 uur in MFA De Symfonie, Eilenberg- straat 250 in Tilburg. Fibromyalgie betekent letterlijk: pijn in bindweefsel en spieren. Het wordt ook wel weke delen reuma genoemd. Het komt voor bij ongeveer twee op de honderd Dit kan worden opgevangen door slimme maatregelen waarbij niet alleen de tuin maar ook de daken en de ondergrond een rol kunnen spelen. In België zijn nieuwbouw woningen al verplicht voorzien van een regenwateropvang van 5 ku bieke meter. In bestaande bouw zijn er ook interessante oplossingen te speelgoed, servies... alles wat het niet meer doet, is welkom. En maakt kans op een geslaag de reparatie. Daarnaast is er ook standaard een vrijwilliger die bezoekers wegwijs kan maken in het gebruik van de tablet of mobiele telefoon. Verder is er de mogelijkheid goede spullen te schenken. Hiervoor is er tijdens bedenken die helemaal niet zo duur hoeven te zijn. Daarnaast zijn er ook nog interessante subsidiemogelijk heden die de stap misschien nog wat aantrekkelijker kunnen maken. De lezing start om 19.30 uur, inloop vanaf 19.00 uur. Een vrijwillige bij drage wordt zeer op prijs gesteld. Adres: Theresiastraat 15a in Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 11