lilinrd niHHll HlIWi ir jrd Selectie nieuwe stadsdichter: melden kandidaten mogelijk ■a Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg rass IS- I! Werkzaamheden aan wegen Acht gemeenten starten met actie ‘GFT, wat doe jij ermee?1 Tomaten horen bij het GFT. (Foto gemeente Tilburg) imis- BESPAARTIP www.tilburg.nl/energie Extra groen middenberm in Valkenswaardstraat voor d als GFT-contain« valcontaine treden van Koolhovenlaan Brug Koolhovenlaan af; vrachtwagens op 26 fet tot 17 uur. Nobelstraat Afgesloten voor nieuwbouw 46 hui zen tot 22 april 17 uur. strook- 3 uur tot jit- iud-) ap- dvies van Hier )lus >rap- 16. De •rde i en chten tege- staan o een Tube -> Stadsgedicht onder de brug. (Foto gemeente Tilburg) r in functie. weven niet zelf te sol- i al bekend die bestaat Ramaan, Jef iert van Herwij- Hendrikhof/Emmapassage/Frede- rikstraat Verbouwen Emmapassage tot 2 juli 17 uur. onder- 2004 i trei- vrij. traat - ari van 8 en. iet 'erlich- eton- nden. Spou Weg sloof: I Stadskantoor 1 splein en Wil- sreikbaartot 27 afgesloten voor :ebruari van 8 worlaan eg versmald door nieuwbouw en □op tot 28 juni 17 uur. Heuvelpoort/Zwaanstraat/Pius- plein/Heuvelring Verbouwing/nieuwbouw apparte menten Heuvelpoort/Zwaanstraat tot 26 juni 17 uur. Jan van der Leestraat Afgesloten tussen de Trouwlaan en de Nazarethstraat tot 26 april 17 uur. gepubliceerd en hebben opgetr met hun werk, kennis hebben v Tilburg en/of liefde hebben voor de stad en zijn geschiedenis. Ook dichterscollectieven kunnen zich aanmelden. Eind juni neemt het col lege een besluit over de benoeming. Meer informatie: www. tilburg. nl/stadsdichter E-mail: marijn.gevers@tilburg.nl traat ispunt St. Josephstr Oost op 12 februar Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Diversen -ijn ook wegwerl ider meer de: Azi ig/Pascalerf, Heuv )egstgeeststraat/Ov 'opulierenstraat, het Isoleer uw woning Vaak gaat veel warmte ver loren via uw zolder of vloer. Vervang enkel glas door HR++ glas. Dat isoleert erg goed, is minder inbraakgevoelig en houdt ook geluid tegen. Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Azuurweg, Besterd- ring/Pascalerf, Heuvelstraat 48a/50, Oegstgeeststraat/Overloonstraat, Populierenstraat, Puccinistraat, de Stadstraat en het Wilhelminapark. Het volledig overzicht staat op inter net. De gemeente gaat de lege plekken in de middenberm van de Valkens waardstraat opvullen met bomen. De Valkenswaardstraat is een brede straat. Een aantal omwonenden heeft gevraagd om meer groen. Er is een ontwerp gemaakt om de hele middenberm aan te pakken. In het voorjaar komen 14 extra bomen waarvan 1 tamme kastanje, 4 wal notenbomen en 9 krentenboom- pjes. Meer groen zorgt ervoor dat de straat minder snel opwarmt bij hitte, het vermindert wateroverlast bij hevige regenval en het draagt bij aan een betere biodiversiteit. Heieinde Verbouwen pand Agristo. Heieinde afgesloten tot 31 mei 17 uur. Ringbaan Zuid Stappegoorweg Deels afgesloten of versmald tot 17 februari 23.59 uur. Sint Josephstr Werk kruispur Ringbaan Gu», tot 17 uur. Acht Brabantse gemeenten beginnen in 2019 met de campagne 'GFT, wat doe jij ermee?'. Inwoners krijgen tips hoe ze makkelijk GFT kun nen scheiden en hoe ze afval kunnen voorkomen. Elzenstraat/Populierenstraat/Pijn- boomstraat/St. Ceciliastraat Herinrichting openbare ruimte en woonrijp maken gebied tot 6 juli 17 uur. De nieuwe stadsdichter wordt geïnstalleerd tijdens het evenement Boeken rond het Paleis. Hij of zij treedt in de voetsporen van Jace van de Ven, Nick Swarth, Frank van Pamelen, Cees van Raak, Esther Porcelijn, Jasper Mikkers, Martin Be versluis en de huidige stadsdichter Onias Landveld. Een stadsdichter is steeds twee jaar i Kandidaten hot liciteren. De meesten zijn bij de selectiecommissie, uit Ingrid Luycks, Ingrid R<‘ van Kempen en Wilbe nen. De commissie krijgt graag hulp bij haar taak. Mogelijk is aanstormend talent nog niet voldoende in beeld. Soms hebben dichters na een pe riode van 'radiostilte' de pen weer opgepakt. Of ze hebben een tijdje buiten de stad gewoond, maar zijn nu weer terug. De commissie staat daarom open voor tips. Tilburgers hebben de gelegenheid om de commissie te attenderen op kandidaten. Belang stellenden kunnen dat doen via een e-mail voor 8 maart naar secretaris Marijn Gevers. Kandidaten moeten in Tilburg wonen, werk hebben Stadhuisplein Door verbouwing St gebied rond Stadhuisp lemsplein beperkt ber maart 2020. Er zitten nog teveel etensresten, groente- en fruitresten in het restafval. Dat is jammer, want dit zijn waardevolle grondstoffen. Onder andere daarom start de campagne van de acht gemeen ten. Van ons eten verdwijnt zo'n 13 procent jaarlijks ongebruikt in de restafvalcontainer. Dat is ruim 40 kilo voedsel per persoon per jaar. Alle huishoudens samen verspil len daarmee in Nederland 700 miljoen kilo goed voedsel. De oorzaken van voedselverspilling zijn verschillend: te veel inge kocht, te lang bewaard, te veel gekookt of gewoon niet lekker. Uit analyses blijkt dat huishou dens niet alleen ongebruikt voed sel weggooien in de restafvalcon tainer, maar ook schillen, stron ken, kaasresten, eierschalen, kof fiedik, theeresten en vlees- en visresten. Groente- en fruitafval dat dus niet terecht komt in de liner, maar via de restaf- ler in de verbrandings oven. Dit terwijl van GFT juist bio gas en compost kan worden ge- Meer informatie: www. tilburg. ni/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Tilburg krijgt in augustus een nieuwe stadsdichter. Een selectiecommissie heeft al een goed beeld van mogelijke kandidaten. Tilburgers kunnen ook andere gegadigden aanmelden. Postelse Hoeflaan Aanleg nieuwe bushalte. Rijst: versmalling van 11 februari 8 22 februari 17 uur. maakt. Wethouder Berend de Vries: "Nog steeds verdwijnt er veel GFT-afval per jaar in het verkeer de gedeelte van de duocontainer. Dat is een heleboel extra gewicht, die we kunnen verminderen. Door hier actief aandacht voor te blij ven vragen, streven we naar het verlagen van restafval." Het is een uitdaging om inwo ners hiertoe aan te zetten. Daar om focust de campagne in eerste instantie juist niet op bewustwor ding en het belang voor het mi lieu, maar op het gedrag dat mensen vertonen. De campagne 'GFT, wat doe jij ermee' gaat daaróm uit van het concept 'ge mak': Hoe kunnen we het de in woners zo makkelijk mogelijk ma ken om geen voedsel te verspillen en GFT goed te laten scheiden? Meer informatie over afval staat op de pagina's afval op tilburg.nl. Inwoners kunnen ook de afvalwij- zer-app downloaden met tips over afval scheiden. Bouwrijp maken Pater van den Elsenplein De sloop van de winkelstrip met bovenliggende appartementen aan het Pater van den Elsenplein is afge rond. Op deze plek komt de nieuwe Jumbo en een appartementencom plex. Voordat de bouwwerkzaam heden kunnen starten, maakt de gemeente de grond bouwrijp. Dit gaat donderdag 7 februari van start. Op 1 april start de bouw van het appar tementencomplex en de Jumbo. Om de gemeentelijke werkzaamheden uit te voeren wordt de Landbouw- straat medio februari afgesloten voor het verkeer. Dit blijft na de bouw een definitieve situatie. Tijdens het bouwrijp maken wordt een deel van het parkeerterrein ter hoogte van de Landbouwstraat Pater van den Elsenplein gebruikt voor de inrichting van het werkterrein.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 9