k 1 Persoonlijk advies over het isoleren van je huis i ‘Eerst isoleren, voordat je aan zonnepanelen denkt’ effe lékker I ^^m 7 3 7 J ■BB Aan de slag met je huis ZAK OE ES 8 IESOOLEERE? sn; MHMl Tilburgse woningeigenaren kunnen het isolatie-advies van Joep of één van zijn collega’s aanvragen op de website aandeslagmetjehuis.nl. Joep heeft een breed netwerk binnen de gemeente en advi seerde de afgelopen jaren veel Tilburgers. "Wanneer ik langs kom, heb ik een vragenlijst bij me en gaan we, in een 'keuken- tafelgesprek', het huis langs. Wat zijn de isolatiewaarden van de vloer, de gevel en het dak? Wat voor glas zit er in de woning? Hoe sluiten de deuren en de ramen? Vaak zie je dat mensen helemaal niet zo goed weten waar hun huis uit be staat. Gelukkig kan ik daar vaak aan de hand van een bouwjaar of een test met het energiever bruik conclusies aan hangen." Vervolgens komt Joep met ad vies: "Wat is de gepaste stap die jij met jouw huis kunt zetten om energiezuiniger te leven?" "Begin eerst met isoleren voordat je aan zonnepanelen denkt", aldus Joep. "Ik zie vaak dat mensen veel wensen Energiezuinig wonen; voor de een is het een piece of cake, maar de ander ziet door de bomen het bos niet meer. Betekent dit dat we massaal zonnepanelen op het dak moeten leggen? Of een nieuwe ketel aan moeten schaffen? En is dit wel betaalbaar? Joep van Laarhoven, energie- adviseur voor Susteen, heeft ruime ervaring als adviseur. Na inschrijving voor de collectieve inkoop via aandeslagmetje- huis.nl komt hij, of een van zijn collega's bij je langs. hebben op het gebied van installaties. Ze willen zonne panelen, een warmtepomp of een andere manier om warmte op te wekken. Maar het huis tocht nog aan alle kanten, dat heeft geen zin. Eerst isoleren is mijn boodschap. Zonder goede isolatie vliegt de warmte alsnog de deur uit." Spouwmuurisolatie, dakiso latie of HR++ geïsoleerd glas; isolatiemaatregelen zijn niet altijd ingrijpend, maar maken veel verschil in de maandelijkse energierekening. "De meeste mensen kiezen ervoor om in isolatie te investeren om het comfort in huis te verbeteren. Anderen willen geld besparen of van het gas af. Bij een uit gebreid integraal advies hoort ook een berekening over de ge bruikte energie in de afgelopen tien jaar. Vervolgens kijken we ook naar de verwachte kosten voor de komende tien jaar en "Ik ben in mijn werk altijd bezig geweest met energiebesparing en -opwekking. Ik heb altijd in de installatiebranche gewerkt. Daarnaast ben ik actief bij de energiecoöperaties ECU Uden- hout en BEC Berkel-Enschot, die ik mede heb opgericht. Daar door heb ik een breed netwerk opgebouwd binnen de gemeen te en heb ik veel rapportages gemaakt met energiebespa- rings- en opwekkingsmaatrege- len." de verwachte opbrengst van isolatie of een installatie. Dat biedt een goed perspectief." Dat heeft onder andere te maken met de politiek. Tilburg heeft een aantal mensen in de gemeenteraad die zo snel mo gelijk willen verduurzamen. Er worden windmolens gebouwd, zonnepanelen gelegd en er is geld beschikbaar voor energie advies. Dat hebben ze lang niet overal!" Ook huiseigenaren die geen grote investering kunnen doen worden door Joep van bespaar- tips voorzien. "Plak alumini umfolie achter de verwarming, isoleer je verwarmingsbuizen op zolder of plaats een tocht- strip en een goede sluiting op je deuren om de warmte binnen te houden. Ik weet meestal wel wat simpele adviezen waar mensen nog niet aan gedacht hadden. Ik eindig een gesprek altijd met: 'de beste manier van energiebesparing, is om het simpelweg niet te gebruiken.' Want daar komt het eigenlijk wel op neer." t HBB^BMHIIMBHBMlHMMMIMMBH ‘Tilburg heeft een voor trekkersrol’ Joep is trots op de manier waar op de gemeente Tilburg zich inzet voor het landelijk Energie- akkoord: "Qua energiebespa ring heeft Tilburg absoluut een voortrekkersrol in Nederland. Joep (links) geeft advies. Foto: Jimke J

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 17