Energiezuinig aan de slag met je huis I Investeren in het kunnen Isoleren: Geen een energie zuinig huis: iedereen moet hype, maar een must - 4 Wethouder Oscar Dusschooten Zelfvoorzienend wonen was meer dan 10 jaar geleden al zijn droom en beweegreden om te gaan voor een duurzaam huis. Dat en een groot verantwoor delijkheidsgevoel richting de samenleving, maakt dat wethou der Oscar Dusschooten iedere Tilburger de kans wil geven Marleen Geerts woont sinds juli vorig jaar met haar gezin in hun nieuwe huis. "Een jaren '60 woning met veel ruimte, in een Een goed geïsoleerd dak, driedub bel glas, vloer-, dak- en muuriso- latie; het zijn een paarvoorbeel- den van duurzame maatregelen in huize Dusschooten. Oscar: "Duurzaam wonen begint bij goed isoleren. Als warmte er niet uit gaat, hoef je het ook niet op te wekken." Een warmtepomp, led- verlichting en vloerverwarming maken zijn huis extra comfortabel en energiezuinig. "De warmte pomp haalt 's zomers warmte uit de vloer. Dat werkt perfect en is een stuk duurzamer dan aircondi tioning." De verhuizing is voor Marleen en haar man het ideale moment om duurzamer te gaan wonen. In 2021 moeten alle gemeenten een plan hebben liggen om in de toekomst van het gas af te gaan. Duurzaam leven is geen hype, maar een must. "Het is niet vanzelfsprekend dat het warm en comfortabel is in huis. Bewust omgaan met de wereld om je heen en daar zelf aan bijdragen. Dat signaal geef ik mijn kinderen graag mee." is zonde als je goed denkt te investeren, terwijl een andere stap misschien meer opbrengt. Een persoonlijk adviesgesprek met een energieadviseur is zeker aan te raden. De adviseur wijst je op mogelijkheden en subsidies voor jouw situatie en geeft een aanpak op maat." Nietd vlekke te doe bestel daar n keukei aan d( leerd. nu aar fijne buurt en goed onderhou den." Het energielabel kan bij aankoop een stuk beter. En dus wordt het hele huis gestript. "In april kregen we de sleutel en in juli werd ons huis duurzaam opgeleverd", lacht Marleen. Hoe kan dat? "Een geweldige aan nemer wiens passie duurzaam (ver)bouwen is en die alles zelf doet." duurzaam te wonen. "Aan de slag gaan met je huis is hartstik ke leuk!" Slop Het ve treert advise parkei dunne nen oi de ad' en leg parkei vloerv vloer." gevels duurz; geïsoli luchtk en nie warm. Kam "ledei krijge energ ben ik voorfi kunne inwor beter bespa oplevi eenvc bank, naare waarc moge ander door Vrij "Deo stil er verscl naari verha de dis In be> zetter ga ik> fossie en ge kan v< heeft zolanj meet en m< voorc geef i tabel bover koud Advies Een standaard stappenplan bestaat niet. Marleen: "Een spouwmuur isoleren en dubbel glas zetten is een eerste stap. Wij gingen een stuk verder. De energiekosten stijgen en het A llemaal leuk een aardig natuurlijk, je huis verduurzamen. Maar wat komt er ««allemaal bij kijken? Wij gingen op bezoek bij drie Tilburgers die verduurzaamd hebben of op het punt staan om dat te gaan doen. Marleen Geerts ging aan de slag met haar jaren 60 woning, Oscar Dusschooten, wethouder Energietransitie gebouwde omgeving, creëer de zijn eigen energiezuinige woning. Maarten Hartveldt staat op het punt om zijn monumen tale pand aan te passen. Hoe ze het deden en wat hun drijfveren zijn? je leest het op deze pagina’s. Fotografie: Dolph Cantrijn Marleen en haar gezin Schrijf je nu in voor de collectieve inkoop van isolatie via www.aandeslagmetjehuis.nl Marleen: "De ontwikkelingen gaan razendsnel. Een energie adviseur volgt ze op de voet. Ik kan het niet genoeg bena drukken. Zij hebben een belangrijke rol en brengen subsidies en technieken bij elkaar. Wat ook helpt, iss praten met men sen die hun huis al hebben verduurzaamd. Daar leer je van."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 14