Isoleren: wat levert het mij op? €550 perjaar DAOR S KRÈÈDE ENERGIE VAN! Aan de slag O met je huis^ - 3 t Investering 4.400. I -4 Dit is een Kwèèker Schrijf je nu in voor de collectieve inkoop van isolatie via www.aandeslagmetjehuis.nl Je woont prettig in een mooi huisje voelt je er thuis en je wilt er nog vele jaren wonen. Maak dan nu werk van de toekomst met duurzame aanpassingen in en aan je huis. Dat zorgt voor extra comfort en een lagere energierekening. Woon je in een monument? Ook dan is er veel mogelijk. Meer informatie vind je op www.aandeslagmetjehuis.nl. Na het gesprek krijg je vrijblijven de offertes. Een advies over isolatie via aandeslagmetjehuis.nl vraag je al aan voor 20 euro. Wil je investeren in je huis, maar weet je niet hoe je dat kunt financieren? De Energiebespaarlening kan een aantrekkelijke mogelijkheid zijn om energie besparende investeringen in of aan je eigen huis te kunnen financieren. Kijk op energiebespaarlening.nl voor de mogelijkheden. Vervang enkel glas door BR glas Investering 3.100. Isoleer de vloer van je huis Investering 1.400. Schaf een hybride warmtepomp** aan Investering 4.000. De gemeente En de gemeente, wat doet die? Tilburg wil dat alle gebouwen in 2045 volledig energieneutraal zijn. Alle energie die zo'n gebouw verbruikt, moet duurzaam opge wekt worden. Een flinke uitda ging, maar zeker haalbaar. Want Tilburg moet ook in de toekomst een fijne plek zijn om te wonen. Energieneutraal is heel belangrijk voor de gemeente. Daarom willen we samen met jou op zoek naar energiebesparing en alternatie ven voor fossiele brandstoffen, zoals gas en steenkool. Aan de slag met je huis dus. De energie- adviseur kan je helpen bij de eerste stappen. BESPAAR1 €180 perjaar BESPAAR €500 perjaar BESPAAR €600 perjaar /'"‘X milieu centraal ©2019 BESPAAR €260 k. perjaar r gk dvies op maat Vind je het lastig om »te onderzoeken wat er mogelijk is in je huis en wil je weten hoeveel je kunt bespa ren? Dat snappen we heel goed. Daarom zijn er in Tilburg energieadviseurs. Wil je advies over isolatie, of een uitgebreid integraal advies? De adviseurs komen bij je thuis langs voor een advies op maat. Laatje spouwmuren isoleren Investering C 800. Berekend door MilieuCentraal voor een omvang met 3 bewoners. Met als i Gasprijs: 79 cent per m5. De werke *2700 Wattpiek **5kW S ft»... ongeïsoleerde tussenwoning van gemiddelde uitgangssituatie: Een HR combiketel en enkel glas, seljjke besparing hangt af van jouw stookgedrag. Klimaatklappers Aanpassingen aan je huis zijn niet alleen goed voor je portemonnee, ook het klimaat wordt er een stuk beter van. Vooral de uitstoot van CO2 gaat fors omlaag. Met isolatie bespaar je het meest op de ener gierekening. Bijvoorbeeld door je spouwmuur en dak te isoleren. Ook systemen waarmee je zelf schone energie opwekt, helpen het klimaat. Zonnepanelen bij voorbeeld of een warmtepomp. Milieu 'Het valt toch allemaal wel mee met de uitstoot van schadelijke stoffen?' Niet echt. In Nederland stoten we per persoon jaarlijks drie keer zoveel CO2 uit als de gemiddelde wereldburger. Maar liefst tien ton om precies te zijn. Die CO2 in de lucht zorgt ervoor dat de aarde verder opwarmt. Dat heeft weer grote gevolgen voor het klimaat. Het zorgt onder meer voor meer overstromingen omdat de zeespiegel stijgt. Ook komt er een tekort aan drinkwater in ge bieden waar het droger wordt en sommige dier- en plantensoorten zullen uitsterven. Door energie maatregelen kun jij een steentje, bijdragen aan het verminderen van de CO2-uitstoot. De Kwèèker, die kende gij natuurlijk wel! Kaartjes met typisch Tilburgse uitspraken, ingezonden door Kruiken. Verzameld door Tilburg.com en jaarlijks verspreid tijdens carnaval. In deze krant zie je de Kwèèkers die Tilburg.com bedacht voor Aan de slag met je huis. Stuur je eigen Kwèèker in via tilburg.com/carnaval. u Isoleer het schuine 1 fadak van je huis S Investering 4.100. Hoe betaal ik dat? BESPAAR

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13