I riks I1 Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Officiële bekendmakingen Veel meer hennep dankzij alerte burgers 'Met welke logica ga je in StadsbosO! 3 een bedrijventerrein bouwen?' ■r Toekomstplannen voor Spoorzone vermeld in nieuw koersdocument Artist impression van Spoorzone. (Bogdan Van Broeck) www.tilburg.nl BEKENDMAKING VERKIEZINGEN Ontruimen hennepkwekerij. (Foto: Angeline Swinkels) asbest in huis? Vervolg van voorpagina check eerst: www. infom ilnl/asbestwegwijzer Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Berkel-Enschot Trappistinnentuin 77 ma, wo, vr 13-18 uur Balie Werk en Inkomen Burgemeester Brokxlaan 1680 ma t/m vr 8.30-17 uur Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilbi Bereikbaar ma t/m vr F 088 225 0100 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 463 64 43 GGD schap Brab in Tilburg, d Jkunt voort Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur ourg 8-18 uur Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Spoorlaan 181 ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur Misleidend De ontwerptekening op kant van het masterplan is De Graaff misleic' in het plangebiec drijven naast elke kelijkheid geen rt grootschalige lo~' bedrijven van.G gerparticipatie, een gesprek met de stad, en na de zomer verwachten we het stuk in het college." I i voor Provincla- en. Til burgers van 18 jaar jtembus. Voor Provinciale 4 februari 2019 de Neder- Tilburg woontvoor het i legaal in Tilburg woont. „elijk aangemeen- heeft te maken met 2 e Dommel en water- zorgen vo- Woont u in de Re- abantse Delta. dan stemt u vo- jr beide water- stem uitbrengen. Waterschappen Waterschapsgrenzen I tegrenzen. Gemeente waterschappen schap Brabants de voor- is volgens idend. Zo staan er ?d twee grote be- Ikaar, waar in wer- ruimte voor is: "Bij logistiek gaat het om i .8 hectare .en groter. men, vraag dan een volmachtbewijs aan. Regel dit voor 14 maart 2019 met het volmachtformulier, dat u kunt downloaden van www.tilburg.nl/verkiezingen. Deze vol macht kan niet meer worden ingetrokken. Let op: alleen op het moment dat de gemachtif stemt, kan hij of zij ook nan machtigde mag maximaal v Het maken van een (anonieme) melding bij vermoedens van criminele ac tiviteiten loont. Dat blijkt uit de cijfers van afgelopen maand. In januari zijn 554 hennepplanten geruimd en 240 kilo henneptoppen aangetroffen. Dat zijn meer henneptoppen dan in heel 2018. De prioriteit van aanpak hennep is hoog. Bij het knippen, drogen, verpakken en vervoeren van hennep ligt dit maar een korte periode in een woning of bedrijfspand. Alerte bewoners en ondernemers die verdachte situaties melden verhogen de pakkans. Melden kan via 0900-8844 (politie) of via 0800-7000 (Meld Misdaad Anoniem). Stempas kwijt Hebt u geen stempas ontvangen, of is deze bescha digd of kwijt? Vraag dan een vervangende stempas a< Stuur daarvoor uiterlijk 14 maart een e-mail of brief met een foto of scan van uw legitimatiebewijs naar inwoners@tilburg.nl. In Stadswinkel Centrum kunt u de vervangende stempas nog persoonlijk aanvragen tot 19 maart 2019,12:00 uur. Neem uw legitimatie bewijs mee. Op 20 maart 2019 zijn er verkiezingen v< Ie Staten en voor waterschappen. Tilburi en ouder mogen dan naar de stembus. Staten geldt verder dat u op 4 februari 2 landse nationaliteit bezit en in Tilb"~ - waterschap dat u op die datum k Stemtaxi Als u door een handicap of ouderdom moeilijk naar een stembureau kunt gaan, kunt u gebruik maken van de gratis stemtaxi. Zo kan iedereen gebruik maken van het stemrecht. De stemtaxi is te reserveren vanaf 11 maart via 0900-0595. Er zijn ideeën voor een hotel achter EVE in de Spoorzone. Verder wil de gemeente de Burgemeester Brokxlaan versmallen tot twee rijba nen. Dit en andere plannen staan in een nieuw document over de toekomst van de Spoorzone, het zogenoemde koersdocument. meebrengen en neemt de drukte op de Burgemeester Letschertweg toe door de beoogde 'multimoda- le ontsluiting' met de Barge Termi nal op Vossenberg 2. Ook sluit ze stank- en geluidsoverlast niet uit en vraagt ze zich af waar de gemeente arbeidsmigranten gaat huisvesten, die grootschalige logistieke bedrij ven volgens haar veelal aantrekken. n lopen niet geil ite Tilburg her'* en: waterschap De L_ rntse Delta. De waterschappen 2 or schoon, voldoende en veilig wat eshof, dan stemt u voor waterscha Woont u in een ander deel van 1™ or waterschap De Dommel. U kunt schappen in ieder stemlokaal uw s bedrijfsleven, de natuur- en milieu sector, omwonenden en Wijkraad Reeshof. Al heeft De Graaff het ge voel dat ze na ruim een jaar nog geen stap verder zijn. Masterplan Wijkevoort is slechts richtingge vend, een mogelijkheid om juri disch bezwaar aan te tekenen, is er niet. Momenteel buigt de mi- lieueffectrapportage (M.E.R.) zich over het plan om eventuele milieu gevolgen in beeld te brengen. De gemeente zou dit najaar het be stemmingsplan aan de raad willen voorleggen. Stemmen Iedereen die mag stemmen ontvangt begin maart een stempas. U kunt stemmen waar dat voor u het makke lijkste is. Er zijn 72 stembureaus in Tilburg. Kijk op www. tilburg.nl/verkiezingen om te zien welke locatie voor u dichtbij is. Neem om te stemmen uw stempas en een legitimatiebewijs mee. Het legitimatiebewijs mag maxi maal 5 jaar zijn verlopen. Stadswinkel Noord Wagnerplein 4 ma t/m vr 9-18 uur De gemeente laat weten geen pro blemen te zien wat betreft verkeer soverlast. Zo is de Burgemeester Letschertweg, ook wel bekend als de Tangent, ingericht voor verkeer- sontsluiting met woonwijken. Over huisvesting van arbeidsmigran ten, kan de gemeente nog geen uitspraak doen. In een reactie laat ze weten dat het college daar bin nenkort een beslissing over gaat nemen. In de Reeshof is onlangs een actie groep opgestaan, die ook bewaar aantekent tegen de komst van Wijkevoort. Dat is anderhalf tot twee keer zo groot als Rhenus. Ze hebben nu op een stuk van 13 hectare twee pan den getekend van elk 8 hectare. Dat gaat dus nooit passen." Inmiddels heeft de gemeente een plan gelan ceerd, waarbij Wijkevoort de natuur lijke grens van de Hultense Leij over schrijdt. Het terrein wordt zo bruto uitgebreid van 110 hectare naar 160 hectare. Dit tot grote woede van De Graaff: "We willen als omwonenden dat ze de natuurlijke grens aanhou den, want straks is het vol. We zijn dan ook bang voor het'snoepzak-ef- fect': als je er eenmaal aan begint te knabbelen, is het einde zoek." Gemeente Tilburg laat in een re actie weten dat het bij de ontwik keling van Wijkevoort gaat over in totaal 80 hectare, waarvan de uitgifte van de eerste fase 30 hec tare betreft. Een volgende uitgifte van 50 hectare volgt op aanvraag van bedrijven. Volgens De Graaff betreft dat enkel die ruimte, waar bedrijfspanden gebouwd gaan De basis voor de tot nu toe uitge voerde plannen vormt het Mas terplan uit 2012. In de nieuwe plannen staat dat het woonop- pervlak moet groeien naar 195.000 vierkante meters (is nu 33.500 vierkante meters). Er zijn onder meer plannen voor een woontoren, de Clarissentoren. Uiteindelijk moet er 50.000 vier kante meters aan kantoorruimte komen in de Spoorzone. Er wor den nog maximaal drie horeca- vergunningen uitgegeven en de Koepelhal blijft voorlopig beschik baar voor het organiseren van evenementen. Voor fietsers komen ondergrondse stallingen. Er zijn drie parkeergarages voor auto's gepland. Afhankelijk van de behoefte die er aan parkeer ruimte gaat komen. De gemeente gaat autodelen promoten. Bij autodelen maken meerdere uoi uc BCII.dchtigde zelf amens u stemmen. Een ge- I voor 2 andere kiezers stem- inwoners gebruik van 1 auto. Wethouder Berend de Vries: "De Spoorzone is een bijzondere plek in Tilburg. Het is een broed plaats voor kennis, ondernemer schap en sociale innovatie in het hart van Tilburg. Dat hebben we gerealiseerd met inzet van een duidelijke koerswijziging: van slo pen naar behoud van industrieel erfgoed. Dit alles vanuit de over tuiging dat we door het behoud van dit industriële erfgoed met nieuwe toevoegingen een veel beter gebied kunnen maken. Als wethouder van Tilburg en betrok ken projectwethouder Spoorzone ben ik dan ook bijzonder trots op deze bijzondere plek." Het koersdocument staat op de gemeentelijke website tilburg.nl. Het is te vinden in het Bestuurs Informatie Systeem (BIS) (zoek op 'koersdocument' in het zoekveld). worden. Het terrein zelf zou 160 hectare omslaan. De gemeente be oordeelt deze bedrijven naar eigen zeggen op duurzaamheid: "De ont wikkeling van bedrijventerreinen in Tilburg moet het verschil maken in het bestaande economische en lo gistieke ecosysteem van Tilburg en de regio. De planning is als volgt: in het voorjaar is er ruimte voor bur- Stemmen door een ander: Volmacht Als u niet in de gelegenheid bent zelf te gaan stemmen (bijvoorbeeld door werk, ziekte of vakantie) kunt u een andere kiezer machtigen dit voor u te doen. Zowel voor de verkiezing van Provinciale Staten als het waterschap vult u samen de achterkant van uw stempas in. Voor het waterschap moet uw gemachtigde wel stemgerech tigd zijn voor hetzelfde waterschap als u. De gemachtig de neemt uw stempas en een kopie van uw legitimatie bewijs mee naar het stembureau. Het legitimatiebewijs mag om te stemmen maximaal 5 jaar zijn verlopen. Wilt u een kiezer buiten Tilburg voor u laten stem- Stemmen buiten Tilburg: Kiezerspas Om zelf uw stem buiten Tilburg uit te brengen, laat u uw stempas omzetten in een kiezerspas. Voor de Pro vinciale Staten kunt u alleen stemmen in de provincie Noord-Brabant. Voor de waterschapsverkiezingen kunt niet overal stemmen. U vraagt de kiezerspas aan met het formulier kiezerspas, dat u kunt downloaden van www.tilburg.nl/verkiezingen. Op het formulier vindt u alle informatie. Regel de kiezerspas vóór 14 maart 2019. In Stadswinkel Centrum, Spoorlaan 181, kunt u de kie zerspas persoonlijk nog tot uiterlijk 19 maart 2019, 12:00 uur aanvragen. Neem uw stempas en uw geldig legitimatiebewijs mee. Reeshof Ook de Reeshof zal volgens Dé Graaff de nodige last ondervinden, mocht Wijkevoort tot ontwikkeling komen. Zo zou grootschalige indu strie veel vrachtverkeer met zich

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 10