J I ^^^ilburg in Bedrijf lm Nieuwe Jumbo aan Wagnerplein Prijzen kerstpuzzel uitgereikt de Kui 2e i Station88 verwelkomt Bullboard TILBURC 16 DONDERDAG 24 JANUARI 2019 TILBURGSE KOERIER Imke van FOTO: Joep de Beer DOOR/ Studenten krijgen kans om eigen onderneming te starten j kenr shops B]nfo Tilburg - Vrijdag 18 januari heeft Builboard, onder de vlag van Spectatio, zich als business partner verbonden aan Station88, Huis voor Ondernemerschap en Innovatie. TILBURG juni h d'Hu: de Al| geld i om de ïrnemer Frans de Loos voorzitter stichting daarNAH Voor meer informatie zie https://station88.nl/ Daar in. De suj plein 1 nuari om 13/ deuren, februari winkel. gegeven boek Start Jang is van creativi- hun ideeën kunnen Tilburg - Jumbo opent op woensdag 13 februari de deu ren van een nieuwe supermarkt in de omgebouwde EMTÉ winkel aan het Wagnerplein 18 in Tilburg. ia zeventig pro fiting een onre- ~'an te hebben, u^me gids voor FiliaalmanagerB Academy op het I LEEUWAF zondag 11 Stede 3e selei derland ge Cup de kort de lang vanced Help mensen met een hersenletsel; doe minder en geef vertrouwen r Bas Vermeer en zijn team tijdens de 7 Zekerheden training van de Jumbo t hoofdkantoor van Jumbo Supermarkten in Veghel. Tot nu euro o wat be Ijzer Manê aanwezig I Station88 is de plek nemers met groeiam kunnen met vragen, 1 formatie vinden en ker delen. Een ontmoetingsplek waar dienstverleners voor onderne mers die als vraagbaak fungeren, bij elkaar komen. Samen met haar partners organiseert Station88 activiteiten op het gebied van on- lager Station88 waren bij de ondertekening, is de plek waar onder- imbitie terecht waar ze in- ïnnis kunnen Jumbo opent deze nieuwe super markt op feestelijke wijze en ver welkomt alle klanten graag op 13 februari om 09.00 uur. Tijdens de opening ontvangen de eerste 150 klanten een mooie bos bloemen en alle klanten die voor een be drag vanaf 25 euro boodschappen nent en met de ie favoriete pro- c klanten wordt ’"gebreider. '"geluk of een aersenen be- het ene op het toekomst iet herstel Samen met de andere business partners vormt Bullboard de basis van de plek waar ondernemers met groeiambitie terecht kunnen met vragen, waar ze informatie vinden en kennis kunnen delen. Bullboard biedt dynamische Bullboard-dash- boards waarin ondernemers in één oogopslag hun (social media) resultaten kunnen inzien. Zowel Jules en Claudia van Hoef, beiden directeur van Bullboard, als Esther tijd om hun bedrijfsidee persoon lijk en overtuigend te presenteren. Wie de jury heeft kunnen over tuigen, mag door naar de finale. In deze laatste en allesbeslissen- de ronde worden de studenten aan kritische vragen van de jury onderworpen. Iedereen die het leuk vindt om de ondernemendheid en creativiteit van de studenten te bewonderen is welkom. De ontvangst is om 16.00 uur en om 16.15 uur start het programma. Rond 18.00 uur wordt de winnaar bekend gemaakt. De entree is gratis. Tijdens de mbo-opleiding 'Stad en mens' worden studenten gestimu- Leo Pot schrijft boek voor ondernemers Tilburg - Het afgelopen jaar wa ren er zo'n 200.000 startups in ons land, waarvan een groot deel van jongeren. Van al die nieuwe onder nemers was een derde deel al bin nen een jaar gestopt en na vijfjaar was er nog geen veertig procent over. De drie belangrijkste redenen voor het mislukken zijn ondeugde lijke plannen, slecht management en onvoldoende kapitaal. Van de nieuwe ondernemers die failliet gingen bleek bijna cent al bij de opricf alistisch financieel plar Tijd voor een handzan starters. Beginnende ondernemers leren in het fraai vormge UP! wat het bela teit en hoe ze hi jpermarkt aan het Wagner- 18 sluit op zaterdag 26 ja- 5.00 uur tijdelijk haar om vanaf woensdag 13 verder te gaan als Jumbo L. Mols uit Berkel-Enschot wonnen elk een prachtige Sonos Play:1 ter waarde van 199 euro, beschikbaar gesteld door Bartels Hifi-TV-Domo- tica, Besterdring 87 in Tilburg. Op de foto de gelukkige winnaressen met in hun midden Bob Teurlings van Bartels Hifi-TV-Domotica. Tilburg - Onze traditionele kerst puzzel was weer erg succesvol en kon op veel belangstelling van onze lezers rekenen. Uit de vele juiste in zendingen zijn twee prijswinnaars getrokken, die hun prijs deze week in ontvangst hebben genomen. Els Donders-Snellen uit Tilburg en doen, worden getrakteerd op een ambachtelijke appeltaart (geldig tot en met zondag 17 februari). Filiaalmanager Bas Vermeer is trots op de vernieuwde winkel. "We zijn van 'groen' naar 'Jumbo geel' gegaan. Onze supermarkt telt nu bijna 1.100 vierkante meter winkelplezier. Met de vertrouwde medewerkers, het grootste assor timent en de laagste prijs zetten wij ons met het hele winkelteam van Jumbo in om klanten de beste food- en winkelbeleving te bieden. Samen met mijn collega's kijk ik er naar uit om de voormalige klanten van EMTÉ en onze nieuwe klanten te verwelkomen in onze mooie, nieuwe Jumbo winkel." Klanten kunnen in de nieuwe win kel terecht voor een groot en ge varieerd assortiment, met volop keuze uit allerlei culinaire en vers- bereide ingrediënten en gerech ten. Zo kunnen klanten genieten van verse pizza's om thuis af te bakken. Op het versplein hebben zij keuze uit een ruim aanbod dag verse producten, zoals groenten, fruit, brood en (buitenlandse) ka zen. Daarnaast kunnen klanten op de visafdeling zelf een bakje met verschillende soorten diepgevro ren vis samenstellen, zoals gam ba's en wilde zalm. Populaire pro ducten uit het EMTÉ assortiment die straks bij Jumbo in het assorti ment blijven, zijn onder andere de gehaktbal en chocoladebol. De huidige medewerkers van de winkel blijven de vertrouwde gezichten voor het winkelende publiek. Jumbo biedt hier het grootste assortime-* overname van de .m ducten van EMTÉ k‘* het aanbod nóg uitgek Tilburg - Twaalf groepjes van jon ge toekomstige ondernemers pre senteren op vrijdag 1 februari hun bedrijf tijdens de'Helicon Dragons' Den'. De gloednieuwe LocHal in de Tilburgse Spoorzone is het toneel van een spannende strijd r 1 beste Helicon Studentonder van het jaar te worden. Het concept'Helicon Dragons'Den' is gebaseerd op het gelijknamige BBC-programma. Op de bedrijven- markt presenteert elke studenten onderneming het fictieve bedrijf. De strijd van de mini-ondernemin- gen eindigt in een grote finale. In de eerste ronde krijgen de pro- jectgroepjes slechts één minuut de leerd in ondernemend gedrag. Zij leren o.a. marktgericht handelen, creatieve oplossingen bedenken en sociaal-maatschappelijke vaardig heden ontwikkelen, leder school jaar starten tweedejaars studenten van Helicon MBO Tilburg daarbij een fictieve onderneming. Deze in stelling houdt op zondag 27 januari van 11.00-15.00 uur een open dag. Bezoekers kunnen dan de vijf spe cialisaties van de opleiding 'Stad en mens' leren kennen door mid del van workshops, presentaties en gesprekken met docenten en studenten. U bent van harte wel kom! Kijk op website helicon.nl voor meer informatie. dernemersontwikkeling en inno vatie, zoals trainingen, workshops, kennissessies en klankbordgroe pen. Uitgangspunt hierbij is dat de groeiende ondernemer vooral goed geholpen is door een andere ondernemer of partner met speci alistische kennis of ervaringsdes kundigheid, en deze aan elkaar te koppelen. Station88 is een initia tief van Midpoint Brabant, Starter- slift en de gemeente Tilburg. D naast is Fontys nauw betrokker Een niet aangeboren hersenlet sel (NAH) kan ons allemaal over komen. Door een ong« bloeding kunnen je he schadigd raken. Van andere moment ziet je t er helemaal anders uit. H« van een letsel is voor iedereen an ders, maar altijd is het een strijd om te accepteren wat je beper kingen zijn en uit te vinden wat je nieuwe talenten zijn; bijvoorbeeld om weer aan het werk te kunnen gaan, een strijd van vaak vele jaren. De stichting daarNAH vergroot kennis van NAH bij werkgevers en stimuleert zo bedrijven om ook mensen met NAH in dienst te ne men. Daarvoor spreken we één op één met werkgevers en eens per jaar nodigen we werkgevers, be leidsmakers en mensen met NAH uit om met elkaar kennis te maken en van elkaar te leren; wat gaat er goed, wat gaat er fout? In de vorige bijeenkomst heb ben we gevraagd; wat heeft u, als werkgever, nodig om iemand in dienst te nemen met NAH? Meer geld, meer ondersteuning of iets anders? De uitkomst: we willen eigenlijk iets minder! Veel minder druk van regels en wetten, maar een beetje meer vertrouwen. In de zoektocht om te ontdekken wat je na NAH aan werk nog aan kunt, leuk vindt of zelfs een passie voor hebt, is het nodig (nieuwe) werkervaring op te doen. Nu is het voor zowel werkgever als werkne mer lastig om een proef arbeids plaats te realiseren. Wij vragen aan de instanties als UWV, gemeente en letselschade verzekeraars: geef iedereen met NAH de kans om even wat uit te zoeken zonder dat allerlei regelingen in de weg zitten. Als iemand op proef bij een bedrijf wil werken, laat een uitkering on gemoeid en zadel bedrijven niet op met veel administratie. Geef iedere (her)intredende NAH-er één jaar zonder beperking! Steun ons met jouw idee en erva ring. Ga naar www.daarnah.nl en geef ons jouw suggesties voor een betere toegang tot werkervaring voor NAH-ers. Wij gaan ermee aan de slag. ontwikkelen. En, niet onbelangrijk, hoe ze er voor kunnen zorgen dat anderen niet met hun idee aan de haal gaan. Start UP! laat zien hoe starters kunnen ontdekken of hun idee verkoopbaar is en hoe ze het kunnen omzetten in een plan. Ui teraard schenkt de Tilburgse auteur Leo Pot, oud-directeur Theaters Til burg, ook aandacht aan het rond krijgen van de financiering en over het pitchen van een goed plan. Als dat alles achter de rug is, wordt er bovendien antwoord gegeven op de vraag: "En hoe nu verder?" Start UP! is uitgevoerd met visue le verhalen, illustraties en collages van de jonge Tilburgse ontwerp ster Astrid Yperlaan. Het boek van Leo Pot (ISBN 9789462961098) is deze maand verschenen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 28