w w ijknieuws I ;e koerier Basisschool Hubertus bruist est tijdens Nationale Voorleesdagen w eeshof 'Gekkigheid' in Theaters Tilburg Beweegdag 'Kerngezond' bij woonzorgcentrum Zonnehof Nieuwe ontdekking bij Heyhoef-Backstage 'Het 'point of no return' is allang gepasseerd' TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 JANUARI 2019 FOTO: Kees Staps nder Circus DOORZAMIRE WILLEMS Ruud van Eeten FOTO: Pieter Henket Meer informatie: www.introdans.nl bege- /iteiten ezelligheid ople- wat u wilt doen de kin- ba- en Tilburg - Introdans danst de op 17 februari de familie voorstelling Gekkigheid in de schouwburg van Thea ters Tilburg. Tilburg - Een podiumfunc- tie, bevordering van sociale cohesie en meer waarde geven aan de grond onder onze'Rees- hof'-voeten. Gemeente Tilburg en Reeshof Cul- tuurt gaan in meerdere rondetafelgesprekken spijkers met koppen slaan met als doel het verstevigen van de cultu rele infrastructuur in de Reeshof. bent? Meldt u dan aan voor de fitheidstest. De studenten van het ROC leiden u tijdens deze activi die vooral veel ges veren. U kiest zelf v topia. speelt het "De gesp om infor gen, hoen De step- over een rspronke- Daardoor gen deze i tempra- lelsius. is, gepre- jongste its van 25 lari in een >p evene- i Tilburg. aan een r mensen reen mee seert, ver- et zoveel janisaties er alleen aat uit in geld. Het zij o.a. de ierlandse ijven. Ko- >n Konin- termpaar heen. "Het 'point of no return' is al lang gepasseerd. Daarnaast heb ben alle Tilburgse politieke partij en in hun programma gezet, dat er iets met cultuur in de Reeshof moest gebeuren." wonen'. Het laatste gesprek vindt plaats in maart en richt zich op 'Culturele infrastructuur Tilburg'. Hierbij schuiven partijen aan als poppodium 013, Theaters Tilburg en Cinecitta. aan pro ving soci- sprek- ig op. wat langer op zich heeft ten, heeft volgens Van aken met de gemeen- van 2018 ?nde coalitie- tijd daar zijn ogen erinitiatief direct. In een tijd van spotify en di gitale studiotechnieken wil Joyce haar muziek juist puur houden. Op zaterdag 19 januari stond Hey hoef-Backstage in het teken van Oostenrijkse blues met zangeres Meena Cryle en gitarist Chris Fill more en hun band (foto). Zij zorg den in een volle zaal voor een ver pletterende show, waar de vonken en passie van af sprongen. kwam ?meester van Tilburg, brings, zelfs voorlezen -ngste leerlingen. Zij ie wereld van de kat jfdpersoon uit Een ry, het Prentenboek at werd geschreven -De kinderen verdwaald zijn vrien- ïr terug kon er beken de zijden :and wor- laast Paul ibeek) en 1970, Oss) iderlecht) J, Brussel) ktatie. De nden van >nd duurt zaal gaat ntree be ll kunt altijd meedoen, ook al bent u niet goed ter been en loopt u met een rollator of hebt u een an dere beperking. Er zijn heel veel verschillende activiteiten en er is voor ieder wat wils. Ook als u juist heel fit bent en zin hebt om lekker te bewegen op een hoger niveau. Er zijn oud-Hollandse spelen, er is een wandelgroep en ook kunt u binnen fietsen. En wilt u weten hoe fit u in werkelijkheid am 14.00 ijnlijk tot verband te wordt ets te re- De de- itrum Ko- iersstraat sprekken zijn echt bedoeld armatie en munitie te krij- er is al genoeg geouwe- .^erd", constateert kwartiermaker sociaal cultureel centrum Reeshof, Ruud van Eeten. Als commissielid van onder meer Reeshof Cultuurt en Reeshof Co, een initiatief dat wijkbewoners met een idee koppelt aan het juiste bedrijf, er vaart Van Eeten dat de behoefte aan sociale cohesie in de Reeshof groeiende is. Iets dat ook bleek uit het druk bezochte stadsgesprek begin december 2017 in Wijkcen trum Heyhoef. Reeshofbewoners gaven destijds aan behoefte te hebben aan centrale regie over culturele initiatieven en activitei ten, multifunctionele ruimtes en inbreng van oud én jong. De besloten rondetafelgesj ken zijn daar nu een vervok Dat het wat langer op zich f laten wachte K 1 Eeten te mat teraadsverkiezingen en de daarop volger vorming. Maar nu is de 1 en kan de gemeente in z niet meer om het burger interactieve activiteiten voor kin deren en hun ouders. Op woensdag 23 januari de burgeme Theo Weterir aan de jont stapten in de Harry, de hoof huis voor Harry, van het Jaardat' door Leo Timmers. Dé hoorden hoe Harry raakte, maar dankzij den toch zijn huis weer vinden. sche doos openen, toveren ze in hun producties allerlei vreemde types tevoorschijn in een geraf fineerd spel met subtiele, absur distische humor, dans, theater en inventiviteit. Van Eeten, in het dagelijks leven directeur van Cultureel Centrum Tiliander Oisterwijk, bracht het divers gezelschap doelbewust bij elkaar: "Bij de Tiliander zie ik hoe belangrijk zo'n sociaal culturele plek is. Diversiteit is erg belangrijk, dat zorgt voor meer onderlinge samenwerking. Alles in de stad is nu gecentreerd in en rondom het centrum. Maar men zou bijvoor beeld aan satellietprogrammering kunnen doen en voorstellingen in de Reeshof houden. Mensen willen toch het liefst cultuur in hun eigen achtertuin." Nu bezoeken Reeshof bewoners volgens de kwartier maker veelal voorstellingen in het Chassé Theater Breda. Inkomsten die de gemeente en ondernemend Tilburg misloopt. nodi_ ments' en 'wie Daarna wordt er en pas gesprok een multiculturele een vast podium. hij een toegankeli, lokatie rondom de Heyho wel het Reeshofpark. Waar lijk vindt er tegen die tijd nog stadsgesprek plaats om Reesl bewoners bij te praten. Woensdagavond trapte het bur gerinitiatief af met het thema 'Lokale culturele initiatieven', waarbij vertegenwoordigers van muziekcentrum Rewind, Hey hoef Backstage en Reeshof Mu zenconcerten aanwezig waren. Volgende maand brainstormen de Bibliotheek Midden-Brabant, het Beatrix College en Factorium Podiumkunsten over het thema 'Sociaal culturele kansen, accent jeugd en diversiteit' en woning bouwverenigingen en de Biblio theek Midden-Brabant, factorium en de wijkregisseur Reeshof bui gen zich over het thema 'Sociaal culturele kansen, accent zorg en De rondetafelgesprekken rich ten zich in eerste instantie op vraagstukken als 'wat hebben we dig', 'waar liggen de commit- ?nts' en 'wie ondersteunt wat'. er volgens Van Eet- >roken over 'stenen': j lokatie met Wel ambieert lijke, centrale Heyhoef dan iix. ..aarschijn- g een ïshof- Het Israëlische choreografenduo Inbal Pinto en Avshalom Pollak maakt de meest wonderlijke voor stellingen vol gekkigheid en surre alistische taferelen. In deze fami lievoorstelling van Introdans die volledig aan hun werk gewijd is, laten de twee een volstrekt eigen 'geluid' horen. Alsof ze een magi- tilburg - Basisschool Huber tus aan de Jagerslaan 55 bruist tijdens De Nationale Voorlees dagen 2019. Deze dagen zijn bedoeld om het voorlezen te stimuleren. Daarom vinden van woensdag 23 januari tot en met zaterdag 2 februari sprankelende voorleesactiviteiten plaats in heel het land op basisscholen, peuter speelzalen en bibliotheken. Voorlezen is goed voor taalontwikkeling van jonge deren. Daarom organiseert sisschool Hubertus leuke Tilburg - Zaterdag 16 februari staat weer een opzienbarende nieuwe ontdekking op het programma bij Heyhoef-Backstage. Dan komt Ca milla Blue, bekend van Jazz in Du- ketown en VPRO's Vrije Geluiden, naar het podium in de Reeshof. Deze band komt uit de stal van Ky- Bandleidster Joyce Deijnen piano, gitaar en zingt met hart op de tong, krachtig en Hoe ziet de sociaal culturele infra structuur van de Reeshof er over vijfjaar uit? "Ik hoop dat het dan bruist. Dat we eindelijk een plek hebben, waar we samen kunnen komen. Iets dat van, voor en door Reeshofbewoners is gerealiseerd. Daarnaast kan het, gezien er spra ke is van een 'nul-moment', als voorbeeld dienen voor andere steden en dorpen, hoe je zoiets vorm kunt geven." en wat u leuk vindt. Ook voor de echte sporters of fitteren onder u zijn er volop uitdagingen. Tinto Wilt u meedoen? Meld u dan aan voor 25 ja nuari via e-mail sander.maas@schakelring.nl Tilburg - De nieuwe opleiding Sport Bewegen en Gezondheid van het ROC Tilburg organiseert samen met Woon-zorgcentrum Zonnehof van Schakelring een Be weegdag voor senioren met het thema 'Kerngezond'. Op 25 januari staat het hele zorgcentrum aan de Professor Gimbrèrelaan 24 in het teken van bewegen. Wilt u weten hoe fit u bent? Of wilt u bewegen onder professionele begeleiding of gewoon voor de gezelligheid? Doe dan mee met deze Beweegdag speciaal voor ouderen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 27