u ït Ziel: dans en livemuziek in concertzaal Akoestische 'seated show' van K's Choice Recordaantal bezoekers voor Dayna Kurtz naar Paradox 013 in 2018 Kinder- Jubileumconcerten Oproep voor koren in regio Tilburg Verstappen zingt Boudewijn de Groot voorstelling Woestzoeker Seniorenorkest Tilburg in LocHal DONDERDAG 24 JANUARI 2019 11 Leuterconcours Concert van vrouwen- FOTO:Alwin Poiana kamerkoor Cantilare HQnfo (2 WW L The Magical History Tour (Beatles tribute) zondag 27 januari -16:00 uur Gouden Carolus, Hilvarenbeek Dayna Kurtz FOTO: Zack Smith Photography Meer informatie op www.seniorenorkesttilburg.nl. Kaarten zijn te koop via www.denieuwevorst.nl K.V. De Fènpruuvers Zaterdag 26 januari - 20.00u Theaters Tilburg, Concertzaal - Tilbt tival 'Til Naast de ium is voor en dat aorga- teens g 1 februari is in 013 aan de Zondag 27 januari - 1430u Klasse Theater, Carré 16 g het tradi- io Z> ZD ai o Tilburg - 013 Poppodium heeft in 2018 een recordaantal bezoekers getrokken. I TILBURGSE KOERIER Tilburgs vrouwenkamerkoor Canti lare bestaat dit jaar 15 jaar en geeft onder leiding van Herma Timmer een jubileumconcert met de titel Er zullen zachte regens vallen. Voor dit concert werkt Cantilare samen met de Vlaamse zangeres Elly Aer- den en haar muziekgroep Eléonor. Deze Belgische muziekgroep mixt op een bijzondere wijze folk, jazz en fado. Tilburg - Singer-Songwriter Roland Verstappen zingt op donderdag 24 januari liedjes van Boudewijn de Groot in Volkstheater de Boemel. Aanvang 21.30 uur, toegang gra tis. Adres: Burgemeester Brokxlaan 8-76 in Tilburg. set Boulevard, Grease), swingende muziek (Golden Swing Time, Big Spender) en nog veel meer. Het concert wordt geleid door vaste dirigent Jan Hermans. Gastzange- res Marjon Dries zal vocale bijdra gen leveren. Voor de vrijdagavond zijn nog kaartjes beschikbaar. Kaarten kunnen besteld wor den door een mail te sturen naar info@seniorenorkesttilburg.nl. Voor de 45e keer organiseert K.V. De Fènpruuvers onder licentie van Carnavalsstichting Tilburg 1 Leuterconcours. Hier wordt tr; tiegetrouw gestreden om de fel begeerde titel: Opperleuterèr van Kruikenstad 2019! De Leuterèrs staan garant voor een avond har telijk gelach, kom je ook? Afgelopen jaar wisten ruim 371.000 muziekliefhebbers de weg naar het Tilburgse poppodi um te vinden voor shows van klin kende namen als G-Eazy, Nothing But Thieves, Netsky, Beck en meer. Het is het tweede jaar op rij dat 013 een recordaantal bezoekers weet te trekken. Verspreid over 291 evenementen, zowel binnen als buiten het podium, verwel komde 013 het afgelopen jaar 371.000 bezoekers uit maar liefst 95 verschillende landen. Een groei van 19% ten opzichte van het vo- rige bezoekersrecord uit 2017, I toen 310.000 bezoekers naar Til- I burg afreisden. Het afgelopen I jaar wist 013 een mooie mix aan unieke shows te bieden binnen verschillende genres. activiteiten binnen het podii 013 ook verantwoordelijk de organisatie van WOO HAH! e Roadburn Festival. WOO HAH! dé samen met MOJO wordt geor niseerd, maakte in 2018 eVene een flinke transitie door. Het toon aangevende hiphopfestival nam met De Beekse Bergen een groter festivalterrein inclusief camping in en verwelkomde drie dagen lang meer dan 32.500 bezoekers per dag. Directeur Frens Frijns van 013 kreeg afgelopen zaterdag op festival Noorderslag het Ijzeren Podiumdier uitgereikt voor de beste popdirecteur. Ja! The Beatles zijn geschiedenis. The Magical History Tour houdt die geschiedenis levend met het Beatlesrepertoire, in deze tijd ge plaatst, én met de oorspronkelijke meerstemmige zang, want die is van alle tijden. Tilburg - Het Seniorenorkest Til burg heeft de primeur om een volledig concert te verzorgen in de Glazen Zaal in de LocHal in Tilburg. Het Seniorenorkest Tilburg bestaat 20 jaar. Op vrijdag 1 februari om 20.00 uur en op zondag 3 februari om 14.00 uur (uitverkocht) voert het orkest daarom een feestelijk jubileumconcert uit in de Glazen Zaal van de LocHal. Het orkest pre senteert een gevarieerd program ma van stemmige muziek (zoals Concerto D'Amore, The King and I), musicalmuziek (La La land, Sun- tilburg - In Ziel of Rouh, het Arabische woord voor ziel, gaan twee uiteenlopende disciplines de confrontatie aan. Muziek uit Al-Andalus en hedendaagse dans botsen, schuren, zoeken en vin den elkaar in deze voorstelling. Ziel is te zien op donderdag 31 januari in de concertzaal van The aters Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. Dans door de dansers van Emio van jazz naar pop en van Slavische liederen naar opera, musical en klassieke muziek. Het evenement wordt afgesloten met een groot schalige samenzang. Tilburg in Koor wordt georgani seerd door de Federatie Tilburgse Zangverenigingen en Theaters Tilburg. Wil je meedoen en je koor of groep presenteren aan een groot publiek? Koren en vocale groepen (ook van buiten Tilburg) kunnen zich inschrijven tot 28 fe bruari via het contactformulier op website www.ftz-tilburg.nl of door een mailtje te. sturen naar secretariaat@ftz-tilburg.nl Greco Pieter C. Scholten en mu ziek van het Amsterdams Andalu- sisch orkest komen samen. Twee disciplines, twee beschavingen, twee tradities maken samen een som die ver boven de simpele optelling uitstijgt. De voorstel ling bestaat uit drie delen. Elk deel vertegenwoordigt een an dere stroming uit het repertoire: de tarab (klassiek), sufi andalusi (mystiek) en de chaabi andalusi Tilburg - Theater Artemis en Thea ter Antigone brengen op zaterdag 26 januari de jeugdvoorstelling Woestzoeker in theater De Nieuwe Vorst, Willem Il-straat 49 in Tilburg. Woestzoeker is een bitterzoete maar vrolijke voorstelling voor kinderen vanaf 8 jaar, waarin twee woeste zoekers hartstochtelijk ten strijde trekken tegen een niet-te- kloppen vijand: armoede. Na het hyperkinetische Bekdichtzitstil (2014) schrijven Raven Ruëll en Jan Sobrie opnieuw een lofzang op het roekeloze en losbandige kind dat anders is. Sophie Warnant en Dries Notelteirs spelen twee kinderen die elkaar vinden in eenzelfde situ atie. Met (geïmproviseerde) instru menten brengen Keimpe De Jong en Arend Niks een soundscape live op de scène. Woestzoeker is een voorstelling van Theater Antigone en Theater Artemis over verwoed tegen de stroom in zwemmen. Want tegen de stroom in heeft wel degelijk zin. De voorstelling begint om 15.30 uur en de toegangsprijs bedraagt 8 euro. Tilburg - Tilburg telt vele koren. Het festival 'Tilburg in Koor' is dan ook al zeven edities een daverend succes. Op zondag 9 juni is het weer tijd voor dit groots opgezet te korenfestival. Elk jaar presente ren zich ruim 30 koren en zang groepen in de concertzaal en de Muzentuin. Alle Tilburgse koren en vocale ensembles kunnen zich hiervoor aanmelden. Van kinder koren, barbershop groepen, mu- sicalgroepen, shantykoren, gos pelchoirs tot theatergroepen en klassieke koren. Elk koor is welkom om zich aan te melden. Tilburg in Koor is een muzikale wandeling Tilburg - Dayna Kurtz vermengt folk, jazz, country en blues tot haar eigen sound. De eigenzin nige Amerikaanse singer-song- writer kleurt haar liedjes in met pure emotie en oprechtheid. Met deze combinatie van elementen valt Kurtz niet écht in een hokje te plaatsen, en behelst zij feitelijk haar eigen genre. Op zondag 27 januari brengt Kurtz haar krachtige stem samen met zelfgeschreven, poëtische teksten en geweldig gitaarspel tot een veelbelovend concert in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 15.00 uur. Kaarten zijn te koop via www.paradoxtilburg.nl of aan de kassa van Paradox. Tilburg - Op vrijdag K's Choice te gast in Veemarktstraat. K's Choice keert terug naar 013 voor een unieke akoestische sea ted show. Sarah en Gert Bettens zijn als kloppend hart van K's Choi ce al meer dan 25 jaar lang aan het optreden. Na begin jaren '90 op een klein podium begonnen te zijn, braken onze zuiderburen midden jaren '90 door met hits als 'I'm Not An Addict','Virgin State Of Mind'en'Everything For Free'. Voor hun nieuwe 'Love Music tour' keert K's Choice terug naar een akoestische setting, waarbij hun stemmen en melodieën nog meer tot hun recht komen. Let op: Deze show is volledig sea ted. Aanvang om 20.00 uur. Meer informatie: www.013.nl (hedendaagse volksmuziek). Het Amsterdams Andalusisch Orkest speelt repertoire met Moorse sfe ren uit Al-Andalus. Choreograaf Vincent Colomes zet een afwis selend dansstuk neer, compleet met een speels groepswerk waar in iedere danser zijn eigen draai geeft aan volkse improvisaties. Tickets zijn te bestellen via theaterstilburg.nl, aan de balie of telefonisch via 013-5432220.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 23