#STADVANMAKERS MAKERS FONDS TILBURG fl Portretten van 4 makers MATHIJS LEEUWIS |WARD WIJN ANT ISA RAH PRESCIMONE RI2019 CULT #7 24 JANUARI 2019 11 nd ft Beeldend kunstenaar Vera Meulendijks studeerde in 2015 af aan het AKV Sint Joost te Breda, Autonome Beeldende Kunst. Op de academie maakte ze zowel ruimtelijk als 2D werk, maar ze richtte zich meer en meer op het grafische. Ze studeerde af met zeefdrukken en werkt momenteel nog steeds met deze techniek. Sinds april 2018 heeft ze zich volledig gestort op de Risografie. Dankzij het Makersfonds Tilburg was Vera in staat een Risoprinter aan te schaffen en de techniek vanuit haar atelier te onderzoeken en ontwikkelen. Zo begon ze halverwege 2018 met haar Risoprint drukkerij DRUKT, gevestigd in haar atelier. Met de Risoprinter maakt ze eigen prints en publicaties en maakt ze het drukwerk en het grafisch ontwerp voor grafische projecten, van kunstprojecten tot commerciëlere doeleinden. ‘Voor mijn praktijk is het enorm interessant. Ik heb de techniek van de Risografie en alles wat daarbij komt kijken zelf onderzocht en aangeleerd, dat maakt het voor mij een uniek, autonoom en uitdagend proces. Ook bied ik cursussen aan voorde Risoprint techniek, waarbij je kennis maakt met de Risografie, zowel beeldend als technisch’ Het Makersfonds is een Tilburgse subsidie voor directe ondersteuning van makers in kunst en cultuur. Het Makersfonds is in 2017 opgericht om ruimte te bieden voor talent, experiment en vernieuwing. Er zijn al veel mooie projecten verwezenlijkt met behulp van het fonds. Om ook in de toekomst een #stadvanmakers te blijven is het belangrijk het Makersfonds door te ontwikkelen. In oktober 2018 vond een panelgesprek plaats om de regeling te evalueren, onderzoeken én aan te passen samen met de culturele makers. Vanaf 2019 wordt het fonds twee keer per jaar opengesteld en worden de aanvragen integraal afgewogen iri plaats van individueel, op basis van de in de regeling gestelde voorwaarden en criteria wordt zodoende de volgorde van behandelen bepaalt. De indientermijn voor de eerste subsidieronde 2019 loopt van 10 januari tot 1 februari, 12.00 uur. www.tilburg.nl I zoekterm: Makersfonds Sarah Prescimone studeerde, na een allround dansopleiding in Rotterdam, in 2017 af als choreografe aan de Dansacademie bij Fontys Hogeschool voor de Kunsten in Tilburg. In haar werk zoekt ze naar extremen en laat ze tegenstellingen elkaar ontmoeten en samensmelten. Sarah werkt met haar project, ondersteund door het Makersfonds Tilburg, vanuit diverse locaties in de stad, zoals ateliers, muziekzalen en sportscholen. Juist de niet- theatrale setting krijgt een rol; dansers, schilders, muzikanten, atleten, jong en oud, iedereen werkt samen om op deze bijzondere locaties een divers publiek te bereiken. “Dankzij het Makersfonds Tilburg heb ik nieuwe ruimtes ontdekt en herontdekt. Doordat ik mijn werk steeds moest aanpassen naar een nieuwe plek, herontdekte ik ook allerlei facetten binnen mijn werk. De feedback van toeschouwers vanuit verschillende sectoren waren ook vaak verrassend en rijk. Het bracht me naar onbekende hoeken met uitdagende uitkomsten.” Mathijs Leeuwis leerde zichzelf gitaar spelen en liedjes schrijven en is aljaren professioneel muzikant. Hij trad jarenlang op als singer songwriter en won de publieksprijs in de Grote Prijs van Nederland. In 2014 kocht hij een pedal steel gitaar en startte zijn zoektocht naar nieuwe klanken en sferen, geïnspireerd door zijn andere passie: wielrennen. Daaruit ontstond in 2016 het project GALIBIER, een muzikale ode aan de mooiste en de meest pijnlijke beklimmingen die een mens kan tegenkomen. In november 2018 kwam het album GALIBIER uit. Door de ondersteuning vanuit het Makersfonds Tilburg kon Mathijs zich bij het maken van zijn album GALIBIER focussen op dat wat belangrijk is: het maken van een goede plaat. “Ik ben ervan overtuigd dat dit heeft bijgedragen aan een creatief beter product. Daarmee heeft de bijdrage ook een positieve invloed gehad op de ontwikkeling die ik als muzikant heb gemaakt" Zelfstandig ontwerper Ward Wijnant leerde aan het Hout- en Meubileringscollege in Rotterdam verschillende ambachtelijke meubelmakers- technieken. Op de Design Academy in Eindhoven leerde hij vervolgens conceptueel denken en werken. De combinatie van deze opleidingen is terug te zien in zijn vernieuwende, maar tegelijkertijd ook ambachtelijke ontwerpen. Hij experimenteert graag met materialen en zoekt hier de grenzen in op. Dit leidt tot vrijwel niet reproduceerbare, unieke meubelstukken. Dankzij de steun van Makersfonds Tilburg kon Ward zich meer professionaliseren. “Mijn talent ligt in het ontwikkelen van een meubel, maar het ondernemerschap gaat verder dan dat. Door het Makersfonds kreeg ik de mogelijkheid om nieuwe ideeën te verkennen en na te denken over waar ik naartoe wil met mijn bedrijf. Ook heeft het tot meerdere exposities geleid, waarin ik mijn nieuwe werk heb kunnen presenteren. Ik ben in contact gekomen met meerdere mensen die mogelijkheden zien. Het Makersfonds heeft mij dus de kans gegeven om me meer te profileren in de designwereld.”

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 21