II J u ijknieuws O Il De Grote Brabantse Pubquiz ost Concert van vrouwenkamerkoor Cantilare Wijkagent Berkel-Enschot geëerd «r - TK Voorleesdagen centraal in Bibliotheek Udenhout Sotto Voce met Shakespeareaans spektakel F TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 17 JANUARI 2019 13 FOTO: Tessa Persijn Lezersactie DOOR ELLEN VAN SLOOTEN Van links naar rechts operationeel expert Ron Visschers, Goofvan Bragt, team chef Aletta Scholte, burgemeester Theo Weterings en Nihat Karacan. 3 Verdere informatie is te vinden op www.cantilare.nl J 'Mis- tarie is berkel-enschot - Goof van Bragt kreeg tijdens de nieuw jaarsreceptie van het Buurtpreventieteam bijzondere erkenning. Met een certificaat en lovende woorden is zijn toewijding en inzet beloond. De inloop Druiventro Berkel-Ens Deqi o.l.v. Pept schrijving www.cc Vrijdag 1 februari om 10.00 uur staat de theatervoorstelling poes' op het programma. Ma pen die het dorp rijk is. In het dorp zijn er inmiddels 36 Whatsapp-groepen met 1500 aansluitingen en de Facebook- pagina van Buurtpreventie wordt door 2000 mensen gevolgd. In KOERIER hoog niveau, voornamelijk a capel- la repertoire, sinds 2013 onder lei ding van dirigent Herma Timmer. De acteurs hebben ruime ervaring met de werken van Shakespeare. Tom Dello behaalde de Master Per forming Shakespeare. Joep Meijer is gespecialiseerd in het begelei den van zangers en violisten. De toegang is voor alle activitei ten gratis. Aanmelden kan bij de bibliotheek maar ook per e-mail udenhout@bibliotheekmb.nl. Al le kinderen die tijdens de Nati onale Voorleesdagen (gratis) lid worden van de bibliotheek, krij gen een vingerpopje cadeau. Kijk ook op www.bibliotheekmb.nl/ nationalevoorleesdagen berkel-enschot - Op vrijdagavond 1 februari houdt het CDA Brabant de eerste editie van De Grote Bra bantse Pubquiz. Iedere Brabander is van harte uitgenodigd om met een team van 4-6 personen deel te nemen aan deze gezellige avond. 'O is vanaf 19.00 uur in De tros, Bosscheweg 11 in nschot. juiz start om 19.30 uur en staat '*oe's Pubquiz. Ga voor in- ing en meer informatie naar rdabrabant.nl/pubquiz ;-Op zondag 27 januari geeft lare zowel wereldlijke als religieuze ilburgs vrouwenkamerkoor werken uit met een zeer uiteenlo- r leiding van Herma pend karakter. Klassieke titels als ibileumconcert met Lux aeterna en Miserere van heden daagse vrouwelijke componisten, invloeden van volksmuziek, liede ren over de troosteres bij uitstek Maria, over liefde, leven en dood. De titel "Er zullen zachte regens val len" is ontleend aan een werk van Kevin Memley op een gedicht van Sara Teasdale, dat een verlaten slag veld beschrijft waar na het strijdge woel de natuur weer ontwaakt. Voor dit concert werkt Cantilare samen met de Vlaamse zangeres Elly Aerden en haar muziekgroep Eléonor. Deze Belgische muziek groep mixt op een bijzondere wij ze folk, jazz en fado. Kaarten kos ten 15 euro. Op zondag 17 februari (14.30 uur) wordt hetzelfde concert uitge voerd in de St. Rumolduskerk, Zon- dereigen 6, 2387 Baarle-Hertog (België). tïlburg -'Zou je met muziek de honger naar liefde kunnen stillen? Die vraag stelt hertog Orsino zich in het toneelstuk Twelfth Night van William Shakespeare. Ofwel: If mu sic be the food of love. Onder deze titel brengt vocaal ensemble Sot to Voce op zondag 3 februari een Shakespeareaans spektakel in the ater De Loft, Ringbaan Oost 8-17 in Tilburg. Aanvang om 15.00 uur. Shakespeare vergaarde roem als toneelschrijver, maar gebruikte in zijn werk ook veel muziek. Zijn son netten zijn bovendien een onuit puttelijke inspiratiebron voor vele componisten. Voor deze voorstel ling verzamelde Herma Timmer, dirigent van Sotto Voce, koormu ziek van de bekende componisten Vaughan Williams en Henry Pur cell. Ook eigentijdse componisten als Paul Mealor en George Shea- 2018 is 176 keer uitgerukt om per fiets of te voet door het dorp de ronde te doen. Ook is de pre- ventietent opgezet om omwo nenden te vertellen wat goed hang- en sluitwerk en andere preventiemaatregelen kunnen zijn. In november is er het don kere dagen offensief geweest, waarmee automobilisten via een roadblock informatie kregen hoe de kans op een inbraak te verkleinen. Kaarten kosten €15,- en zijn verkrijgbaar via sottovoce@ziggo.nl. De zaal gaat open om 14.30 uur. Koffie en thee zijn gratis. Sotto Voce stelt voor lezers van de Tilburgse Koerier 3x2 gratis kaar ten ter beschikking. Stuur om hiervoor in aanmerking te komen vóór 22 januari een e-mail naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl met daarin uw persoonlijke gegevens en de reden dat u deze voorstel ling bij wilt wonen. De winnaars van de vrijkaarten krijgen hierover persoonlijk bericht. Meer informatie: www.sottovocetilburg.nl udenhout - De Nationale Voorlees dagen vinden plaats van 23 januari t/m 2 februari. Voorlezen prikkelt de fantasie en vergroot de kennis van taal. Bibliotheek Udenhout organiseert in het kader van de ze voorleesdagen activiteiten op woensdag 23 januari en vrijdag 1 februari, waarbij het prenten boek'Een huis voor Harry'van Leo Timmers centraal staat. Woensdag 23 januari om 10.00 uur is het Nationaal voorleesont bijt met prentenboekenschrijfster Mylo Freeman. Er wordt voorgelezen uit het pren tenboek van hetjaar"Een huis voor Harry" en er is een lekker ontbijtje voor de kleintjes. Voor peuters en kleuters van 2 tot 4 jaar. Het certificaat als blijk van waar dering krijgt hij voor zijn to meloze inzet als wijkagent van Berkel-Enschot en als grote in spirator van de Buurtpreventie groep, de Whatsapp groepen en de Buurtpreventie Facebook pagina. Daarmee heeft hij in de afgelopen jaren een buitenge wone bijdrage geleverd aan de veiligheid en het welzijn van de inwoners van Berkel-Enschot. Namens de Buurtpreventiegroep sprak Henk Denissen: "Hij is een verrekt goeie wijkagent en we willen hem niet kwijt."Ook burge meester Theo Weterings sprak op persoonlijke titel de wijkagenten Goof van Bragt en Nihat Karacan toe."lk ben sinds kort mededorps- bewoner en heb al veel gehoord hoe mensen het waarderen wat deze wijkagenten doen. De poli tie kan het niet alleen. Ze hebben actieve burgers nodig die de een extra paar ogen en oren willen zijn. Bewoners weten wat de vas te patronen zijn en merken snel op wat daarvan afwijkt", roept de burgervader op om vooral mee te doen in de vele whatsappgroe- tilburg - het Tilburgs Cantilare onder leiding van Herma Timmer een jubileumconcert met de titel Er zullen zachte regens val- daac len. Het concert vindt plaats in het Klasse Theater, Carré 16 in Tilburg, en begint om 14.30 uur. Cantilare bestaat dit jaar 15 jaar. Het kamerkoor heeft de ambi tie om uitdagend repertoire uit te voeren en vorm te geven aan creatieve projecten waarin steeds samenwerking wordt gezocht met andere musici of andere kunstvormen. Inspiratiebron voor dit nieuwe concert is de beroemde reeks tv-in- terviews van Wim Kayzer 'Van de schoonheid en de troost'. Hij inter viewde grootheden uit de wereld van kunst, wetenschap en litera tuur met de vraag: "Vertel me wat dit leven de moeite waard maakt. Waarin vinden we schoonheid en waardoor worden we eigenlijk ge troost. Wat zijn herinneringen of verwachtingen die groter zijn dan ons verdriet?" Rond deze thematiek voert Canti- ring komen aan bod. Acteurs Tom Eykèlhof en Annemarie de Bruijn ondersteunen de liederen met een aantal korte monologen en dialogen uit Shakespeares sonnet ten. De regie is in handen van Tom Dello en pianist Joep Meijer tekent voor de begeleiding. Sotto Voce zingt sinds 1997 op een lapjeskat. Ze heeft de mooi ste lapjes van de straat. Maar op een ochtend wordt ze wakker en zijn al haar mooie lapjes verdwe nen. Waar zijn de lapjes gebleven? Marie gaat op zoek bij alle huizen in de straat. Ze komt allerlei huizen en dieren tegen, maar zal ze ook haar lapjes terug vinden? Het the ma van het prentenboek van het jaar "Een huis voor Harry" van Leo Timmers heeft tot inspiratie van deze voorstelling gediend.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13