O Cc CA Testament kan veel familieleed voorkomen én geld besparen hUUfl keukens 10 TILBUR» DONDERDAG 17 JANUARI 2019 TILBURGSE KOERIER ADVERTORIAL Locatie: Beeld uh Inschrijven kan via: Datum: Aanvang: Wijkcentrum Heyhoef Kerkenbosplaats 1 5043 RX Tilburg dinsdag 29 januari 2019 13:30 uur ERFRECHTPLAN. www.erfrechtplan.nl 085 - 8000 100 www.erfrechtplan.nl 085-8000100 Estate planner Carien Moeijes geeft 29 januari een heldere lezing in Wijkcentrum Heyhoef KAATSHI sinds s< theater haar th CARO i de heli muziek is gein tractie 'mallen iedere menter de Eft< slaat di in, die i natione bezorg: natione momer Zoals k ste pro TILBURC burgse umkw< passan tieJmu: zich er maand den m igen gaat de specialist samen met de klant t definitieve testament te laten bezegelen. TILBURC Tilburg door d Hobby in de Probaa Noord, muziel Tilburg ambith former arrange en da spelen pop, fo punter repertt mentei geïmpi gaan. Bartels op bas Jos vai Hans S TILBURG - Er bestaan veel misverstanden over de verdeling van In de wet is inmiddels een nalatenschap wanneer één van de twee partners overlijdt, de ouders, de overblijv Het merendeel van de vijftigplussers denkt dat de afwikkeling van De langstlevende is 1 een erfenis in Nederland prima bij wet geregeld is. Maar r. minder waar, stelt estate planner Carien Moeij-- Is geregeld dat bij het overlijden van één van Na eventuele aanpassinc Jijvende ouder en de kinderen samen erven, naar de notaris om het ling van De langstlevende is eigenaar van alle eigendommen en de We verlagen niet alleen de drempel naar de notaris, we ontzorgen niets is kinderen zijn weliswaar erfgenaam maar krijgen nog niets in ook. ;ijes van Erfrechtplan. handen. Ze krijgen een soort tegoedbon op de overblijvende Volgens hem kan het opstellen van een testament mensen veel ouder. familieleed én geld besparen. den en partners komen”, zegt Carien Moeijes tot slot. "Laat staan het onvoorziene leed dat er mee gemoeid kan zijn. Dat wens je niemand toé" I Erfrechtplan heeft daarom in samenwerking met een groot aantal gerenommeerde notariskantoren een laagdrempelige service ontwikkeld, waarbij op heel persoonlijke wijze een testament kan worden opgesteld. Bovendien blijven de totale kosten inzichtelijk en relatief laag. "Onze specialist komt bij de mensen thuis om de wensen en verzoeken op te tekenen en vertaalt dit naar een concept-testament in begrijpelijke taal. Carien Moeijes kent meerdere voorbeelden van mensen die hierdoor in financiële problemen zijn gekomen."Onnodig familie- De kosten voor het opstellen van een testament wegen niet op generatie leed, dergelijke schrijnende situaties zijn te voorkomen door het tegen de lasten die mogelijk anders voor rekening van nabestaan- vijftigplussers heeft dan misschien niet iedereen een kapitaal in opstellen van een testament. Maar je moet het wel even doen." geld op de bank opgebouwd, een groot deel heeft wel een eigen huis dat (bijna) hypotheekvrij is. Ook dat is vermogen waarover Vreemd genoeg is het maken van een afspraak bij een notaris voor Hind k' veel mensen nog een erg grote stap. Dat ziet Carien Moeijes ook. "Mensen vrezen vaak dat het ze handenvol geld gaat kosten of dat Dinsdag 29 januari om 13:30 uur geeft Carien Moeijes een lezing de materie erg ingewikkeld is. En nadenken of praten over een over de noodzaak van een actueel testament en levenstestament. testament is ook niet de leukste bezigheid die je kunt bedenken, U kunt deze lezing kosteloos bijwonen door u in te schrijven op dus schuiven ze het opstellen van een testament voor zich uit. www.erfrechtplan.nl ofte bellen met 085 - 8000100. Somstéver." v Naast een gewoon testament, dat pas na een overlijden in werking treedt, kan ook een levenstestament familiedrama's Aan de hand van een simpel rekensommetje legt Carien Moeijes voorkomen, legt Carien Moeijes uit." 'Wie dan leeft, wie dan zorgt', wordt weleens gezegd.Toch kan het uit dat bij het ontbreken van een testament, het overlijden van leven van een achterblijvende partner na een overlijden, los van een partner tot een financieel drama voor de achterblijvers kan "Stel, één van de twee partners wordt wilsonbekwaam, dan is het alle verdriet en rouw, door het ontbreken van een testament op leiden. "De nog levende partner heeft weliswaar een grote vrijstel- niet vanzelfsprekend dat de ander zonder meer kan beschikken een regelrecht drama uitlopen. Door diverse wetswijzigingen in ling van erfbelasting, maar deze ouder moet de erfbelasting over en beslissen over de (gezamenlijke) eigendommen. Het is daarom de afgelopen decennia, is het vaak onduidelijk hoe het erfrecht nu de erfdelen van de kinderen al wel direct afrekenen. Zo'n acht verstandig om bij leven samen een volmacht vast te laten leggen eigenlijk wettelijk is geregeld. "Met het opstellen van een maanden na het overlijden van een partner ligt de blauwe in een levenstestament. Is dat niet het geval, dan zal het er in de testament, weten mensen vooraf al precies waar ze aan toe zijn envelop op de deurmat. Als de erfenis voor het merendeel bestaat praktijk op uitdraaien dat de partner van iemand die bijvoorbeeld wanneer een dierbare wegvalt", zegt Carien Moeijes. uit het huis, hoe ga je dan die erfbelasting betalen?" door ziekte wilsonbekwaam is geworden ineens voor alledaagse zaken bij de rechter om toestemming moet vragen." "Bij verhalen over testamenten, erfènissen en nalatenschappen wordt onterecht vaak gedacht dat het iets is voor vermogende mensen", gaat Carien Moeijes verder."Binnen de huidige ge /ijftigpr geld op de bank opgebouwd, een groot deel heeft wel een eigen nu» uat (bijna) hypotheekvrij is. C (eventueel) erfbelasting verschuldigd is." nuvakeukens.nl Bezoek onze inspirerende keófenshowrooms in Bergeijk Deurne Heerlen Someren Tilburg Goed bedacht!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 10