GEMEENTENIEUWS Wijziging milieustraat Albion en Hoolstraat II 0DT Opl Proef met alternatieven voor cv-installatie op gas Woningcorporatie Tiwos gaat samen met twee ondernemers en kennisin stituut ISSO kijken wat de mogelijkheden zijn voor het installeren van een alternatieve CV-installatie in bestaande appartementen. Deze zijn nodig om de appartementen te verduurzamen. Herinrichting Hoevenseweg en Sint Bernadettestraat G 1 Berichten over f uw buurt I Dit Tilburg Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Milieustraat Albion (Foto: gemeente Tilburg) Korvels •gratis app: Over uw buurt e-mailservice: www.overheid.nl vvvtilburg.nl Foto gemeente Tilburg. Ontdek Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel. 013-5323728 vvv@tilburg.nl afval niet langer op de milieustraat terecht komt. Meer informatie op tilburg.nl (-> milieustraat) en via de gratis Afvalwijzer App. er. Installateurs met randvoor- jecten z ;n uitstt test. iceerd in BETTER GET HIT Op zaterdag 12 januari start een nieuw festival in Theaters Tilburg: Better Get Hit Een festival met de beste urban, soul en jazz. Twee dagen lang zijn er optredens van meer dan twintig acts op zeven verschillende podia. Better Get Hit is daarmee een festival dat internationale grootheden en Nederlandse wereldsterren toont en Tilburg op de kaart zet als internationale muziekstad met tot en met dinsdag 5 maart 2019 is het carnaval in Tilburg. De stad kleurt groen-oranje, en Tilburg verandert in Kruikenstad. Op car- navalszondag is de carnavalsop tocht in de Tilburgse binnenstad. Vooi nisti Dins ocht 20.3 ALMF! Carnaval lijkt nog ver weg, maar bij de WV kunnen inwoners alvast een groen-oranje outfit inslaan. De WV verkoopt de leukste items, van rug-embleem tot aan sjaals. Van vrijdag 1 maart TEXTIELMUSEUM Als je op zoek bent naar een karakteristiek museum, is een bezoek aan het TextielMuseum zeker aan te raden. Het museum heeft niet alleen een uitgebreide collectie, maar het is ook een bedrijf. In het museum draaien en produceren de verschillende textielmachines nog altijd. Er is voor wore aan man' diem start gen. site budg lm kort om c zich nanc 'uitki tis ci mini: kom: dat c eenk De Afvalkalender Inwoners die willen weten wan neer hun container aan de straat moet staan, kunnen dat zien op de afvalkalender op de website 'mijn afvalwijzer'. Het is ook mogelijk om de kalender te printen. Down loaden van de afvalwijzer-app op de smartphone kan ook. Zoek op 'afvalwijzer' in de appwinkel van de smartphone, bv. Apple Store of Google Play. Inwoners krijgen automatisch een herinnering wan neer ze de container buiten moe ten zetten. men in een 39 is de Wet 3kmg van kracht. Die i juridische status mogelijk ...ten op het web. De gemi de Korvi vroeger de gesel len op h loopafst De werk Sinds 1 januari zijn een aantal zaken veranderd op de milieustraten Albion en Hoolstraat. De gemeente wil restafval verminderen en afval scheiding stimuleren. Elk huishouden in Tilburg krijgt een nieuwe milieu- straatpas. De oude pas kan ingeleverd worden. Van het gas af. (Foto gemeente Tilburg) Vanaf 1 juli 2018 moeten nieuw bouwwoningen aardgasvrij zijn. Het gaat om omgevingsvergunningen voor alle nieuwbouw van woningen en kleine bedrijven die op of na 1 juli 2018 zijn ingediend. Als het om nieuwbouw gaat met een vergun ning die voor 1 juli 2018 is aange vraagd mag de woning nog wel een aardgasaansluiting hebben. Het ver vangen van een aardgasinstallatie bij bestaande bouw is lastig. Tiwos stelt daarvoor drie apparte menten in Tilburg beschikbaar. De installatiebedrijven, Durocan en Tube-lnsight gaan in 2 appartemen ten een alternatieve CV plaatsen. In de derde woning komt een combiketel. Dit om het verbruik van de appartementen met elkaar te kunnen vergelijken. Stichting MOED coördineert de proef. ISSO doet de metingen. Het is de bedoeling om zo min mogelijk aanpassingen te doen aan de bestaande installatie. Dit betekent dat de CV ketel wordt ingeruild voor het alternatieve verwarmingssysteem. De radiatoren, pas. i zijn sinds 2 januari het BAT aan de ileveren kan maan- jssen 09 en 16 <rijgt de betaalde het leidingwerk en de ventilatie blijven intact. Voor nieuwbouwprojecten zijn vervangende technieken uitstekend in te passen, maar voor bestaande bouw is dat lastiger hebben te maken n waarden van de bestaande bouw. Dit zijn bijvoorbeeld gebrekkige iso latie, te kleine radiatoren, ontbreken van vloerverwarming en gebrekkige ventilatiesystemen. Het is vaak financieel en bouwtechnisch niet goed mogelijk om deze randvoor waarden aan te passen. Stichting MOED staat voor Midden-Brabantse Ontwikkelings maatschappij voor Energie en Duur zaamheid. Het doel van de stichting is o.a. om projecten te ontwikkelen die bijdragen aan energiebesparing. Het project loopt van half december 2018 tot eind februari 2019. Hierbij wordt vanaf 15 januari tot en met 12 februari gemeten en gete Resultaten worden gepublic april 2019. te bekijken. Medewerkers van de gemeente en het ingenieursbureau zijn aanwezig om vragen te beant woorden. De gemeente neemt eventuele nieuwe suggesties en verbetervoor- stellen over het voorlopig ontwerp mee naar een definitief ontwerp. Het voornemen is om na de zomer vakantie 2019 te starten met de werkzaamheden. Met de nieuwe pas is de milieu straat voortaan maximaal 24 keer per kalenderjaar te bezoeken. Een paslezer op de milieustraat regis treert het aantal bezoeken. De mi- lieustraatpas is direct te gebruiken en gekoppeld aan het adres. Bij verhuizing is de pas voor de nieuwe bewoners. Toegang is niet mogelijk zonder pas of met een oude De oude passen in te leveren bij h< Ceramstraat 6. Inl dag t/m vrijdag tus uur. De eigenaar kr borg terug. Sinds deze maand kunnen inwo- Blijf op de hoogte van officiële publicaties De gemeente publiceert omgevings vergunningen en andere zogeheten officiële bekendmakingen alleen op internet. Voorbeelden hiervan zijn de ruimtelijke plannen, ver- keersbesluiten, verordeningen en de wet bodembescherming. Via de gratis 'app' Over uw buurt is te zien welke vergunning-aanvragen zijn ingediend. De app is te downloaden in de App Store en de Google Play Store. Iedereen kan zich op www. overheid.nl aanmelden voor e-mails over plannen in een bepaalde buurt. Sinds 2009 is de Wet elektronische bekendmak— maakt een jur voor berichter Andere openingstijden bij fietsendepot AFAC Verkeerd gestalde fietsen in de stad worden geruimd. Geruimde fietsen kunnen opgehaald worden bij de Algemene Fiets Afhandel Centrale (AFAC) aan de Koopvaardijstraat 19a. Vanaf januari 2019 zijn de ope ningstijden iets aangepast. AFAC is open van maandag t/m vrijdag 9.30 tot 18 uur en op zaterdag 9.30 tot 14 uur. Inwoners betalen 10 euro (alleen PIN) om hun fiets op te halen. Via de website verlorenofge- vonden.nl kunnen inwoners kijken of hun fiets bij de AFAC staat. ners voortaan meer soorten afval gratis kwijt bij de milieustraat. Betalen is alleen nodig voor onge sorteerd bouw- en sloopafval en restafval. Het tarief hiervoor is 0,25 euro per kilo. Thuis sorteren loont. Veel gebruikte spullen kunnen ook naar een kringloopwinkel. Meer info op tilburgcirculair.nl. Er gaat nog teveel herbruikbaar afval van de milieustraat als rest afval in de verbrandingsoven. Dit is zonde omdat het waardevolle grondstoffen zijn, waar weer nieu we producten van gemaakt kunnen worden. De nieuwe maatregel moet ook voorkomen dat bedrijfs- De gemeente gaat de Hoevenseweg en de Sint Bernadettestraat opnieuw in richten. De Hoevenseweg wordt een fietsstraat en in de Sint Bernadettestraat vervangt de gemeente de rijbaan, stoep en de huisaansluitingen op het riool. In beide straten komt een regenwaterriool. De gemeente heeft deze plannen in november tijdens een informatie avond toegelicht. Bewoners konden wensen, mogelijke knelpunten en ideeën aangeven. Dit is waar mogelijk verwerkt in een voorlopig ontwerp. De gemeente licht het ont werp toe op donderdag 24 januari om 19 uur in Informatiecentrum Piushaven (Piushaven 3-02 ontwerp is tot ongeveer 2( let 3 uur

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8