u l it TK II lips Lezersactie Best of IDFA 2018 in Cinecitta II Dappere Dodo's vieren 11 -jarig bestaan Vijf hydrofeministische zeemeerminnen in Nieuwe Vorst Cabaret in de Boemel Beachclub op Tilburgse kermis 'How to train your dragon 3' in de bioscoop 7 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 JANUARI 2019 JERIER agmiddag 15.oou) var Mirthe Labree De Dappere Dodo's tijdens d’n Opstoet in 2016. Ie TILBURG Op 17 januari duikt performancecol- lectief La Isla Bonita in het diepe met Atlantis, een voorstelling over de houdbaarheidsdatum van vis, vrouwen en de wereld in het algemeen. r vertoont ID- Jocumentaires. initia- Kolen BOEF Zaterdag 12 januari - 20.00u Poppodium 013 aar- aar. aanse weer agon auari zopen, ver- jelstalige ir dragon 3' TILBURG - Vanaf 12 januari draait de animatiefilm 'How to train your dra gon 3' in de bioscopen. Lezers van De Tilburgse Koerier maken kans op een filmpakket. vergroot tot in als toeschouwer jws, Facebook, je :elf. Voor Atlantis aul van der Laan aree, Schar ien aan itricht. I gaat ntelij- Frans aresia. lehele al aan t om irt om drage zijn zondag van a het feestje van TILBURG - Op i vieren de Daf eerste carnaval café de Slijter" burg. Van 14.Gv- vol programma gezelligheid. De Dappere Dodo's zijn op tief van Petra Raasen en Will ontstaan uit CV De Bierpompen. De dodo was een gedrongen vo gel met kleine vleugels, die niet meer geschikt waren om te vlie gen. De dodo kon zich alleen lo pend verplaatsen. De dodo kon met zijn grote snavel venijnig van zich af bijten en had geen natuur- Wat begon met de onwaarschijn lijke vriendschap tussen een jonge Viking en een echte Helle- veeg-draak is nu uitgegroeid tot een trilogie over de avonturen van Hikkie en Tandloos. In dit nieuwe hoofdstuk ontdekken ze eindelijk waar ze voor bestemd zijn: Hik kie wordt het hoofd van het dorp Berk met Astrid aan zijn zijde, en Tandloos wordt de leider van de draken. Dan worden ze geconfron teerd met een levensbedreigend gevaar en valt Tandloos voor een Hemelfeeks-draak. De vriend schap tussen Hikkie en Tandloos wordt hierdoor meer dan ooit op de proef gesteld. Regisseur Dean zondag 13 januari appere Dodo's hun raleske lustrum bij erij, Heuvel 42 in Til- .00-18.00 uur is er een jramma met vooral veel Vijf hydrofeministische zeemeer minnen met een forse vin leggen hun onderwaterwereld bloot, een wereld waarin alles stroomt en met elkaar in verbinding staat. Met hup'waterig denken'dagen de zeemeerminnen de toeschouwer uit de eigen manier van denken onder de loep te nemen. Terwijl hun schubben langzaam opdro gen in de theaterzaal, verlangen ze naar de vrije natuur, pure schoon- Kunst op Tafel Zondag 13 januari 12.00-13.00 uur Gianotten Mutsaets Beeldhistoricus Rob Berkel neemt op iedere tweede zondagochtend van de maand een aantal bijzon dere kunstvoorwerpen mee uit de collectie van Lorenzetti. Maar u kunt ook zelf iets meebrengen! Daar praten we dan over. Is het kit sch of misschien toch kunst? DeBlois en de hele Amerika< sterrencast doen allemaal v mee aan 'How toTrain Your Drac 3'. De film draait vanaf 12 jam in voorpremière in de bioscop in een Nederlands gesproken sie en een originele, Enge versie. 'How to train your verschijnt in 2D en 3D. Los Reyes iets bijzonders, aldus de jury. De idealistische traumatherapeut Poh Lin bezoekt het zwaarbewaakte Australische detentiecentrum op Christmas Island, waar illegale im migranten vaak jarenlang zonder enig perspectief worden vastge houden. Tot slot De Man die ach ter de horizon keek. Ruim 40 jaar geleden besloot Bas Jan Ader met een piepklein zeilbootje van Ame rika naar Engeland te varen. Negen maanden later werd dat bootje dobberend op zee teruggevon den. Zonder Bas Jan Het programma start om 10.00 uur. Meer informatie: cinecitta.nl 'Gewoon Boef man!'’ Nederland's meest besproken (en meest suc cesvolle) rapper van het moment komt voor een solo-concert naar de Main van 013. LEGENDS (8+) Vrijdag 11 januari-19.30U De Nieuwe Vorst JeugdZTheater. LEGENDS is een beeldende en fysieke voorstelling van epische proporties, tegelijker tijd ontroerend en geestig. Wie wil je zijn? Speel je de rol die ze voor je bedacht hebben of schrijf je je eigen verhaal? Met jezelf in de hoofdrol natuurlijk. De mogelijkheden zijn eindeloos. Tilburg - Op zaterdagavond 12. januari staat Sam de Zwart in Volkstheater de Boemel met zijn cabaretprogramma 'Wat Jij Wil!'. Aanvang 21.30 uur, Toegang gra tis. Adres: Burgemeester Brokxlaan 8-76 in Tilburg. lijke vijanden. De Dappere Dodo's is een vrien den- en vriendinnenclub met vijf tien leden, die met de steun van aanhang en sponsors in de perio de september tot en met de car naval vele dinsdagen, donderda gen en zaterdagen in de bouwhal doorbrengen om later de meest mooie creaties te kunnen tonen aan Kruikenstad. Gezellig gedre ven, gemotiveerd en betrokken, ook naar andere carnavalsvierders toe. Belangstellenden z:: harte welkom op h de Dappere Dodo's. De Tilburgse Koerier mag 3 filmpakketten weggeven van 'How to train your dragon 3' met in elk pakket 2 vrijkaartjes, een vel neptattoos, een T-shirt en een stickervel. Winnen? Stuur dan uiterlijk zondag 13 januari een mailtje met je gegevens naar lezers@tilburgsekoerier.nl. Winnaars krijgen automatisch bericht. Nieuwsjaarconcert André Rieu Vrijdag 11 en zondag 13 januari Pathé Tilburg Ook dit jaar zendt Pathé Tilburg weer het prachtige Nieuwjaarscon cert van André Rieu uit. Dit jaar op vrijdagavond 11 januari (19.00u) en zondagmiddag 13 januari (12.00u en 15.oou) vanuit Sydney. Met shownummers, klassieke mu ziek en veel feestplezier belooft het een onvergetelijke start te wor den van het nieuwe jaar Tilburg - leder jaar FA meer dan 300 dc Ongeveer 100 daarvan zijn opge nomen in de de negen competi- tieprogramma's van het festival, waaronder de competitie voor de beste lange en middellange film, maar ook voor het beste debuut en de beste Nederlandse docu mentaire. Op 27 januari zijn vier prijswinnende films te zien in Cine citta aan de Willem Il-straat 29. Los Reyes gaat over twee zwerf honden, Chola en Football, die in de Chileense hoofdstad Santiago in het oudste skatepark Los Rey es vol rondrazende skateboards en lawaaiige tieners hun thuis hebben gemaakt. Don't be a dick about it vertelt over de broertjes Peter en Matthew. De één heeft een obsessie met het tv-program- ma Survivor en de ander heeft een extreme angst voor honden. Door alles heen blijft een onvoorwaa delijke liefde voor elkaar voelbae Dan Island of the hungry ghosts. We kennen honderden films over vluchtelingen, maar deze brengt tilburg - Naast de Tiroolse zijn nu ook zomerse sferen te vinden op de Tilburgse kermis in 2019. Op de kop van de Heuvelring, nabij de ABN AMRO bank, wordt na melijk een beachclub gecreëerd. Dat betekent met de voeten in het strandzand lekker chillen in een strandstoel bij een ondergaande zon, met kermisgeluiden om je heen, onder het genot van een heerlijk zomers drankje. FOTO: Casper Koster heid en het eeuwige evenwicht tussen de elementen, de mens en de wereld. Hoe lang duurt het voor ze gaan stinken? La Isla Bonita bestaat uit de per formers Luit Bakker, Milou van Duijnhoven, Mirthe Labree, Auk- je Schaafsma en Lisa Schamlé, die in 2015 afstudeerden aan de Toneelacademie Maastricht. Het collectief maakt fysiek, beeldend theater met een maatschappijkri tische focus. Het werk is energiek en associatief, ritmisch, ontrege lend en grappig. Clichés worden schaamteloos uitver het absurde en als herken je het nieuv,c buurvrouw en jezeli. werken zij met Paul als eindregisseur. Atlantis is te zien op donderdag 17 januari om 20.30 uur in Theater De Nieuwe Vorst, Willem II straat 49 in Tilburg. Kijk voor tickets op www.denieuwevorst.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 7