l tel w c ijknieuws Il entrum Taken van een beul Science Café over energietransitie ••PLUS IJsselstein i Waar is Kees? Jeff Goodell over gevolgen van klimaatverandering I I Hand in Hand dabka avond 5 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 JANUARI 2019 lERIER Omslagfoto van het boek 'Rabauwen, vagebonden en lediggangers'. iken, ïlden, Besterdring 110, Tilburg door Luc Verschuuren Maak deze week kans op een appeltaart van: ij kon ?rvoor nu als organisatoren deze avond organiseren. len met h< t Jonathan avond i var bewc Tilburg - Op donderdag 17 januari vindt in mu- ziekpodium Paradox een Tilburg University Meet- Up plaats met Rolling Stone-journalist en kli- maatexpert Jeff Goodell. op donderdag 17 ja- .00-22.00 uur en vindt Regionaal Archief Til- Kazernehof 75. Niet €4,00 Parken Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! Inzenden vóóra.s. maandag. De lezing is nuari van 2O.( plaats in het I burg aan de K leden betalen €4,00 entree, de koffie is gratis. Parkeren is moge lijk achter het Duvelhok (ingang Dunantstraat). coility Cen- ?raar inter- Jonathan reactie op stand van Goodell inga< zaken in Eur Volgens Verse! land zeesf sneu. 'Tilbi maa gebruikt Erik-Jan concrete straf processen die in voorbije eeuwen voor de schepenbank van Tilburg hebben gediend. Op deze ma nier laat hij het oude strafrecht herleven. Rolling Stone reporter Jeff Goodell. 'Tilburg aan zee' De aan Tilburg Sustainabili*" ter verbonden hoogler nationaal milieurecht Verschuuren zal in zijn i jan op de jropa en Nederland. Igens Verschuuren heeft Neder- id serieus werk aan de winkel: de bespiegel zal waarschijnlijk veel leller stijgen dan lang gedacht. Iburg aan zee' is zo bezien hele- sal geen vreemde gedachte. De hun eigen expertise. David Smeul- ders (TU Eindhoven) is als hoog leraar Energy Technology kritisch over het voordeel van het afsluiten van de gasleidingen. Saskia Lavrijs- sen (Tilburg University) is hoog leraar Consument en Energie en staat stil bij de juridische aspecten van de consument als energiepro ducent. Gert Jan Kramer (Universi- teit Utrecht) vertelt als hoogleraar Duurzame energievoorziening Erik-Jan Broers doceert rechtsge schiedenis aan Tilburg University. Daarnaast blogt hij en publiceert hij regelmatig over de geschiede nis van de criminaliteit. Zoals in het boek 'Rabauwen, vagebonden en lediggangers'waarin hij aan de hand van concrete strafprocessen vertelt over de manier waarop mensen in de middeleeuwen wer den berecht. Zijn vele blogs over tal van andere onderwerpen wer den gebundeld in 'Vijftig verhalen vol vrolijk verdriet. Tilburg - Martelbanken, terecht stellingen, galgenvelden, de on barmhartige rechter en uiteraard de beul. Deze ingrediënten vor men de basis voor een lezing van Erik-Jan Broers op 17 januari. Cen traal staat de vraag hoe criminele mannen en vrouwen in vroeger tijden werden berecht en gestraft. En wat blijft er dan overeind van de voorstelling die wij daarvan hebben? huidige aanpak schiet tekort om te voorkomen dat Nederland serieus natte voeten krijgt. De avond onder de titel 'Rising seas, sinking cities' vindt plaats in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. De voertaal is Engels. Entree 5 euro. Reserveren is mogelijk via website www.paradoxtilburg.nl. De avond wordt georganiseerd door Academie Forum, Tilburg University. Tilburg - We moeten van het gas af. Het kabinet heeft gezegd dat in 2050 alle huizen in Nederland aardgasvrij moeten zijn. Ook van bedrijven wordt verwacht dat zij hun steentje bijdragen. Maar hoe realistisch is dat? En hoeveel CO2-uitstoot besparen we daar ei genlijk mee? De drie sprekers van het Science Café op dinsdag 15 januari bekij ken de energietransitie elk vanuit Tilburg - Op zaterdag 26 januari komt Hand in Hand naar de Hall of Fame voor een dansavond. Aan vang om 21.00 uur. Door middel van dabka, een Arabische volks dans, worden de Nederlandse en Arabische cultuur deze avond met elkaar verbonden. Hand in Hand is een organisatie die door middel van het evene ment Hand in Hand verschillende culturen samen wil brengen. Het verbinden van Nederlanders met mensen uit andere culturen en de integratie van buitenlandse men sen bevorderen, dat is het doel. Daarnaast ondersteund de organi satie vluchtelingen uit Irak, Egypte en Syrië, zo ook Juma, Tawfiq en Mohammad die hier als vluchte lingen naar toe zijn gekomen en Samen met hoogleraar milieur echt Jonathan Verschuuren luidt hij deze avond de noodklok over de gevolgen van klimaatverande ring voor de bewoonde wereld. Ze schetsen de problemen en dilem ma's die gepaard gaan met het op rukkende water en grootschalige klimaatadaptatie. Het stoppen van de opwarming van de aarde is een illusie, zelfs als de klimaatverdragen een succes mogen worden genoemd. Dus, zijn we eigenlijk wel voorbereid op een stijgende zeespiegel, overstro mende rivieren en onderlopende steden? Klimaatexpert en Rolling Stone-journalist Jeff Goodell heeft deze zich momenteel voltrekken de catastrofe onderzocht en ge zocht naar opties om de gevolgen ervan op te vangen. Moord, verkrachting, incest, brand stichting en landloperij, het is van alle tijden. In de middeleeuwen wer den korte metten gemaakt met der gelijke overtredingen. De barbaar se methoden van strafvervolging komen op ons, 'moderne' mensen, vreemd en wreed over. Toch kan dit verhaal genuanceerd worden. Tijdens de lezing zal Broers stil staan bij de wijze waarop het rech terlijk apparaat destijds functio neerde, wat haar bevoegdheden waren, welke positie de verdachte in een strafproces innam en aan welke verhoormethoden hij 1 worden onderworpen. Hier Dabka Dabka is een dans die op grote schaal wordt uitgevoerd op brui loften, partijen en andere vrolijke gelegenheden. Waarbij cirkeldans en linedancing gecombineerd worden. De avond staat in het teken van verbroedering en gemoedelijk sa menzijn tussen verschillende cultu ren, ongeacht afkomst, religie, etc. Iedereen is welkom. Naast dans, spelen ook eten en de bijbehoren de muziek een belangrijke rol. De entree voor deze feestelijke avond bedraagt €5,- en kaarten kun je kopen via website www. hall-fame.nl PE TOP 2000. PE FILM VAN HET JAAR. PE &ESTF SPORTERS, HET (VOORp VAN HET JAAR over de rol van bedrijven in de energietransitie. De gespreksleiding is in handen van journalist Ward Deckers. WiWa brengt een toepasselijk openings lied ten gehore. De verdere muzi kale aankleding wordt verzorgd door singer-songwriter YSA. De bijeenkomst begint om 20.00 uur (zaal open 19.30 uur). Wees wel op tijd, want vol=vol. Het Science Café wordt gehou den in de N.K. Harmonie, Stati onsstraat 26 in Tilburg. Entree: €3. Studenten en bibliotheekleden krijgen op vertoon van hun pas gratis toegang. Dit evenement telt voor TiU-studenten mee voor het AF-certificaat.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 5