Heerwijzer O' I Beatrix College werkt aan diploma op maat Probeer een kennisachterstand te voorkomen Cb DE ROOI PANNEN Nieuwe kennis en vaardigheden belangrijker dan ooit Start opleidingen ROC Tilburg op 1 februari I Li KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 10 JANUARI 2019 13 I FOTO: Mikolette I I en 18 Neder- eguliere z men kunnen »n en t stel- H cursussen S opleidingen untantwer- skantoor of Tilburg - Aan het begin van weer een nieuw jaar hebben mensen vaak goede voornemens. Stoppen met roken en meer bewegen bijvoorbeeld. a OPEN DAG Tilburg - Elk jaar zijn er havo'ers, mbo'ers en hbo'ers die tot de ont dekking komen dat ze een verkeer de keuze hebben gemaakt. Of dat de opleiding die ze volgen net een beetje te moeilijk is. Zij stoppen met hun studie en wat dan te doen de rest van het schooljaar? Voor al de ze jongeren start ROC Tilburg op 1 februari met de niveau 4 opleidin gen Bedrijfsadministrateur en Junior Assistent-Accountant. Een junior assistent-accountant werkt voor klanten met een eigen bedrijf. Hij of zij helpt ze bij het fi nanciële deel van hun onderne ming. Met het diploma op zak kan >J Veel minder gangbaar zijn voorne mens om nieuwe kennis en vaar digheden op te gaan doen. Kennis en vaardigheden voor persoonlijke ontwikkeling of voor in je beroeps leven. Blijvend leren wordt in onze maatschappij gepropageerd, maar relatief weinig in praktijk gebracht. Een druk bestaan en andere prio riteiten maken leren vaak lastig. Maar in een tijd dat robots en computers steeds meer taken en banen overnemen is leren en op leiding belangrijker dan ooit. We krijgen te maken met grote veran deringen op het gebied van kenni sintensief werk. De komende jaren veroudert kennis en ervaring naar Diploma op maat "Zowel studiebollen als leerlin gen die een diploma als nood zakelijk kwaad zien voelen zich hier thuis", durft Heijnen te stel len. Hoe dat zo? "Je kunt doen wat bij je past. De volgende stap hierin is een diploma op maat. Je doet eerder examen in de vakken die je goed afgaan, of op een hoger niveau. De eerste groep leerlingen kan dit doen, vanaf dit schooljaar. Er zijn niet veel scholen in Nederland waar dit al kan." Inspireren In deze editie van de Tilburgse Koerier vindt u weer de Leerwij zer, onze speciale pagina's over cursussen, opleiding en onder wijs. Laat u inspireren om (weer) te gaan leren. Blijf vooral nieuws gierig naar wat de samenleving u op dit terrein te bieden heeft en andersom. Permanent leren Helaas zijn nog maar weinig men sen er van overtuigd, dat perma nent leren nodig is om persoonlijk én in de werksfeer toekomstbe- stendig te zijn. Het leren van nieu we kennis en vaardigheden is belangrijker dan ooit. Scholing binnen én buiten de werksituatie. Weinig mensen zijn in staat om zich als autodidact te scholen. Gelukkig hebben we in f land heel veel al dan niet regi onderwijsinstellingen die i sen -jong en oud- hierbij helpen. Zij bieden opleidinger cursussen aan, die ons in staatj len om ons werk goed te (blijven) doen. Daarnaast zijn er verschillen de educatieve activiteiten die ons als persoon laten groeien. Of het nu gaat om sociale vaardigheden, dansen, sport, hobby en vrijetijd. een junior assistent-accour ken bij een accountantsk administratiekantoor. Een bedrijfsadministrateur houdt bij hoeveel geld er omgaat in een be drijf. Hij of zij houdt de vinger aan de pols, is betrouwbaar en nauwkeurig. Een bedrijfsadministrateur kan aan de slag bij een financiële afdeling van een bedrijf of bij de overheid. Door stromen naar het hbo met een van deze opleidingen kan natuurlijk ook. Op 15 januari is er van 18.30 tot 1930 uur een informatie-avond aan de Kasteeldreef 122 in Tilburg. Infopunt van ROC Tilburg: tel. 013-5397010 of kijk op www.roctilburg.nl verwachting nog veel sneller dan we gewend waren. Wie van school komt en niet bij blijft met leren loopt het risico, om binnen vijf tot tien jaar tegen een kennisachter stand aan te lopen. tilburg - Op de middelbare school maak je hoe dan ook ervaringen voor het leven. Het Beatrix College aan de Ketelhavenstraat in de Ree- shof heeft er speciaal haar motto van gemaakt. "Bij ons leer je alles wat je moet kennen en kunnen om je diploma te halen" vertelt onderbouwdirecteur Tom Heijnen. "Mooie cijfers tellen, maar dat je een fijn, sociaal en gelukkig mens bent vinden we minstens zo belangrijk." Hoe de toekomst er ook uitziet, je moet er keuzes maken, plannen smeden, doorzetten als het tegen- zit en samenwerken met anderen, ook met mensen die heel anders zijn dan jij. "Om daar op voorbe reid te zijn, ga je bij ons op school heel veel ervaringen maken en ontdekken wie je bent. Hoe ande ren en de wereld in elkaarzitten."ln de praktijk betekent dat wiskunde en Engels leren, maar ook een he leboel sociale vaardigheden. In de lessen én daarbuiten, ongeacht de richting die je gekozen hebt. "Het is zó gaaf om te zien hoe kinderen groeien, hoe ze steeds meer zelf vertrouwen krijgen."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 13