GEMEENTENIEUWS 50.000 euro subsidie voor groenere schoolpleinen KI ^□9 vu ËJ Winnaars van succesvolle textielactie beloond Herindelingsontwerp Haaren vastgesteld door gemeenteraden lillf Oil Ui Si Ontdek Tilburg l AFVAL SORTEREN 'V' Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg ;er I teen- I vijf g ling. Schoolplein wordt vergroend. (Foto gemeente Tilburg) www.tilburg.nl/afval Goe TILBUR vuutilburg.nl Winnaars textieactie (Foto gemeente Tilburg) Onze stad duurzaam en schoon. Dank je wel! Teai acti men infrj mint men alle pleinen in 2022 'groen' zijn. T-PrimaiR levert hiermee eveneens een bijdrage aan burgerparticipa tie door ouders en kinderen te sti muleren hieraan mee te werken." Opgeknapt De afgelopen jaren zijn onder meer de kloostertuin bij montes sorischool de Elzen opgeknapt, zijn de pleinen van De Stappen, Grote Beemd en Panta Rhei aangepakt en binnenkort gaan de pleinen van de scholen Noorderlicht en Christoffel op de schop. Volgend jaar zijn de Alm, Fatima, Armhoefse Akker, den Hazennest, Helen Parkhurst, Klin kers, de Sporckt, Bibit, Oculus en de Cocon aan de beurt. Spoorlaan 434a 5038 CH Tilburg Tel: 013-5323720 vvv@tllburg.nl >rie Permanente i St Caecilia en SBO Meer informatie: www. tilburg. nl/textiel /T Goed voor het milieu en voor uw portemonnee orie ing WINTERBIERFESTIVAL Op zondag 6 januari, tijdens Driekoningen, sluiten de kroegen en restaurants van de Korte Heuvel Winter in Tilburg in stijl af. Speciaal voor deze gelegenheid toveren zij de straat om tot een heus Winterwonderland. Op het Winterbierfestival proef je de heerlijkste winterbieren. Schaf eenmalig een proefglas aan voor 3,50 euro. Voor 2,50 euro kun Je daarna je glas laten vullen bij een van de buitenbarretjes. Er is keuze uit meer dan twintig verschillende winterbieren. Daar naast serveren de deelnemende kroegen en restaurants lekkere en verrassende bier-spijscom- binaties. Het Winterbierfestival is. van 14-20 uur op de Korte Heuvel, de toegang is gratis. Op di voor-i de EU en gi Door is te I in de vanui vijf ai over noorc Wegwijzer. (Foto gemeente Tilburg) Het pari kee beu ven In d< sma ruin kan nen tot mor tev; grat van de t Sint Daa vori ren hee in te dat als t voe bez< fore Bi van gelii pari irg heb- »orde voor de op- NIEUWJ AARSBORREL EVE Op vrijdag 4 januari 2019 voor de tweede keer de Tilburgs Grootste Nieuwjaarsborrel in de Spoorzone. EVE is van 17 tot OO uur het decor van deze spette rende nieuwjaarsborrel die wordt georganiseerd door Tilburg.com en EVE. Alle Tilburgers zijn van harte welkom. Vorig jaar raakte de borrel in mum van tijd volledig uitverkocht. Er is live muziek en er draaien DJ's. De voetjes gaan zeker van de vloer. steur over de haaren.i Dei twee herindeling—* meentehuio 16 en donderde 20 uur. Alle gé welkom. Inhot avonden hetzelfde. De gemeenteraden van Haaren, Oisterwijk, Vught, Boxtel en Tilbur ben op 17 december en 18 december het herindelingsontwerp voor gemeente Haaren vastgesteld. Het ontwerp is een 'routekaart' i splitsing van deze gemeente. In een ten bu bestaa buurt óp bijl deelnt blijver groepj buurt overle werke 'extra en ger herket hesjes aanmt 09001 ventie Scholen en verenigir te. Per kilo ingezamc heeft in totaal IE om meer afval te scheiden en versf Op een aantal schoolplein lopen jaren planten en bic voor uit. Voor het schooljaar 2( Tilburgers kunnen oude kleding inleveren bij speciale textielbak ken. Die staan op veel plaatsen in de stad, zoals bij supermarkten en uitvalswegen. De gemeente vraagt om het textiel in een gesloten zak te doen en schoenen per paar aan elkaar vast te binden. inen van basisscholen in Tilburg zijn de afge- «loemen geplant. De gemeente trekt daar geld 2018-2019 is 50.000 euro beschikbaar. op het spelgedrag van de kinderen. Wethouder Mario Jacobs: "Elke basisschool heeft natuur- en mi lieueducatie opgenomen in het schoolplan en maakt daarbij gebruik van natuurlijke plekken in de wijk en omgeving, zodat elk kind in aan raking komt met de natuur en daar mee leert omgaan. Dit is vertaald in het concrete doel dat alle Tilburgse basisscholen in 2022 een groen duurzaam schoolplein hebben. O.a. om te stimuleren dat kinderen in het groen kunnen spelen en sporten en dat het schoolplein wordt ingezet als plek om buiten les te kunnen ge ven. Met het huidige tempo van 10 basisscholen per schooljaar, moeten herindelingsontwerp ter inzage in de gemeenschapshuizen van ieder dorp: de Vorselaer in Biezenmortel, de Es in Esch, het HelvoirThuis in Helvoirt en Den Domp in Haaren. Iedereen kan in de periode dat het herindelingsontwerp ter inzage ligt, zienswijzen indienen. Dat kan digitaal door het invullen van het e- formulier op haaren.nl/herindeling, schriftelijk door een brief te sturen naar postbus 44, 5076 ZG Haaren of mondeling door een afspraak te maken op een gemeentehuis van een van de betrokken gemeenten. Een zienswijze kan een suggestie zijn voof een wijziging in het her indelingsontwerp, maar ook een jnbetuiging. Meer informatie e mogelijkheden staat op i.nl/herindeling. gemeente Haaren organiseert informatieavonden over het ingsontwerp op het ge wis van Haaren: woensdag irdag 17 januari vanaf geïnteresseerden zijn oudelijk zijn de twee ingen kunnen textiel en kleding inzamelen voor de gemeen- teld textiel ontvangen ze een vergoeding. De najaarsactie 16.945 kilo textiel opgeleverd. De gemeente stimuleert de actie spilling van grondstoffen tegen te gaan. Het goedgekeurde ontwerp ligt vanaf 21 december 2018 ter inzage. Zienswijzen indienen kan tot en met 14 februari 2019. In het ontwerp staan bijvoorbeeld de nieuwe grenzen van de gemeen ten Oisterwijk, Vught, Boxtel en Tilburg: de 4 gemeenten die ieder een dorp van de gemeente Haaren overnemen. Daarnaast bevat het de visies en uitgangspunten voor de herindeling en de beoogde herin- delingsdatum (1 januari 2021). Ook wordt ingegaan op de criteria waar aan de provincie Noord-Brabant en de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties de plannen voor de herindeling toetsen. Het herindelingsontwerp ligt in alle betrokken gemeenten nog tot en met 14 februari 2019 ter inzage bij de gemeentehuizen. In Tilburg in de stadswinkel centrum, Spoorlaan 181. Daarnaast is het herindelings ontwerp ook digitaal beschikbaar op de gezamenlijke webpagina van de vijf gemeenten: haaren.nl/herinde- ling. In de gemeente Haaren ligt het hout. In de categor container hebben J Westerwel gewonnen. De winnaars ontvingen hun vergoeding op 18 december in het TextielMuseum uit handen van wethouder Berend de Vries. Per ingezamelde kilo textiel ont vangt een school of vereniging 0,25 euro. De opbrengst kan de school of vereniging gebruiken voor bijvoor beeld nieuwe boeken, sporttoestel- len, reisjes en toernooien. Het textiel wordt gesorteerd, een deel wordt als kleding verkocht en van het overige textiel worden de vezels hergebruikt. Elke kilo ingezameld textiel zorgt voor 3,4 kilo minder CO2 uitstoot. Scholen en verenigingen kunnen meedoen door een permanente container neer te zetten. Daarnaast organiseert de gemeente Tilburg elk voor- en najaar een textielactie voor scholen en verenigingen. Deelnemers krijgen communica tiemiddelen om de inzameling te promoten. De gemeente verdubbelt de opbrengst van de scholen of verenigingen die de meeste kilo's textiel inzamelen. Ze krijgen dan per kilo 0,50 euro. De prijswinnaars in de categor Actiecontainers zijn de Verenigir Badminton Club Tilburg en de Koninklijke Harmonie MVC Uden- Met het bedrag kunnen ongevet tien schoolpleinen 'vergroend' worden. Het geld wordt verdeeld door T-PrimaiR. Dit is een samen werking van besturen in het pri mair onderwijs. Schoolpleinen met veel groen en natuurlijke materialen zien er leuker uit, het groen bevordert de biodiversiteit en levert een bijdrage aan het klimaatbestendig maken van de leefomgeving. Meer groen zorgt dat het minder warm is op het schoolplein en als het regent kan het water beter weg. Daarnaast zorgen 'groene' schoolpleinen voor een fijnere leeromgeving en hebben ze een positieve invloed JèI

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 8