I c Driekoningenstoet trekt door Tilburgse binnenstad olumn Vierde Geschenk: speelgoed van kinderen voor arme leeftijdgenootjes I I Veel belangstelling voor museum De Pont Uitslag kerst puzzel 2018 Baby van de maand Geef de aarde een kans, koop? hands! bod 3 DONDERDAG 3 JANUARI 2019 TILBURGSE KOERIER Dat mag niet )TO:JefHaen Winkel: Petra Jansen j heen terker verba- it vóór ion- riek Sonos euro ?steld ..wtica, Deze Don- Iburg en L Mols OERIER I Korvelseweg 159 - Tilburg dl t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz TILBURG - Op zaterdag 5 januari trekt vanaf 16.45 uur een Driekoningen stoet door de binnenstad van Tilburg. Het is voor het eerst sinds 1965 dat Tilburg weer een Drieko ningenstoet kent. Gezeten ken de L via de Heuvel zefkerk op lopen ook een door paar gen mee. alle deelnemers welkom. De pre sentatie is in handen van Peer de Graaf. Als een van de drie konin- gen draagt Jace van de Ven een nieuw Driekoningengedicht voor. n op echte kamelen trek- Drie Koningen in de stoet slstaat naar de Sint-Jo- de Heuvel. In de stoet een schaapskudde en irden getrokken wa- Scholen In deze paardentram zitten de kin deren die de 1.300 leeftijdgeno- tjes vertegenwoordigen die hun speelgoed weg hebben geschon ken. Aan Het Vierde Geschenk is met veel enthousiasme meege- Geschenken Het Vierde Geschenk is een heden daagse vertaling van de drie tra ditionele geschenken, die de Drie Koningen meebrachten. Dat waren goud, wierook en mirre. Het speel goed dat kinderen die in welstand leven schenken aan leeftijdgeno- tjes die het heel wat minder heb ben, is Het Vierde Geschenk. De kinderen zelf zijn de Vierde Koning. De Driekoningenstoet en Het Vier de Geschenk zijn georganiseerd door drie bekende Tilburgse insti tuten: De Hasseltse Kapel, de O.L. Vrouw ter Noodkapel en Peerke Donders. Deze plaatsen zijn niet al leen Tilburgs erfgoed, ze staan ook in de Tilburgse traditie van voor el kaar zorgen. De groeiende armoe de in de stad met 7.000 kinderen die in armoede leven is door deze drie organisaties aangegrepen om deze op een eigen wijze te helpen verlichten. Tilburg - Onze traditionele kerst puzzel kon weer op veel belang stelling van onze lezers rekenen. De oplossing van dit gigantisch kruiswoordraadsel luidt als volgt: 'Het is kerstmis als we het vuur van de gastvrijheid brandend houden'. We hebben uit de vele juiste in zendingen twee prijswinnaars ge trokken, die een prachtige 5 Play:1 ter waarde van 199 ontvangen, beschikbaar gestt door Bartels Hifi-TV-Domoti Besterdring 87 in Tilburg, prijswinnaars zijn mevr. Els ders-Snellen uit Tilt uit Berkel-Enschot. Van harte gefeliciteerd met deze mooie prijs. Tilburg - Museum De Pont aan het Wilhelminapark in Tilburg sloot het kalenderjaar 2018 af met 118.773 bezoekers. Alleen in 2012, met top-tentoonstellingen van Anish Kapoor en Ai Weiwei, ont ving het museum meer bezoekers. Toen waren dat er bijna 123.000. Het succes van het afgelopen jaar was deels te danken aan WeerZien, de jubileumtentoonstelling die De Drie Koningen nisatoren, met van links naar rechts Jace van de Ven, Hennie van Schooten (Hasseltse kapel), Jim Stewart, sterdrager en herder Adry Hoeven, Karel Bergmans (O.L. Vrouw ter Noodkapel), Esther Becx (Peerke Donders) en Paul Spapens. FOTO: De Tilburgse Koerier heeft op do derdag 17 januari weer de rubri 'Baby van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grap pigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 januari 2018 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 11 januari een foto van uw baby naaradvertentie@tilburgsekoerier. nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardig heden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand januari! Kinderfeest Het Driekoningenzingen is van oorsprong een winters bedelfeest. Armen trokken langs de deuren, zongen een lied en bedelden om brandstof en voedsel. In het mid den van de negentiende eeuw ontstond hieruit het kinderfeest dat het nog steeds is.Tilburg is een van de weinige plaatsen waar nog aan Driekoningenzingen wordt gedaan. Om de zangertjes op 6 ja nuari niet voor de voeten te lopen, trekt de Driekoningenstoet met Het Vierde Geschenk daags tevo ren door de binnenstad. Op zaterdag 5 januari wordt verza meld voor de deur van de Heikese- kerk. Hier heet de burgemeester de Drie Koningen, de kinderen en In de stoet rijden onder meer de Drie Koningen mee op kamelen. Tot de deelnemers behoren bur gemeester Theo Weterings en wet houder Esmah Lahlah. Tilburgers worden opgeroepen om aan de stoet mee te doen. De hoofdrolspelers in de Drieko ningenstoet zijn kinderen. Zij dra gen speelgoed mee dat ze hebben geschonken aan leeftijdgenootjes. Zowel de Driekoningenstoet als de speelgoedactie maken deel uit van Het Vierde Geschenk. nog tot 18 februari liep. Maar ook andere tentoonstellingen, zoals die van fotografe Rineke Dijkstra, droegen bij aan het succes. Verras send was het hoge bezoekersaan tal in december. Openingstijden De Pont muse um: dinsdag tot en met zondag: 11.00-17.00 uur. Donderdag tot 20.00 uur, met vanaf 17.00 uur gra tis toegang. Als ik het voorbije jaar zou moeten karakterise ren, deed ik dat met drie woorden: dat mag niet. 2018 heeft een waslijst opgeleverd met dingen die we volgens de over heid beter kunnen laten, want niet goed voor de gezondheid, het welzijn, het milieu, de veiligheid en dieren. Regels en wet ten zijn er natuurlijk altijd geweest. Te hard rijden wordt nu eenmaal beboet en op diefstal staat ook al eeuwenlang een straf. Dat vindt niemand raar. Maar nu komt het allemaal wel heel dichtbij, want de overheid wil ook graag in vloed uitoefenen op ieders persoonlijke levensstijl. Dat begon een jaar of tien geleden al met het rook verbod, maar lijkt in 2018 uitgebreid naar alle fa cetten van ons leven. Een opsomming: De overheid wil dat we minder drinken, snacken, vlees consume ren, vliegen, autorijden, gas gebruiken, appen op de fiets en vuurwerk afste ken. En dan ben ik er vast nog wel een paar vergeten. Door sommige politici wordt deze bemoeienis handig geframed als 'be tutteling', iets wat onge wenst is. Maar is dat wel zo? Ik moet er eerlijk ge zegd niet meer aan den ken om in een restaurant te eten waar om mij I gerookt wordt. Ste nog: ik vind het nu zingwekkend dat dit 2008 normaal was. En wat dat snacken betreft: feit is dat 16 procent van de Ne derlanders lijdt aan obe- sitas, meer dan de helft heeft overgewicht. De ge zondheidsproblemen die dat met zich meebrengt, kosten de maatschappij miljarden euro's per jaar. Toch blijven we denken dat we het zelf allemaal zo goed weten. Dat we toch volwassen mensen zijn en zelf wel kunnen bepalen wat goed voor ons is. De waarheid is dat we meestal geen rationele keuzes ma ken, maar ons gemakkelijk laten verleiden tot dingen die slecht zijn voor ons zelf of voor anderen. Een beetje meer betutteling in 2019? Dat mag dus best. werkt door de Montessorischolen De Elzen en De Petteflet en basis school Christoffel. In de kerk op - de Heuvel wordt het gezelschap opgewacht door een levende Ma ria en Jozef met hun jonggeboren kind. De kinderen die voor het speelgoed in aanmerking komen, kunnen hun Vierde Geschenk op 12 januari in het Willem ll-stadion ophalen. Het is de bedoeling om van de Driekoningenstoet en Het Vierde Geschenk een jaarlijkse ge beurtenis te maken. Maatwerk is de kracht jotste vinkel*, lbehaviour.be floten j. Quality living by Coenen BEHNIOUR Quality beds by Coenen

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2019 | | pagina 3