/er Werkgelegenheidsmonitor: meer banen en bedrijven dan in 2017 juwe iant Reacties op de uitgangspunten huisvesting arbeidsmigranten Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden winter Smiley's geven aan of auto's te hard rijden Klantregisseurs om jongeren te helpen die een uitkering hebben Volg de gemeente via social media: aan wegen Foto gemeente Tilburg. Bedrijven in Tilburg. (Foto gemeente Tilburg). Mi Foto: gemeente Tilburg. nl ©gemeentetilburg f /gemeentetilburg erlagen en in zorgen ze voor t wonen 2015- snoemde B5 ;n kenden Schoorstraat Afgesloten tot 31 december 17 uur. Meer informatie: www.tilburg.nl -> arbeidsmigranten gen en Water en >n gaan ge lij k- let vervangen D°n. Er is een tussen 19 ’werkzaamheden in i: Azuurweg, g/'t Zwaantje Emmapassage Heuvelstraat 48é Oegstgee Populien Fabriekstraat Afgesloten tot 20 december 17 uur. Verkeer wordt omgeleid. Jan van der Leestraat Afgesloten tussen de Trouwlaan en de Nazarethstraat tot 1 april 17 uur. de afvalcon- ikken. Hierbij i de container, z deksel op or bijvoor- naar een stukje lutte plek of dem van de spoorviaduct iber 16 uur. Ver- Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Elzenstraat Herinrichting E herenstraat tot uur. Spoorlaan Weg versmald door nieuwbouw en sloop tot 28 december 17 uur. Elzenstraat en Popi □t 21 december 17 tregelen die snelheid houdt. angen nu ver- als auto's te In 2018 groeide het aantal bedrijven en banen in Tilburg respectievelijk met 7,2 en 3,1 procent. Dat is de grootste groei sinds 2009, zo blijkt uit de werk gelegenheidsmonitor van de provincie Noord-Brabant. Meer informatie: www. til burg, nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. 58) in Berkel- d (42) in Jackie Groenen te gast bij zaalvoetbaltoernooi Oranjeleeuwin Jackie Groenen deelt op 3 januari de prijzen uit bij het zaalvoetbaltoernooi in de kerstva kantie. Meer dan 1600 leerlingen van 49 scholen gaan op 2, 3 en 4 januari op vijf plekken de strijd met elkaar aan in verschillende leeftijds categorieën. Oranjeleeuwin Jackie Groenen komt uit Tilburg en speelt in het Nederlands vrouwenelftal. Alle teams maken ook kans op het winnen van de Fairplayprijs. Die wordt uitgereikt naast de prijs voor de poulewinnaars. Ook de mascotte van Willem II, Kingo, komt bij het toernooi langs. Meer info op spor- tintilburg.nl of op de Facebookpa- gina van Vakantie Toernooien. stop veroor- an als er te hard id met opvallende alleen Helmond en Den Bosch een sterkere groei in respectievelijk het aantal werkzame personen (3,6 pro cent) en bedrijven (8,9 procent). Het gemiddelde stijgingspercen- tage in Brabant was 2,1 procent meer banen en 5,3 procent meer bedrijven. In Breda kwamen er 1,8 procent meer banen en 5,9 procent meer bedrijven bij ten opzichte van 2017. De groei van het aantal werken den en bedrijfsvestigingen in Tilburg is met name in de sectoren bouw nijverheid, groot- en detailhandel, zakelijke dienstverlening en gezond heid- en welzijnszorg te zien. Ook de regio Hart van Brabant laat sterke groei zien met een toename van 2,9 procent en 6,3 procent wat betreft banen en bedrijfsvestigin gen. Alleen in 2011 groeide in de afgelopen 9 jaar het aantal bedrijfs vestigingen sterker. Omdat de aanj blijven de regissi hun werk doen, ger in een uitkeringssi ten, neemt hun kans i op aansluiting in het Ze hebben vaak pre meerdere vlakken, nele of gedragsproblemen. Daar om hebben zij veel hulp nodig bij het vinden en behouden van werk of om mee te doen in de sa menleving. Eerder was de dienst verlening voor deze jongeren be perkt, maar met de komst van de klantregisseurs krijgen zij inten sieve begeleiding. Daarbij staat de vraag centraal: wat is nodig om de jongere een volgende stap te laten zetten? "Voor sommigen is deze stap werk of opleiding, voor anderen is dat dagbesteding", aldus wet- 2019. Vervolgens neemt het col lege een definitief besluit over de uitgangspunten. Pas als er een definitief besluit is over de uitgangspunten beoordeelt het college de plannen van de initiatiefnemers. Ze kijken daarbij onder andere naar de ruimtelijke en planologische mogelijkheden en naar de omgeving waar mogelijke (grootschalige) huisvesting komt. Maar ook het voldoen aan de uit gangspunten zal een belangrijke rol spelen in de uiteindelijke keuze. Het streven is om het eerste kwar taal van 2019 in beeld te hebben welke locaties potentie hebben. Bij sommige plekken zal verder onder zoek nodig zijn om te kijken of de locatie geschikt is. De Kraan Afgesloten tussen 't Hoekske en de Spoorlijn tot 28 december 17 uur. De jaarlijkse werkgelegenheids monitor (www.brabantatlas) is in opdracht van de provincie Noord- Brabant door Etil research group opgesteld. Het aantal banen in Tilburg nam volgens de monitor toe I met 3.523. Er kwamen 1.231 bedrij- I ven bij. Daarmee kent Tilburg het I hoogste aantal nieuwe bedrijven en banen van alle Brabantse gemeen ten in 2018. Van de zoger (Brabantstad) gemeenten gaan de par- ve afspraken 19. Wet- oten: "We de woning- euwbouw. Zo i bijna 1.500 opgeleverd, bereiding. Een ingen, 881 Ie taskforce ties samen ben opgezet, □nd en geluk- □or iedereen." De gemeente experimenteert op de Noordhoekring met maatr ervoor moeten zorgen dat het verkeer zich aan de maximum sr Eerst is het effect van extra belijning op het wegdek getest. Er har keerslichten die in de avonduren en de nacht op rood springen al: hard rijden op het eerste deel van de Noordhoekring. Beide verkeerslichten springen op rood. Aan de smiley is te zien welke auto de extra zaakte. Over enkele weken gaan de smiley's ook overdag aar wordt gereden. Daarnaast wordt ook de maximum snelheid ledverlichting benadrukt. Ringbaan Oost Linkerrijstrook thv sp< dicht tot 21 decembe keer over 1 rijstrook. houder Esmah Lahlah van Ar beidsparticipatie. "Maatwerk dus. Het gaat erom dat jongeren weer in hun kracht komen, toekomst perspectief krijgen. In 2019 gaan we de resultaten verder meten en analyseren, zodat we voor de toekomst weten wat echt werkt en wat nodig is voor de begelei ding van deze groep jongeren." De jongeren zelf zijn tevreden over de klantregisseurs. De vorm, locatie en frequentie van het con tact met de jongeren is steeds verschillend en sluit aan bij wat het beste past bij de jongere. Voor de een werkt contact via de app goed, terwijl een ander liever een gesprek heeft op een ver trouwde locatie. Samen streven ze ernaar om binnen vier maan den de stap te zetten naar werk, opleiding of zo nodig zorg. Tilburg heeft vanaf september 2017 zogenoemde klantregisseurs. Zij helpen jongeren die al langer een uitkering hebben. Deze aanpak werkt. 71 jongeren hebben werk gevonden en 540 jongeren gingen o.a. een opleiding of een cursus volgen. Vervangen kabels en leidingen Spoorlaan Op de Spoorlaan worden vanaf 7 januari 2019 kabels en leidingen vervangen. Er wordt begonnen op maandag 7 januari met het vervan gen van de gasleiding bij de kruising Spoorlaan/Noordhoekring. Aan sluitend start de gemeente vanaf 4 februari met het bestraten van de fiets- en voetpaden op de Spoorlaan aan de kant van de woninge bedrijven. Enexis, Brabant V diverse telecombedrijver tijdig aan de slag met he van de kabels en leidingen, inloopavond op 9 januari ti en 21 uur in het Natuurmuseum Bra bant aan de Spoorlaan 434. De gemeente bouwt de logies- voorzieningen niet zelf, dat doen particuliere initiatiefnemers. De uitgangspunten die de gemeente heeft opgesteld, geven aan waar de voorzieningen aan moeten voldoen. Via het burgerpanel reageerden 394 personen hierop. Ook kwamen er 62 reacties schriftelijke of via mail binnen. Aan de hand van deze re acties is een aantal uitgangspunten aangepast. Er is een nieuw collegebesluit ge nomen op 11 december, waarin alle reacties zijn opgenomen. Er staat bijvoorbeeld nadrukkelijker in wat de omgeving van de gemeente en de initiatiefnemers kan verwachten in de verschillende fases van de ontwikkeling. Het college legt het besluit voor aan de raad. Zij mogen wensen en bedenkingen inbrengen tijdens de vergadering in januari Diversen Er zijn ook wegw onder meer de: Eikenboschweg/'t Zwaantje 4,5 en 6, Hendrikhof/Emmapassage/Fre- derikstraat, Heuvelstraat 48a/50, Koolhovenlaan, Oegstgeeststraat/ Overloonstraat, Populierenstraat, Schoenerstraat/Galjoenstraat, het Stadhuisplein, de Thomas van Aqui- nostraat, het Wilhelminapark en de Zevenheuvelenweg. Het volledig overzicht staat op Internet. npak een succes is, ;isseurs nog een jaar cii. Als jongeren lan- ■'■*ringssituatie zit- op werk of onderwijs af. jroblemen op i, zoals emotio- Tilburg wil meewerken aan de bouw van voorzieningen voor het huisvesten van arbeidsmigranten. Inwoners en ondernemers konden reageren op de uitgangspunten. Het gaat om de huisvesting van 3600 tot 5000 arbeidsmi granten. De nieuwbouw moet in 2025 klaar zijn. O

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8