nooitalleen) gezélligheid en een luisterend oor Ontmoetingsgroep 30-55-jarigen: contourdetwern e een n: Fijne feestdagen voorspoedig 019! colofon IURGSE KOERIER Twern fuseerden - mee naar buiten traden. I avers adres post irg Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Een luisterend oor Twee jaar geleden zat Jurgen het merendeel van de tijd thuis. Hij ontmoette weinig mensen en wilde meer contact. "In De Poorten hoorde We doen het nooit alleen ContourdeTwern staat voor een zelfredzame en sociale samenleving waarin mensen zich zelf en elkaar helpen. Wij zijn er om mensen en buurten te helpen bij het oplossen van klei ne en grote vragen. Dit doen we met kennis, middelen en bevlogen medewerkers en vrij willigers. Maar vooral: samen met Tilburgers. 'Nooit alleen' is een logisch vervolg op 'ieder een telt mee, iedereen doet mee', de slogan waar wij vijfjaar geleden - toen Contour en de ik over de ontmoetingsgroep voor mensen tus sen de 30 en 55 jaar. Dat sprak me wel aan. Ik ben een keer gaan kijken en voelde me er gelijk thuis." Sindsdien is Jurgen er iedere maand bij. De groep komt samen om gezellig te kletsen, maar ook om elkaar steun en een luisterend oor te bieden. Zo namen alle deelnemers vorige maand een oude foto mee, waarbij iedereen iets vertelde over zijn of haar jeugd. Niets moet, alles mag, is het credo van de groep. Jurgen: "Als je iets niet wilt delen, is dat ook goed. We respecteren elkaar en oordelen niet." Boeiende mix van kwaliteiten Ook Emma voelt zich verbonden met de ont moetingsgroep. "Ik heb altijd in de hulpverle ning gewerkt en wilde me na mijn pensioen maatschappelijk blijven inzetten. Zo ben ik via ContourdeTwern uitgekomen bij de ontmoe tingsgroep voor 30-55-jarigen." En daar is ze nog iedere dag blij mee, want deze groep is Emma op het lijf geschreven. "Samen met soci aal werker Wendy kijk ik waar de behoeften van de deelnemers liggen en hoe we daar binnen de groep invulling aan kunnen geven. Iedereen heeft andere interesses en kwaliteiten; die mix vind ik boeiend en mooi om te zien." Meer lezen over onze slogan of ons werk? Kijk dan pp www.contourdetwern.nl. Achter de bar Het grootste voordeel van de ontmoetings groep? "Het heeft mijn leven verrijkt. Ik heb veel kennis opgedaan en kan dankzij de bijeen komsten beter met andere mensen omgaan. Ook heb ik er meer zelfvertrouwen door ge kregen. Zo werk ik sinds kort een halve dag per week achter de bar in De Poorten. Die stap had ik zonder de ontmoetingsgroep nooit durven zetten", vertelt Jurgen, met een voorzichtige, trotse glimlach. Emma benadrukt dat vertrou welijkheid een grote rol speelt. "Alles wat we bespreken, is vertrouwelijk. En wat Wendy en ik heel belangrijk vinden: we zorgen er altijd voor dat iedereen met een zo goed mogelijk gevoel naar huis gaat." Ben je benieuwd naar de ontmoetingsgroep 30-55-jarigen in De Poorten? Kerst-lnn in De Symfonie Kom je op vrijdag 21 december naar Kerst- lnn in Tilburg-Noord? In De Symfonie is er 's avonds de mogelijkheid elkaar te ont moeten en naar gemengd koor Cantiqua en mannenkoor La Renaissance te luisteren. Er zijn vanaf 17.30 uur broodjes en soep, de ko ren beginnen om 19.00 uur. De nazit duurt tot 22.00 uur. Toegang is gratis. Nieuwjaarsreceptie De Symfonie Op 10 januari 2019 organiseert Noordraad Heikant-Quirijnstok een nieuwjaarsreceptie voor bewoners in MFA de Symfonie. Je bent van harte welkom! De Vonk ContourdeTwern Met ingang van 1 januari 2019 gaat Stichting De Vonk gebruik maken van de manage mentstructuur van ContourdeTwern. Christa de Wit, directeur van De Vonk, is blij dat De Vonk bij ContourdeTwern verder kan. Ze heeft er alle vertrouwen in dat het materieel en geestelijk erfgoed van De Vonk binnen ContourdeTwern goed geborgd is en goed kan gedijen. Vanaf 1 januari vind je De Vonk aan de Spoorlaan 444. Derde plek op WK panna Denemarken De Tilburgse Abdollah Tribak (19) is de op drie na beste panna-voetballer ter wereld. Die plek verwierf hij dit jaar tijdens het WK panna in Denemarken. Al van kinds af aan is Abdollah een bekend gezicht bij R-Newt. In Sandbox, het jongerencentrum in Tilburg- West, kwam hij eerst om mee te doen aan voetbaltoernooien, daarna hielp hij mee deze te organiseren. R-Newt helpt Abdollah om zijn ambities waar te maken én zijn talent te ontwikkelen, Abdollah helpt op zijn beurt R-Newt met het bereiken en stimuleren van de jongeren in de buurt. Gefeliciteerd met dit geweldige resultaat, Abdollah! tel mail internet Een avondje bowlen, een stadswandeling door Heusden of gewoon een middag kletsen op het terras: de activiteiten die de ontmoe tingsgroep voor 30-55-jarigen onderneemt, zijn al tweeënhalf jaar een groot succes. De groep is opgericht door sociaal werker Wendy Zwekars en komt naast de activiteiten eens per maand samen in MFA De Poorten. Aan het woord deelnemer Jurgen en vrijwilliger Emma. "De ontmoetingsgroep heeft mijn leven verrijkt." Onderscheidende kracht Directeur/bestuurder Gon Mevis is blij met de nieuwe slogan: "Als organisatie doen we het niet alleen, maar als het aan ons ligt, staan men sen er ook nooit alleen voor. ContourdeTwern fungeert als sociaal bindmiddel in zestien werkgebieden, van Tilburg tot Dordrecht. Wij doen wat nodig is om iedereen mee te laten doen. Je kunt de hele wereld aan als je er niet alleen voor staat; dat is wat we willen uitdra gen. Je bent nooit alleen." Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg R-Newt-kleding naar Afrika R-Newt - het jongerenwerk van ContourdeTwern - heeft sinds twee jaar een nieuwe huisstijl. Dit betekent onder andere dat de werkkleding is vervangen. Wat er is gebeurd met de oude kleren? Die heeft oud-collega Mieke meegenomen naar Tanzania en Kenia, waar ze eens in de twee a drie jaar naartoe gaat om mensen die het nodig hebben te ondersteunen. Mieke is net terug van haar reis en deelde kleding, tennisballen, petjes, pennen en papier uit. Bijzonder om de R-Newt-kleding nu aan de andere kant van de wereld te zien! Neem dan contact op met sociaal werker Wendy Zwekars: mail wendyzwekars@contourdetwern.nl telefoon 013 583 99 99 Op dinsdagavond 18 december hebben wij in het bijzijn van 2.500 vrijwilligers en mede werkers onze nieuwe slogan gepresenteerd: nooit alleen. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 DECEMBER 2018

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 6