13 in 013 port :uki 'Ik speel altijd in dienst van mijn team' Jackie Groenen deelt prijs uit bij Vakantietoernooi Zaalvoetbal Ladybird Skatepark sluit wedstrijdseizoen af TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 20 DECEMBER 2018 43 URGSE KOERIER Jackie Groenen (links) in actie voor het Nederlands team. FOTO: Toin Damen-013SporT TILBURG DOOR PETER VAN OIRSCHOT voor Kijk voor de ticketverkoop op www.trappers.nl Kijk voor het programma en meer informatie op www.sportintilburg.nl meteen kam[ dat we in dat: 23-12-2018 28-12-2018 02-01-2019 04-01-2019 13-01-2019 27-01-2019 01-02-2019 15.00 20.00 20.00 20.00 15.00 15.00 20.00 S> JIJ c <5 ■s ■O ZJ "c 3 Tilburg Trappers - Tilburg Trappers - Tilburg Trappers - Tilburg Trappers - Tilburg Trappers - Tilburg Trappers - at lijkt me verder heb gespeeld. Tilburg - Het Ladybird Skatepark in de Spoorzone sluit op zaterdag 22 december het wedstrijdseizoen af met dubbele knaller. winnaar uitgereikt1 Bij de jongste derbouwleerlir pen 3 en 4, van Willem II, aanmoedigen. bekers, twe« *n en drie ;r van 1 is er een best trick contest skaters boven de 16 jaar en geweldig discofeest. Er zijn ?r 'sicke' prijzen te winnen, waaronder bier en 500 euro cash. Wie zet de gekste trick en wie rockt de mooiste disco-outfit? Inloop van 18.00 tot 20.00 uur. De wed strijd duurt van 20.30 tot 22.30 uur. Daarna wordt verder gefeest tot 02.00 uur. Deelname en entree be dragen vijf euro. ipioen. Ik weet nog t seizoen zonder veel nationale jeugdteams speelden", zegt Verkiel. "Het klikt wel tussen ons. Ik ben blij zoals het nu gaat." de tie de Oberliga Nord. Jord) kijkt met tevredenheid t de eerste maanden, wa< Tilburgers ondanks veel blessure leed goed bleven presteren. "We hebben niet te klagen. Maar we moeten wel bij de les blijven. In ons eerste jaar Oberliga werden we ook tot onze eigen verbazing Discofever In de avond wordt de discobal van zolder gehaald en wordt het groovy met DJ Singlelicious. Tij dens de discofever skate late ver kleed i voor st een weer TILBURG - In de sport is bijgeloof wijd verspreid. Veel sporters beginnen pas aan hun missie na het doorlopen van vaste rituelen. En dan dat beruchte nummer 13- Verwachtingen Tilburg Trappers staat in het vier- seizoen in de Duitse competi- weer bovenaan de ranglijst in Jy Verkiel terug op iarin de speelt Jordy Verkiel op dit moment in één lijn met Danny Stempher en Reno de Hondt. Er is duidelijk chemie tus sen het trio en dat vertaalt zich in uitstekende prestaties op het ijs. "Ik ben een jaar jonger dan Danny en Reno, maar we kennen elkaar al uit de tijd, dat we samen in de Overdag is er een skateboardwed- strijd voor jonge skaters tot en met 16 jaar. In de avond is er een wed strijd met een dik feest voor ska ters vanaf 16 jaar. Na het succes van de Brabant Open is er op 22 december weer een skateboard wedstrijd voor jon ge skaters tot en met 16 jaar. Er is een best trick contest, waarbij alle skaters op hetzelfde obstakel hun beste trick laten zien. Daarnaast wordt een game of skate gespeeld. De beste skaters winnen vette hardware prijzen. Het park is de 22e vanaf 12.00 open, zodat je je lekker warm kunt rijden. De wed strijd is van 15.00 tot 17.00 uur. Deelname kost vijf euro. Geen spijt Waar ligt het plafond voor de ijshockeyer Jordy Verkiel? "Dat is moeilijk te zeggen. Veel Neder landse spelers hebben de ambi tie om in een sterke buitenland se competitie terecht te komen. Maar je moet wel realistisch blij ven. Ijshockey is in Nederland een kleine sport. Maar daarin is Tilburg Trappers de absolute top. Ik heb daarom geen moment spijt, dat ik in Tilburg terecht ben gekomen." reikt wordt. deelnemers, de on- ingen uit de groe- komt de mascotte Kingo, de kinderen Tilburg - Traditiegetrouw vindt in de kerstvakantie het Vakantie toernooi Zaalvoetbal plaats. Dit jaar strijden de leerlingen van de basisscholen tegen elkaar op 2, 3 en 4 januari. Meer dan 1.600 leer lingen van 49 scholen geven op vijf locaties in de stad op een sportieve manier invulling aan hun vakantie. Er wordt gestreden in vijf verschil lende categorieën: onderbouw, middenbouw, bovenbouw en een Johan Cruijff competitie voor jon gens en voor meisjes. De Johan Cruijff poules zijn met een de voorrondes voor de Johan Cruijff 6 tegen 6 competitie, die la ter dit jaar gespeeld wordt. De jon gens spelen deze poule op vrijdag 4 januari in Sportcentrum Universi- teit van Tilburg. De meiden spelen daar een dag eerder, op donder dag 3 januari. Op die dag komt er een bijzondere toeschouwer naar de meiden kijken. Jackie Groenen, Europees kampioen en speelster van het Nederlands vrouwenelftal, komt het meisjesvoetbal extra on der de aandacht brengen en reikt de prijzen uit. Jackie is geboren in Tilburg en speelt momenteel bij FFC Frankfurt in Duitsland. Naast Jackie Groenen wil ook Jor- dens Peters, speler van Willem II, al- Allrounder Er wordt soms weleens geksche rend gezegd dat Jordy Verkiel ook als goalie geen slecht figuur zou slaan. Dat wordt door hem snel naar het rijk der fabelen ver wezen. "Ik heb nog nooit in het doel gestaan, dus dat geen goed idee. Maar v ik wel op elke positie Center, winger, defense. Trainer-coach Bo Subr heeft met Jordy Verkiel een fantastische all rounder in huis. "Ja, hij is wel blij met mij. Ik ben verdediger, maar als het nodig is speel ik als for ward. Ik ben vroeger in de jeugd ook aanvaller geweest, dus hele maal vreemd is dat niet. Ik speel altijd in dienst van mijn team. En als het moet als aanvaller." De ta lentvolle Dordtenaar neemt zon der problemen de rol van forward op zich, maar het neemt niet weg dat hij zelf het liefst als defense speelt. "Als verdediger heb je het spel voor je en dat heeft mijn voorkeur." Als aanvaller spöc op dit momer.L Stempher Er is duide trio en dat nde p— Ie kinderen succes wensen bij het toernooi. Jordens is ambassadeur van Positief Voetbalklimaat Tilburg en vindt net als de organisatie van Vakantietoernooien Fairplay een belangrijk onderdeel van de wed strijden. Alle teams maken kans op het winnen van de Fairplayprijs, die naast de prijs voor de poule- druk konden spelen. Dat is nu wel anders. Na drie Oberliga-ti- tels op rij zijn de verwachtingen erg hooggespannen. Daar zullen we goed mee om moeten gaan. Gelukkig zijn veel spelers als ijs hockeyer een stuk volwassener geworden. Dat geldt ook v mezelf. Ik speel nu een stuk rus tiger en volwassener dan één of twee jaar geleden. Je moet steeds proberen om jezelf te ver beteren. Dan kun je het maxima le uitje carrière halen." De meeste (top)sporters gruwen bij de gedachte om te moeten spelen met het ongeluksnummer 13. Maar het rugnummer 13 heeft Jordy Verkiel en Tilburg Trappers absoluut geen ongeluk gebracht. Een jonge Jordy Verkiel maakte in het seizoen 2010-2011 de over stap van Dordrecht Lions naarTil- burg Trappers."Tijdens mijn deel name aan een ijshockeykamp in Tilburg raakte ik in gesprek met Cees Oerlemans. Niet lang daar na speelde ik in het toekomst- team vanTrappers. Twee jaar later maakte ik voor het eerst deel uit van het eerste team. Het is alle maal snel gegaan." ■Met drie nationale bekers, twee landskampioenschappen en drie Oberliga-titels als speler van Til burg Trappers én een wereldkam pioenschap in divisie 2A met het Nederlands ijshockeyteam kan de bijna 22-jarige Verkiel een erelijst overleggen, waar veel topspor ters jaloers op zijn. In het seizoen 2014-2015 viel hij ook individueel in de prijzen. Jordy Verkiel werd toen samen met zijn huidige ploeggenoot Giovanni Vogelaar uitgeroepen tot grootste talent van de toenmalige eredivisie en won de daarbij horende Bennie Tijnagel Trofee. Thuisprogramma Tilburg Trappers december-januari Harzer Falken Herner EV Füchse Duisburg Rostock Piranhas Crocodiles Hamburg Black Dragons Erfurt Tilburg Trappers - Preussen Berlin

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 58