w z lijknieuws TE! 4.Ï Weihnachtsoratorium door uid Bachcantates Tilburg Kerstconcert in kerk Gerardus Majella DS Groenmedewerkers de Blaak in het zonnetje :enz - r CCCK winterse sing-a-songwriterwedstrijd Kerstconcert en -koekjes van Apollo Ensemble in Cenakel WtW+tfM DONDERDAG 20 DECEMBER 2018 TILBURGSE KOERIER 27 URGSE KOERIER Dir, i die EmilieWijers Vijf medewerkers van Diamant werden in het zonnetje gezet. INKOOP GOUD I showroom. lag, ren end jra- ier- CULA/PE 'JAARS VNG boden Nt-OUMP ‘T GOUDCENTRUM Besterdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht Tilburg - Kom met de jaarlijk gezelligheid op c zesde keer op rij ke en Berlijn december de' test Korvel (CCG lekker winters h Muzikale menu Op het muzikale menu staan twee Bach cantates (BWV 61 en 62) over o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) jze is er koffie of thee. Na gelegenheid tot napr genot van een bic wijn in de ontmoe- igsruimte van de kerk. De solo's worden gezon- ioor José Santegoets en de verzorgd door De algehele in dirigent Jo Apollo Ensemble Tilburg - Op zaterdag 22 december geeft het Apollo Ensemble een concert in het Cenakel, Cenakel 1 in Tilburg. Aanvang om 20.00 uur. Gerben Houba (6 januari), Marcel van Dieren, bas. Entreebijdrage naar draagkracht. lz*n al lekker in kerstsfeer jaarlijkse muzikale strijd en gheid op de Korvel. Voor de ij organiseren Peer- i Café op zondag 23 Christmas Carol Con- CK). Dat wordt weer loungen bij Peerke Tilburg - Op zaterdag 22 december organiseert mannenkoor Z.K.T. van deTrouwlaan het traditionele kerst concert in de kerk Gerardus Majella aan de Wassenaerlaan 32. Aanvang om 14.30 uur. De toegang is gratis. De liederen worden samen ge zongen met Mannenkoor 1001 uit Gilze. Verder wordt medewerking verleend door Het Zuiderwind Kwartet en Vocaal Ensemble Da het -misschien wel oudste- kerst lied 'Nun komm' der Heiden Hei land'. Dezelfde tekst maar twee totaal verschillende cantates. Ze worden gezongen door een so listenkwartet bestaande uit Elvi- re Beekhuizen, Franske van der Wiel, Pablo Gregorian en Donald Bentvelsen. Daarnaast brengt het ensemble ook instrumentale wer ken ten gehore: Handels concer to Grosso opus 6/1 en Telemanns Ouverture en Conclusio in Bes uit Tafelmusik. Het Apollo Ensemble speelt zonder dirigent onder lei ding van artistiek leider en con certmeester David Rabinovich. Tilburg - Geen kerst zonder Bach. Arjan van Baest dirigeert het Wei hnachtsoratorium van J.S. Bach (BWV 248) in de Broekhovénse kerk, Broekhovenseweg 2 in Til burg. Dit is de nieuwe locatie voor het seizoen 2018-2019). Op zondag 23 december om 16.30 uur brengen koor en orkest van Stichting Bachcantates Tilburg de eerste drie delen ten gehore: Jauchzet, frohlocket, auf, preiset die Tage; Und es waren Hirten in derselben Gegend; en Herrscher des Himmels, erhöre das Lallen. Op zondag 6 januari worden de delen 4, 5 en 6 uitgevoerd: Fallt mit Dan ken, fallt mit Loben; Ehre sei Gott, gesungen; en Herr, wenn stolzen Feinde schnauben. Solisten zijn Bepke Keersmaekers, sopraan, Emilie Wijers, alt (23 de- cember)/Eline Welle (6 januari), Peter Vos, tenor (23 december)/ aan de Korvelseweg 159, terwijl Berlijn Café klaar staat met een pop-up-bar met glühwein, warme choco en biertjes. Muzikanten uit de regio Tilburg gaan in de meubelwinkel van ini tiatiefnemer Peerke de strijd met elkaar aan en proberen het beste winterliedje te schrijven. De aftrap is om 14.00 uur met blaaskwintet De Vijf Wijzen. De artiesten bren gen niet alleen hun zelfgeschre ven kersthit ten gehore, maar zul len ook nog 2 a 3 andere (eigen) nummers laten horen. De kerst liederen worden beoordeeld door kundige jury: zangeres Emmerell, zanger André van,den Bogaart en componist Maarten Hartveldt. Naast de juryprijs (Ie, 2de en 3de plek) is er ook een publieksprijs te bemachtigen. De line-up bestaat uit Sealow, Wouter van Weert, Kathleen Wil lems, Mai Romswinckel, Gaudy Wolfs, Koek en Trommel en Roxy Westerhuis. De toegang is gratis. Capo, gen d< begeleiding wordt Iskander Zaliandinov. I leiding is in handen var Adriaansen. In de paus afloop is er ge ten onder het tje of glaasje i tingsruimteve Het publiek wordt dan onderge dompeld in kerstsfeer met muziek van Bach, Handel en Telemann én met speciale kerstkoekjes van Apollo's'eigen deeg'. Muziek roept bij veel mensen het kerstgevoel op. Er worden echter ook andere zintuigen geprikkeld en bij elkaar geeft dit hét typi sche gevoel van de kersttijd. Het Apollo Ensemble vroeg zich af of kerstmuziek anders is dan andere muziek en maakte een vergelijking met kerstkoekjes: wat is er zo'kerst' aan kerstkoekjes? Is het de vorm, het deeg, of beiden? In een uitge breid programmaboekje wordt de muziek toegelicht en staan diverse recepten met anekdotes van de musici en hun publiek beschreven. Kerstkoekjes De musici van het Apollo Ensem ble komen uit alle windstreken. In de pauzes van de repetities wordt de energie opgeladen met een ge zellige en goede lunch. Er wordt tilburg - Tijdens de wekelijkse kof fieochtend in Hofstede de Blaak, zijn de 5 groenwerkers van Dia mantgroep, die in de Blaak wijk het groen verzorgen, in het zonnetje gezet. Hun teammanagers hadden een list verzonnen om hen naar de Hofstede te lokken. Daar werden ze met luid applaus ontvangen. Ze waren duidelijk verrast. Wim Severijnen sprak de groenwerkers toe en bedankte hen namens alle wijkbewoners. Nelly van der Bijl bood hen namens de wijkraad een cadeaubon aan. De werkgroep WijkaanZet trakteerde de heren nog op een lekkere chocoladelet ter. De groenwerkers vertelden zelf dat ze het een erg prettige wijk vinden om in te mogen werken. Ze worden regelmatig getrakteerd op een kopje koffie en maken vaak een praatje met de wijkbewoners. Kaartjes kosten in de voorver koop 22,50 per stuk, aan de kassa van het Cenakel 25,00. Kijk voor meer informatie op www.apollo-ensemble.nl FOTO: Anne Meyer niet alleen gegeten maar ook veel gesproken over eten. Iedereen heeft weer andere herinneringen aan kerst of een vergelijkbaar feest met de bijbehorende koekjes. Hier ontstond het idee om voor het pu bliek deze koekjes te bakken en die in de pauze aan te bieden. Ook Apollo's vaste publiek is om recep ten en anekdotes gevraagd. Aan het publiek is het om te luisteren en te proeven wat er zo bijzonder kerst aan is. Het kerstgevoel zal er zeker zijn!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 42