Welk Canarisch eiland past bij jou? Le Pittoresk Peloponnesos h ■t Kom voor reisadvies langs bij Disma Reizen I Onze tips voor een vakantie in Europa! >ls t «Ai ]en :.nl Of je er nu heen gaat om de winterzon op te zoeken of om hartje zomer van een fijne tijd te genieten, de Canarische Eilanden zijn het hele jaar door populair! Deze Spaanse archipel bestaat uit 7 eilanden met ieder een eigen karakter. Het spreekt natuurlijk voor zich dat alle eilanden fantastische stranden hebben, maar welk Canarisch eiland sluit het beste aan op jouw wensen? Waar veel vakantiegangers richting Griekse eilanden zoals Kreta en Rhodos afreizen voor een heerlijke strandvakantie, mag je het vasteland van Griekenland niet vergeten. De Peloponnesos vormt het meest zuidelijke deel van het vasteland waar een zonvakantie en culturele uitjes ondernemen, hand in hand samengaan. Het meest noordelijke eiland is LanzarOte. Het eiland heeft een beetje een Marokkaanse uitstraling met veel witte dorpjes én de bijzondere landschappen zijn onvergelijkbaar met die van de andere eilanden. Je vindt er talloze lavalandschap- pen en honderden vulkanen. Het verschil ten opzichte van de andere eilanden is dat hier veel laagbouw en kleinschalige hotels te vinden zijn. Fuerteventura heeft de meeste zonuren en de mooiste stranden van alle eilanden. Het is een waar paradijs voor de echte strandliefhebber! Bovendien is watersporten ook erg populair op Fuerteventura. Vooral (wind)surfers kunnen hun geluk niet op! La Palma is het meest noordwestelijke eiland en is niet te vergelijken met de andere Canarische Eilanden. La Palma is met afstand het groenste eiland en een walhalla voor natuurliefhebbers door de aanwezigheid van kraters, bossen, bergen en watervallen. De beste manier om de natuur van La Palma met eigen ogen te zien is met een leuke wandeltocht. Op het eiland heerst een oase van rust en je zult dan ook niet gauw andere reizigers tegen het lijf lopen. De Peloponnesos kent een rijke geschiedenis die tot ver terug in de tijd gaat. In het bergachtige binnenland liggen veel bezienswaardigheden waar je eeuwenoude overblijfselen uit historische tijdperken tot op de dag van vandaag kunt bekijken. In steden zoals Mycenae, Epidaurus en Olympia zie je bouwwerken waar je'u'tegen zegt, zoals sierlijke tempels met grote zuilen en gigan tische amfitheaters waar een magnifieke akoes tiek heerst. Wanneer je voor zo'n historisch bouwwerk staat kun je jezelf haast niet voorstel len dat dit in tijden is gebouwd zonder bouw- machines en hijskranen, erg bijzonder! Al het moois dat deze streek je te bieden heeft kun je verkennen vanuit de kust. Overdag kun je een cultureel uitstapje maken, waarna je wat later in de middag lekker kunt relaxen aan het zwem bad of op het strand. Zo combineer je een rond reis met een strandvakantie. Wij raden je dan ook aan om tijdens een vakantie in de Peloponnesos een auto te huren en te logeren op meerdere locaties zodat je zoveel mogelijk kunt zien van pittoresk Peloponnesos. rope Weet jij nu weU^nai’^ëiland het beste bij jouw vakantiewensen aansluit of twijfel je toch nog? Wij helpen je graag zodat jij eentopvakantie beléeft! Op Gran Canaria daarentegen vind je meer grote hotels die topkwaliteit nastreven. Over het algemeen is het in de kustplaatsen wat drukker met vakantiegangers en zul je de mooie stranden met meerdere mensen moeten delen. Alle historie kun je in de Peloponnesos afwisselen met leuke bezoekjes aan schilderachtige berg en vissersdorpjes. Hier beleef je de oprechte gastvrijheid van de Grieken! Plof neer op een gezellig terras en bestel een lekker wijntje, want de beste wijnen van Griekenland komen uit, jawel, de Peloponnesos! Voor Tenerife geldt eigenlijk hetzelfde als voor Gran Canaria. Maar waar op Gran Canaria enkel strandliefhebbers te vinden zijn, vind je op Tenerife ook natuurliefhebbers. Het binnenland kent hoge bergtoppen en prachtige groene heuvels waar actievelingen hun hart kunnen ophalen. Bovendien is Tenerife de beste keuze als je met het hele gezin op vakantie gaat door de vele kindvriendelijke hotels. Tot slot zijn El Hierro en La Gomeraeen stuk kleiner en ook minder toeristisch.-.- Br v-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 38