WORDT DIT UW NIEUWE SUZUKI? O' ijknieuws Nu bij de Auto Avenue Tilburg BV De nieuwe Vitara eeshof - '19 SUZUKI Wijkraad Reeshof sluit kerstactie door overweldigend succes Hoogtepunt voor Heyhoef-Backstage Bill Disney live bij Rewind I DONDERDAG 6 DECEMBER 2018 riLBURGSE KOERIER FILBURGSE KC lOORZAMIRE WILLEMS !w,.: kVIZINU VITARA Vanaf nu bij ons in de showroom Kapt. Hatterasstraat 11, 5015 BB Tilburg Tel. 013 - 5443330 www.deautoavenue.nl He Me treden toe- in cultuur- arm, Zuilt* (Reeshof - Sprankelende kerstlampjes in de voortuin, een ver kiert balkon en een gezamenlijke kerstboom in de straat of lop een plein. Wijkraad Reeshof startte eind november een actie, waarbij gemaakte kosten zouden worden vergoed. Nog geen week later stoppen ze wegens groot succes. mansformatie Bill Disney brengt'’ een gevarieerde mix van rock en pop, verrassend herkenbaar maar toch onverwacht. Het optrt begint om 14.30 uur en de gang is gratis. Muziekcentrum Rewind is gevestigd en buurtcentrum FoxFar chemstraat 2 in Tilburg Koolhoven-Buiten). 'Grootste lol' Dat de wijkraad een limiet had in gesteld voor het aantal te vergoe den declaraties, was bij de meeste wijkbewoners niet bekend. Eerder was dit ook geen issue, gezien de actie voorgaande jaren vrijwel on bekend was. Inmiddels heeft de wijkraad het eerder gepubliceerde bericht dan ook voorzien van een update, dat'bij 100 aanvragen van kerstlichtjes de actie sluit'. Vermelis hoopt in ieder geval dat de actie en haar huis-aan-huis briefje, on danks dat kerstverlichting en bo men niet meer worden vergoed, buurtgenoten toch aanspoort. "Kerst is toch kerst, laten we de straat gezellig maken voor ieder een. Door samen te versieren heb je ook de grootste lol, zo hebben wij laatst nog midden in de nacht lampjes opgehangen." wegens groot succes. Al is het me rendeel van de declaraties volgens Groels ingediend door bewoners van Koolhoven. Een wijk in de Reeshof, die sowieso al erg sterk is op het gebied van gezamenlijke activiteiten. Zo organiseren zij in middels al enkele jaren Kerstroute Koolhoven, waarbij een groot deel van de huizen aan de straatkant vensterbanken versierd met gezel lige, verlichte kersttafereeltjes. FOTO:K. Staps presenteerde de geroutineerde band een wervelende show in de uitverkochte zaal. Ook het volgen de concert bij Heyhoef-Backstage, The Tibbs op 15 december, is uit-*’’ verkocht. Voor het eerste concert in 2019 met de Amerikaans-Oos- tenrijkse Meena Cryle Chris Filjr* more Band zijn tickets te bestellen via www.heyhoef-bakstage.nl Koolhoven Erik Groels, voorzitter van Wijkraad Reeshof, kan het initiatief van Ver melis en Van Rijswijk wel waarde ren: "Het is leuk dat ze actief aan het ronselen zijn en bewoners daarin samen optrekken. Ik hoop alleen niet, dat ze alleméal een bonnetje inleveren, we kunnen maar ongeveer honderd bonne tjes vergoeden." Niet wetende, dat hij een dag later de sluitingsda tum van de actie van 31 december 2018 per direct moest stopzetten let is inmiddels het vijfde jaar lat de wijkraad langs deze weg |9 je Reeshof tijdens de feestdagen jezelliger wil maken. Alleen wa- en het tot nu toe gemiddeld zo'n reertig huishoudens, die jaarlijks Kinnetjes declareerden. Iets dat porheen zonder problemen met lemeentelijke subsidie kon wor- ien gedaan. Waarschijnlijk heeft jit jaar een bericht op de Face- [ookpagina van Wijkraad Reeshof ©veel tamtam veroorzaakt, dat ie raad de afgelopen dagen over- Jpoelt is met verzoeken om ge naakte kosten te vergoeden. Sociale cohesie to namen ook Edith Vermelis en tlaudia van Rijswijk het initiatief im hun buurtgenoten op het Mar- jratenplein middels een huis-aan- huis briefje te informeren over dé Ktie. "Er is veel wisseling geweest in de buurt, we kennen elkaar niet Tilburg - Op zondagmiddag 9 de cember bestormt coverband Bill Disney het podium bij Muzikan tenvereniging Rewind in cultuur- en buurtcentrum FoxFarm. Liefhebbers van o.a. Huey Lewis, Genesis, Van Halen, Guns 'n Roses, Muse, David Bowie, Whitesna ke, Roy Orbison en Steel Panther kunnen hun hart ophalen. De vijf- tilburg - Het jonge muziekpodium Heyhoef-Backstage kan na afge lopen zaterdag weer een hoogte punt noteren. De Britse blues-ster Laurence Jones voelde zich in de sfeervolle club-ambiance van de leyhoef als een vis in het water, /let zijn zes koppige formatie in clusief de backing vocalisten Chris tina Matovu en Tyrena Agyemang meer. Dit is een leuke manier om tot elkaar te komen", zegt Verme lis. Naast sociale cohesie werkt het gezamenlijk opleuken van het plein volgens haar meteen ook preventief. De anonimiteit van buurtbewoners zou door dit soort activiteiten kleiner worden, waar door dingen ook meer opvallen. "En misschien zijn wij dit jaar wel die leuke wijk, waar mensen voor omrijden!"

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 45