w o ijknieuws 'Alles loopt in de soep' ost Bruisend Knollebal in Berkel-Enschot orgeloos zwerven door de Duinen Kampioenschap libre voor 120 spelers KBO tvinterparadijs Udenhout start 14 december UBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 DECEMBER 2018 FOTO: Karin Moers Anmire Vugs "Het kabim Muziek en sfeer op het Bruisend Knollebal BDnfo ADV INKOOP GOUD ?n is er een een ;nde evenemen- wordt groen- »n worden ie van de tilburg - Stagiaire Anmire Vugs van de opleiding Helicon Voeding Wel zijn is onlangs gestart met haar stageproject 'Alles loopt in de soep'. iDENHouT - De nieuwe editie ran Winterparadijs Uden hout vindt plaats van vrijdag 14 december tot en met zondag 6 januari. o.a. kettingen, armbanden en sieraden (mag stuk zijn) 22.00 uur discoschaatsen voor de oudere jeugd. Op 23 december is het van 15.00-17.00 uur schaatsen met de kerstman. Naast het schaatser aantal spraakmaken aring te heb- staat er altijd ‘T GOUDCENTRUM Bes terdring 141 Tilburg Legitimatie verplicht Kijk voor meer informatie op www.winterparadijsudenhout.nl of mail naar info@winterparadijsudenhout.nl Brekel, Hoefstraat 166 in Tilburg. Aanvang om 13.00 uur. De alles beslissende finaledag vindt plaats op deze locatie op vrij'dag 21 de cember vanaf 10.00 uur. De entree is gratis en iedereen is van harte welkom. recepten worden gedeeld en aan het einde van de stage resulteert dat in een mooi kookboekje. in kijkje I jstreeppa nog veel me je de wandeling is Roestelberg. hoenen aan en activiteitenka- np-deloonseen- Vooraf aan- zodat voldoende aar zijn. Volwas tijdens de pauze is inbegrepen in de prijs. Graag om 09.45 uur aan wezig zijn bij Bosch en Duin in Udenhout, zodat de groep op tijd kan vertrekken. Honden mogen niet mee met deze wandeling. Ejww Meer informatie: tel. 088-5003110 of e-mail brabant@ivn.nl berkel-enschot - Zondagmiddag 9 december ontvangen Prins Maarten en Jeugdprins Roel van Knollevre- tersgat (Berkel-Enschot) tijdens het Bruisend Knollebal verschillende bandjes en carnavalsverenigingen uit de omgeving. Het Bruisend Knol- Kookboekje iGezond eten is belangrijk, ook voor mensen met een kleine beurs. Anmire: "Het is toch van de zotte dat het kabinet vasthoudt aan een hoger btw-tarief op groenten en kruit? Daarom heb ik dit initiatief 'Alles loopt in de soep'opgezet?' wordt er bij diver 24 poules gespet nemer speelt vier de de tilburg - Op maandag 3 decem ber zijn de voorrondes van het persoonlijk kampioenschap libre gestart bij de diverse KBO afde lingen in Tilburg. Aan deze kampi oenschappen, georganiseerd door de biljartcommissie van KBO kring Tilburg, doen 120 senioren biljar ters mee. Van 3 tot en met 14 december arse afdelingen in speeld. Iedere deel- speelt vier partijen, waarna poulewinnaars doorgaan naar finales. Deze finales worden gespeeld op dinsdag 18 en woens dag 19 december bij café Van den gids struin je vanaf Bosch en Duin in Udenhout dwars door de dui nen naar De Roestelberg in Kaats heuvel. En weer terug. De route gaat niet over de gebaan de paden. Ontdek bijzondere plek ken waar je op eigen gelegenheid niet zomaar komt. Hou je adem in op het stilste plekje van de dui nen, beklim de Sint-Jansberg, ver wonder je over de smidse van de specht of neem een kijkje in het domein van de rugstreeppad. De duingids heeft nog veel meer in petto. Halverwege er een rust bij De I Trek je stevige schc meld je aan via de lender op www.np-cdrunenseduinen.nl V melden is nodig, zc gidsen beschikbaa senen betalen €10,00, kinderen €9,00. Koffie/thee met appelgebak ■Ike donderdagmiddag maakt zij een grote pan verse soep van sei- raensproducten van de Stadstuin- ierij én producten van de voedsel- »nk. Elke week volgens een ander ecept. Anmire kwam in 2009 vanuit Na- nibië als 21 -jarige naar Nederland. Ze zocht hier naar eerlijk voedsel, .smaakvol vlees, vers brood en groenten zoals ze dat gewend was. Liefst onbewerkt en vooral met smaak en structuur. Haar hier ont dekte passie voor eerlijk voedsel bracht haar naar de opleiding Voe- Iding Welzijn in Den Bosch. PACO Paard Coach te zien in tv programma Steenrijk, Straatarm Voor het programma 'Steenrijk, Straatarm' zijn er opnames gemaakt tijdens een coachsessie met paarden voor een van de deelnemende gezin nen. Ineke v Rijsewijk van PACO Paard Coach uit Berkel-Enschot begeleidt dit proces op een professionele mani er door samen met het paard, buiten in de natuur, op zoek te gaan naar eigen talenten en deze te versterken. Doordat een paard vanuit zijn kud degedrag direct reageert in het nu pikt het van nature dieper liggende signalen en thema's op. Dit brengt je snel tot de kern en maakt deze mani er van coachen bijzonder effectief. De manier waarop men dit ervaart vormt Welkom Van 29 november tot en met donderdag 31 januari (m.u.v. de kerstvakantie) is iedereen op don derdag tussen 13.00 en 15.00 uur welkom in de Stadstuin om in de kas of bij het kampvuur een verse kop warme soep te nuttigen. Sa men, gezellig, lekker én gezond! En mocht er niemand komen, dan kan Anmire nog altijd zeggen dat alles in de soep gelopen is! lebal is daarmee een gezellige en muzikale middag voor elke carna valsvierder. Om 13.00 uur gaat het feest van start. De middag is voor iedereen gratis toegankelijk en vindt plaats in Arbie's Beachhouse aan de Rauwbrakenweg in Berkel-Enschot. hhout - Heb je altijd al de nse en Drunense Duinen hele- I over willen steken zonder te Iwalen? Dan is er een wande- voor jou. Urenlang zorgeloos rven over de hei, langs bos ses door stille bossen en over iverstuivingen. Kom echt even van de dagelijkse beslomme- en tijdens deze flinke wande- In totaal zijn de deelnemers uur onderweg. Met een duin- ledere donderdagmiddag er gratis soep gemaakt met ten van de voedselbank en de Stadstuinderij. Het zou fijn zijn als er -met de hulp van een (h)eerlijk kopje soep- meer mensen naar de tuin komen. Het is een mooie plek waar je tot rust kunt komen, met authentieke mensen, die alle maal een passie hebben voor een natuurlijke wijze van telen. Het is altijd een uitdaging om te koken met wat je krijgt. Daarom is men erg benieuwd naar de ideeën van de bezoekers. Wie weet ontstaan er zo wel nieuwe recepten. Alle ten voor jong en oud. Een greep uit het programma: 19 december, La dies Verwennerij; 21 december, La zio's Bieravond; 22 december, zotte carnavalsavond; 27 december, ou derenmiddag van 14.00-16.30 uur; 29 december, Fluitketelschuiven; 2 januari, kindermiddag; 6 januari, mountainbiketocht en grande fi nale Winterparadijs Udenhout. De ijsbaan is alle dagen geopend van 10.00-22.00 uur. Op eerste kerstdag is Winterparadijs Uden hout gesloten. Op 24 en 31 decem ber kunnen bezoekers terecht van 10.00-17.00 uur. evenement voor en door nhout wordt op 14 december 19.00 uur knallend geopend medewerking van percussie- ‘P Losbandig. Daarna is het vrij schaatsen met muzikale klanken an DJ Ron. rtie van Winterparadijs Uden- t is een hal achter de winkel Welkoop aan de Kreitenmo- traat 151. Hier kan jong en oud komende weken schaatsen en ieten van ijspret. Op 15 decem- en 4 januari is het van 20.00- de basis van de sessie. Daarbij hoefje geen ervar ben met paarden en je st. néést. Ineke heeft najarenlange ervaring als verpleegkundige in de pedagogische sector een coachopleiding (EAC lev-‘ el 1 - 2) gevolgd. Die is geaccrediteerd en aangesloten bij kwaliteitsregister KREAC. Te zien is hoe het gezin de sessie coachen met paarden ervaart en hen handvaten geeft voor de toe komst. Uitzending SBS6 a.s. dinsdag 11 december 20.30u. Meer info over PACO Paard Coach: www.pacopaardencoach.nl Ons j dige Mrken

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 41