I!! nn c olumn Kim's Klassiek Café met Ketting Trio Swappen Lezersactie 1 o Geef de aarde een kans, koop Chands! Tilburg Trofee naar bestuursleden Tilburgse Revue f 3 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 DECEMBER 2018 den? id gesprek Ketting Trio Winkel: Vervolg van voorpagina Petra Jansen op I ish.nl In welk jaar behaalde Het Ketting Trio de finale van de Grote Kamermuziekprijs? Gemeente wil meer kwaliteit in de taxibranche ton links naar rechts: Willem de Voider, locoburgemeester Marcelle Hendrickx, Ma- rie-Therese Blomme en Herman Verhoeven. ?wenst ge- lunch. Visitekaartje Herman Verhoeven 1996 actief bij de Stic kan een 003 is in op n.nl 8URGSE KOERIER om inch) I. Re- e Koerier twee keer ng. Wie hiervoor in i te geven op de vol- Spooriaan 298, Tilburg (ingang via Interpolis) www.kluisvanhetzuiden.nl Open: Ma Wo: 830 -1330/Vrij: 12.00 -17.00 Di Do: Gesloten tilburg - Kim's kroeg, Piusplein 61 in Tilburg, is ook dit seizoen op de klassieke toer met zondagsconcerten kamermuziek. partijen Vanuit het op onder- chauffeurs ?ven, waar op welk iteken er Voor handhaving wil de ge meente 25.000 euro reserveren voor BOA'S. Dit is voor 400 uur per jaar. Ook wil de gemeen te de taxichauffeurs cursussen laten volgen voor onder ande re stratenkennis en EHBO en vragen hierin een bijdrage per chauffeur van circa 330 euro, waarmee ze recht krijgen op een vergunning van maximaal 5 jaar. n (78) is sinds tichtingTilburg- aat je ert Swap- ie gesto- e 40 euro s ie goed /oordelijk i vrijwillig spil geweest van fiR) KLUISVAN WM HETZUIDEN UW WAARDEVOLLE BEZITTINGEN VEILIG OPGEBORGEN 24 uur per dag 7 dagen per week het hoogste niveau optimaal beveiligd. ik een op- >or de ob- se Revue en voor het grootste ge deelte van het bestaan voorzitter geweest. Na de 11 de revue heeft hij het stokje overgedragen aan zijn opvolger en heeft hij vervol gens zijn bijdrage gecontinueerd als bestuurslid. Samen met Ma- rie-Thérèse was hij het visitekaartje van deTilburgse Revue. oop: 11.30 uur. Aanvang .00 uur. Prijs: 12 euro (incl. lur en 7,50 euro (alleen concert). Re serveren voor concert en lunch uiterlijk vrijdag 14 december via e-mail welkom@kimskroeg.nl. Meer informatie: www.kimskroeg.nl k laat onze ehulp van ien hoe de uis uitziet, narktleider .singen in venslange ?uwe trap- Drwaarden De organisatie stelt voor lezers van de Tilburgse twee vrijkaarten (inclusief lunch) ter beschikkinc aanmerking wil komen dient het juiste antwoord t gende vraag: Programma Het programma ziet er als volgt uit: P. Gaubert (1879-1941 j.Trois Aqua relles: Par un clair matin, Soir d'au- tonme, Sérénade; J. Haydn (1732- 1809). Flute trio in F major Hob. XV: 17: Allegro, Finale. Tempo di minuetto Pauze S. Rachmaninov (1873-1943). Pia no concerto No. 2 in C minor (Ar rangement for flute trio by Ketting Trio): Adagio sostenuto; J. Haydn (1732-1809). Flute trio in G major Hob. XV: 15: Allegro, Andante, Alle gro moderato. Snorders Snorders moeten we aanpak ken. Dat is waar alle partijen het over eens zijn. taxigilde is hier actie nomen door aan alle een formulier te gever, op ze kunnen invullen tijdstip en met welk kent snorders actief waren. Die for mulieren zijn diverse malen aan de zogenoemde horecapolitie overhandigd. Die geven volgens de taxibedrijven de reactie dat het niet de prioriteit heeft. En de zwartrijders hebben altijd wel het excuus dat ze iemand komen ophalen die ze kennen; een nichtje of een buurman. Na 22.00 uur zijn er veel privéauto's op de strook bij de Heuvel. de revue en alle voorstellingen en heeft hier veel energie in gestoken. Gesteld kan worden dat er zonder haar geen revue zou zijn, zoals die de afgelopen jaren is uitgevoerd en door veel Tilburgers is bezocht. Inmiddels is de Tilburgse Revue uitgegroeid tot de grootste pro ductie van Theaters Tilburg. Baby van de maand De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 20 december weer de rubriek 'Baby van de maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 decem ber 2017 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 14 december een foto van uw baby naar adverten- tie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand december! Stuur uw oplossing voor maandag 10 december samen met uw persoonlijke gegevens in door een e-mail te sturen naar het adres lezers@tilburgsekoerier.nl. Uit de juiste inzendingen worden twee winnaars getrokken die gratis kaarten ontvangen, maar wel vooraf moeten reserveren i.v.m. de lunch. Zij krijgen hierover persoonlijk bericht. ge en veelbelovende ensemble is ruim een jaar geleden gevormd in het kamermuziekprogramma van Codarts, Hogeschool voor de Kun sten Rotterdam. Bijgestaan door docenten als Eva Stegeman, Stéphane de May, Bart van de Roer en Nancy Braithwaite, is het Ketting Trio razend actief ge weest. Het nam deel aan verschil lende kamermuziekprojecten o.a. in samenwerking met de musici van het Storioni Trio en speelde in de Jur- riaanse Zaal van De Doelen, de klei ne zaal van Muziekgebouw Eindho ven. In de vijfde editie van 'de Grote Kamermuziek Prijs 2018' bereikten ze de finale. Hun concert tijdens de eerste editie van 'ChambeR 2018' (kamermuziekfestival RPhO), op de 31e verdieping van De Rotterdam was in ieder geval in letterlijke zin hun hoogtepunt tot nu toe. De concertreeks is een samenwerking tussen Kim's kroeg, Grosveld Piano's Vleugels en de Tilburgse Koerier. De volgende Kim's Klassiek Café is op zondag 20 januari. Bovendien pleit ze voor een be tere bewegwijzering. Nergens in Tilburg kun je een bordje zien, waar je ziet waar de taxistand plaatsen zijn. Solisten en ensembles van hoog niveau vertolken repertoire van de baroktijd tot in de 20e eeuw. De musici zijn studenten van de opleidingen Master of Music uit heel Nederland. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumen talisten en vocalisten en staan op concertpodia in binnen- en bui tenland. Voor hen de uitdaging om in de intieme omgeving van Kim's kroeg te spelen. Een bijzondere gelegenheid voor liefhebbers van klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u desgev nieten van een heerlijke I Tilburg - Marie-Thérèse Blomme, Herman Verhoeven Jn Willem de Volder ontvingen maandag de Tilburg Trofee voor hun jarenlange inzet voor de Stichting Tilburgse Revue. pcoburgemeester Marcelle Hend- ickx reikte de Tilburg Trofee uit ter jelegenheid van hun afscheid van 3e Tilburgse Revue in restaurant Lucebert in Tilburg. Marie-Thérèse Blomme (64) is 25 jaar lang pro- ducent/productieleider geweest. Zij heeft tien Tilburgse Revues geproduceerd en daarnaast nog twee Tilburgse Kinderrevues. Zij lis eindverantwoordelijk voor het gehele team van vrijwilligers. Ma- rierThérèse is de Er stond een fiets onder steboven in het fietsenrek bij mijn supermarkt. Ik denk niet dat iemand hem nog wilde hebben, want het zadel ontbrak. Toen ik wat beter keek, zag ik dat het een Swapfiets was. Een van de vele duizen den die er in Tilburg sinds een paar maanden rond rijden en de eerste die ik zo verweesd én verwaar loosd aantrof. De Swapfiets is een hip gekleurde fiets met blau we voorband. Op internet je voor iets meer dan tientje per maand een contract afsluiten om de fiets te leasen. Voor dat bedrag krijg je een oma- fiets bezorgd. Gaatje fiets stuk, dan repareer fiets die. Wordt ir Ien, dan betaal je eigen risico mits op slot stond, anders meer dan het dubbele. Zou het iets voor mij zijn, zo'n leasefiets? Nou nee. Ik rijd nog steeds naar tevre denheid rond op mijn ei gen barrel van 30 jaar oud (dat na mijn column over fietsendiefstal overigens nog steeds niet gestolen is, zoals sommige lezers zich afvroegen). Als ik uit reken hoeveel mijn fiets per jaar kost, kom ik uit op een bedrag dat stukken la ger ligt dan een Swapfiets. En die haal-en-brengser- vice als ie stuk is, heb ik met een uitstekende fiet senmaker in de buurt ook niet nodig. Swapfiets is een gemaks product dat past in het rij tje van Netflix en Spotify. Daar 'lease' je tv-series en muziek met een druk op de knop, zonder dat je zelf al die dvd's en cd's hoeft te kopen. Studenten, de grootste doelgroep van Swapfiets, verslijten nogal wat fietsen en dan scheelt een leasefiets heel wat kopzorgen. Al kost het dan een paar centen. Bo vendien zouden die Swap- fietsen het leger aan wees- fietsen in de stad wel eens kunnen indammen. Maar dan moeten ze natuurlijk niet allemaal zo eindigen als het exemplaar bij mijn supermarkt. Bekendheid Willem de Volder (63) vervulde 11 jaar lang de rol van secretaris binnen het bestuur en was ver antwoordelijk voor communica tie, contacten met de pers, soci ale media en fotografie. Willem heeft de Tilburgse Revue verdere bekendheid gegeven in alle Til- burgse media en was op verdien stelijke wijze verantwoordelijk voor alle communicatie rondom de revue. Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz Op zondag 16 december is het de beurt aan het Ketting Trio. Het Ketting Trio bestaat uit Federico Altare (fluit), Maria Polo (cello) en Ruben Plazier (piano). Dit piepjon-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3