GEMEENTEN IEUWS g 0DB 4 3 II Maatschappelijke vraagstukken tijdens Hack for future talent Tien verni Een collectieve zorgverzekering voor Tilburgers met laag inkomen Dit i Tilbt mog Ontdek Tilburg Gebruik altijd een virusscanner AFVAL SORTEREN 1 Xï slag, eerd c 3SM v I 1 van Foto: gemeente Tiburg. www.tilburg.nl/afval jleren VVUTILBURG.NL Onze stad duurzaam en schoon. Dank je wel! BESPAARTIP www.tilburg.nl/energii W 0/ I Geld beschikbaar voor activiteiten minima Dataverzameling De organisatie van Hack for future talent is in handen van de gemeen ten Eindhoven en Tilburg en het Instituut voor dataverzameling en onderzoek CentERdata, op verzoek van het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap. Meer informatie op de site van Hack For Future Talent. Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323720 m@tilburg.nl Goed voor het milieu en voor uw portemonnee nents- 25% NIEUWE TILBURG T-SHIRTS EN HOODIES In samenwerking met LOVE013 verkoopt de WV toffe Tilburg t-shirts en hoodies voor dames en heren. De opdruk van de kleding is een mooie compositie van Tilburgse iconen, waaronder Poppodium013, de Lindenboom, het reuzenrad op de Tilburgse Kermis, het Paleis Raadhuis en het Centraal Station. De t-shirts zijn in de maten S t/m XL. KWÉÉKER KERSTKAARTEN Te vroeg voor kerstkaarten of kerstinkopen? Welnee. In samen werking met Tilburg.com heeft de WV KWÈÈKER Kerstkaarten ontwikkeld. Leuke, toffe en grappige teksten die je kunt «-^4 Foto: Dolf Bedrijven krijgen gel ten die zie Kleinbedri 'hoe zorgen Jenten optim Tilburg gatief ot breiding gebied L Zand-Zu bezwaai werp-in: minister werd be instemt verlengi ning. Di1 onder a Loon op gemeen lijkhede draaien. Het w stoffen i doelstel 2045 kli past ooi internat gebied CO2. Oc komen i de ontsl of dat b door de Hetd sluit ligt en met De gem onder T onlangs den. De De samem bedrijfslev en overhei de econon Brabant sli maken. De uit het reg op onders hetMKB. I de regiode maken var toepassing en produc van techm data. Regiovo Depla: "W van de inn 1 Mid-West j het Rijk." I Brabant Tl "Dit is een de samen' gio's en ee met het Ri Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg HR-ketel Een moderne hoogrend ketel verbruikt maar lief minder dan een ketel va jaar of ouder. Vraag uw instal lateur om advies. Laat uw ketel ook jaarlijks controleren en schoonmaken. bij jongeren, onderwijs en/of data is welkom. Expertise is niet nodig. Er is plek voor 100 deelnemers. Aanmelden is hiet verplicht, maar garandeert wel een plek. Dat kan t/m 1 december via het contactfor mulier op www.hackforfuture- talent.nl. Zowel individuen als groe pen kunnen deelnemen. AUS BERLIN versturen naar je vrienden of fa- Aus Berlin is een festival dat op 24 milie. Ze zijn te koop in een setje november in de Spoorzone wordt van 8 en kosten 2,50 euro, gehouden. Het draait er om intimiteit, nieuwe Berlijnse muziek en urbex (urban exploring) avon turen. Drie podia, paden waar je door kan verdwalen, objecten waar je op kan klimmen en bij zondere (muzikale) performances Op Aus Berlin dit jaar een deep- house- en een techno-podium. Er is ook een derde podium waar je op ontdekking kunt Tilburgse minima kunnen onder voorwaarden 100 euro van de gemeente krijgen. Het geld is alleen bedoeld voor activiteiten op het gebied van sport, cultuur, recreatie en educatie. In aanmerking komen bewoners met een inkomen dan 130 proc minimum. D« onvoldoende i lager □cent van het sociaal De gemeente vindt dat ie geld hebben, geen reden mag zijn om niet mee te kun nen doen. De doelgroep kan kiezen uit meer dan twaalfhonderd activi teiten. De bedragen staan op de site van de gemeente. Aanvragen kan t/m 30 november. Meer info: www.tilburg.nl/meedoenregeling. in beeld', 'hoe zorgen we ervoor dat ze hun talenten optimaal kunnen ontwikkelen' en 'hoe krijgen ze gelij ke kansen in het onderwijs?' Deelnemers gaan in groepen met data en datasets aan de slag. De data worden vooraf gepubliceerd op de website. De nieuwe inzichten zijn een aanzet voor meer data-gedreven, op feiten gebaseerd en preventief onderwijsbeleid. De best uitgevoerde challenges en de meest creatieve en ambitieuze groepen maken kans op mooie prij zen, zoals geldprijzen, e-readers en rasperry pi's (singleboardcomputers). Iedereen die zich betrokken voelt Tijdens de Hack for future talent op zaterdag 8 december buigen deelne mers zich over maatschappelijke vraagstukken, met behulp van data. Geïn teresseerden zijn welkom om mee te denken. De thema's zijn 'jongeren' en 'onderwijs'. De deelnemers gaan aan de slag om tot nieuwe inzichten te komen. Inwoners die zich betrokken voelen bij deze thema's of ervaring heb ben met data, kunnen meedoen. De bijeenkomst is van 10 tot 22 uur bij Tilburg University, gebouw CUBE, Warandelaan 2 Tilburg. Hack for future talent is een 'hackaton'; een bijeenkomst waar op deelnemers in korte tijd met behulp van data een probleem oplossen of een onderzoeksvraag uitwerken. Op 8 december staan vraagstukken centraal rondom jon geren en onderwijs. Voorbeelden zijn 'hoe krijgen we jongeren beter bijeenkomst van 09.30 tot 12.30 uur en een van 14.00 tot 17.00 uur. Een geldig eigen legitimatiebewijs en van partner en eventuele kind(eren) is nodig voor de aanvraag van de zorg verzekering. Mensen kunnen voor hulp ook terecht bij Formulierenhulp dichtbij. Meer informatie op www. thuisadministratie.info/fhd.php. Op www.gezondverzekerd.nl zijn de vergoedingen, premies en gemeentelijke bijdrage per zorgpolis met elkaar te vergelijken. Aanvragen en overstappen kan tot en met 31 december via www.gezondverze- kerd.nl. Meer informatie over de voorwaarden om in aanmerking te komen voor de collectieve zorgver zekering op www.tilburg.nl/zorgver- zekering of bel 14 013. Zorg voor iedereen. (Foto: gemeente Tilburg) De gemeente Tilburg vindt het belangrijk dat Tilburgers met een laag inkomen goed verzekerd zijn tegen zorgkosten. Daarom heeft de gemeente een collectieve zorgverzekering afgesloten met CZ en VGZ. Wie een inkomen heeft tot 130% van het minimum en weinig vermogen, kan gebruik maken van de collectieve zorgver zekering. Naast de collectiviteitskorting van CZ of VGZ, betaalt de gemeente een deel van de premie aan de zorgverzekeraar. Meedoen betekent daarom minder betalen voor meer zorg. CZ en VGZ bieden beide drie zorgpolissen aan. De dekking en vergoeding verschilt per pakket. Er is ook een pakket voor mensen met hoge zorgkosten, die ieder het eigen risico opmaken. In dit zorgpakket is het eigen risico inbegrepen, zodat men achteraf geen rekening meer ontvangt. Wie vragen heeft over de collec tieve zorgverzekering of hulp kan gebruiken bij de aanvraag, kan naar de informatiebijeenkomst op dinsdag 11 december in het Koning Willem II Stadion in Tilburg. Er is een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 8