w c UKNIEUWS entrum Gratis gezondheidsworkshops Fientje Hoogstad sluit laatste Cultureel Café af i Waar is Kees? Subsidie voor project mannenemancipatie Live In De Boomtak presenteert Shamrock Expositie Wintermarkt in Kunstpodium T «- TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 NOVEMBER 2018 3URGSE KOERIEI jgankelijk beperkt >aar voor de specialiteitenzaak Westermarkt 109, Tilburg iber. De ope- ag tot en met 17.00 uur. De Naast de wekelijkse strip kuiert Kees Kruik ook nog verder door deze Koerier! Hij heeft zich verstopt in één van de advertenties in deze editie! Ga daarom op zoek naar Kees Kruik en maak kans op een aardige attentie! Mail daarvoor de naam van de adverteerder én het paginanummer waarop deze te vinden is naar lezers@tilburgsekoerier.nl Een briefje naar NS Plein 14,5014 DA Tilburg is natuurlijk ook goed! Inzenden vóór as. maandag. van komen alle op het po- iresen- Toine Het tot Tilburg - Op donderdag 29 november wordt'Winter- markt'geopend, de eerste tentoonstelling van het elfde Apprentice/Master-seizoen van Kunstpodium T. Beide trainingen zijn van 10.00- 11.30 uur en toegankelijk voor iedereen. Er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar voor deze Tilburg - Ook dit najaar kunt u weer iedere laatste zondagmid dag van de maand terecht bij Live In De Boomtak aan de Boomstraat 81Op zondag 25 november is het de beurt aan de formatie Sham rock. Deze band werd al in 1974 opgericht door een vrienden- en Imorgen is H I BLACK F&IPA Maak deze week kans op een Tapas plank voor 2 pers, t.w.v. 14,95 I De vorige editie was Lucy Velden de winnaar van het lekkernij pakket. KennisKans. Aanmelden voor één van de komende gratis workshops kan via www.bibliotheekmb.nl/ kenniskans door Luc Verschuuren Frank van Pamelen praat zondag met eigenaar Paul Vermee van Kunstpodium T omtoveren in een warm bad. Hierbinnen dient de structuur van de immers populai re wintermarkten in deze tijd van het jaar als kader voor experiment, samenwerkingen en dialoog. De bezoeker kan tijdens de expositie genieten van diverse ingerichte kraampjes of luisteren naar een koor onder het genot van een glas glühwein. Deze kunsttentoon stelling is te bezichtigen tot en met zondag 9 decemt ningstijden zijn vrijdac zondag van 13.00 tot entree is gratis. Café Tilburg. Tijdens de laatste aflevering Cultureel Café Tilburg 1 huidige redactieleden dium in Cinecitta en de ex-pr tators Frank van Pamelen, van Corven en Esther Porcelijn. I programma duurt van 12.00 14.30 uur. De toegang is gratis. familiegroep en is -in gewijz samenstelling- nog steeds ge bij allerlei evenementen. De matie speelt voornamelijk country, met een knipoog naar rock roll en Indo-rock. Het optreden duurt van 14.30-17.30 uur. De toegang is zoals altijd gratis. riLBURG - Vanuit de gedachte dat iedere Tilburger de kans moet krij gen om zijn talenten te ontplooien en een leven lang te blijven leren, ontwikkelde de Bibliotheek Mid- den-Brabant KennisKans, een reeks gratis workshops aangeboden door lokale bedrijven, onderwijsinstellin gen en organisaties, die hun ken nisoverdracht willen openstellen voor een breder publiek. Organisaties worden uitgedaagd om hun blik meer naar buiten te richten. Programmamaker Mark Dekker: "inwoners krijgen zo de kans trainingen, colleges en cur sussen te volgen die normaal ge sproken achter de gesloten deuren blijven. En het is een manier voor maatschappelijk betrokken orga nisaties om kennis te delen én zelf ook nieuwe inzichten op te doen. Om contact te leggen met mensen die ze binnen de muren van hun eigen organisatie misschien niet zo snel ontmoeten." De Bibliotheek doet zelf ook mee aan het op deze manier delen van kennis, bijvoorbeeld met het breder openstellen van vitalk teitsworkshops voor medewer kers. Na de workshop Gezonde Voeding eerder deze maand, vindt de workshop Meer Bewe gen op 26 november plaats en is de workshop Leren omgaan met stress op 10 december in de Kennismakerij in de Spoorzone. activeren op thema's die voor hen van belang zijn. Mannen die idee- en hebben zijn van harte welkom om mee te denken en mee vorm te geven aan 'Mans Genoeg'. Neem hiervoor contact op met Feniks via secretariaat@fenikstilburg.nl of bel 013-542 18 96 en vraag naar Lau rens Kleijntjens. Cinecitta, Jasper Mikkers met de bioloog Thijs Caspers en Nol van Trier met scenarioschrijver Rudi Brekelmans, die druk bezig is met een nieuwe film. Toine van Corven interviewt Esther Porcelijn, die zelf aandacht besteedt aan een bijzon der Tilburgs kunstproject, waarin een Rotterdamse straatkrantver- koper centraal Staat. Rianne Wei develd blikt met Roel Sloot terug op een filmpje dat hij ooit in het Cultureel café vertoonde en Ruud Erich geeft de trouwe bezoekers de kans om nu eindelijk ook eens iets te zeggen. Frans de Laat heeft een gesprek met gitarist Bram te Kamp en zangeres Lisette van den Berg van Scarlet Stories. Zij maken atmosferische progressieve mu ziek en treden twee keer op. Ook Jace van de Ven, jarenlang vaste columnist van het Cultureel Café, komt nog een keer op het podium. Jan Zobel praat de zaak aan elkaar en introduceert zangeres Josep- hina Hoogstad, die de laatste af levering van het Cultureel Café in Cinecitta aan de Willem ll-straat afsluit. Kunstenaar Maarten Bel is de mas ter van deze expositie. Hij expo seert samen met apprentices Wes sel Verrijt, Vitória Aquino, Emma van Doorn en Pieter Chanterie. De expositie opent op donderdag 29 november om 20.00 bij Kunstpodi um T, Noordstraat 105. De exposi tie vindt plaats in de vorm van een wintermarkt, als onderdeel van de reeks Apprentice/Master-expo- sities. Met dit programma biedt Kunstpodium T een platform aan jong kunsttalent. Onder leiding van master Maarten Bel zullen vier recent afgestudeerde kunstenaars Cultureel Café Tilburg wordt op zondag 25 november afgesloten door operazangeres Josephina Hoogstad, zeg maar 'Fientje uit de Schilderswijk'. Zij studeerde in Til burg, won in 2017 de Jacques de Leeuwprijs en maakte een verplet terende indruk tijdens de viering van het tienjarig bestaan van het Cultureel Café. Een absoluut hoog tepunt in de historie van Cultureel Tilburg - Feniks Emancipatie Ex pertise Centrum Tilburg krijgt 25.000,- subsidie van het Oran jefonds voor het tweejarige pro ject 'Mans Genoeg', gericht op de emancipatie van mannen. Feniks wil met 'Mans Genoeg' door mid del van verschillende thema-avon- den mannen in de regio Tilburg mber Fientje Hoogstad tilburg - De laatste afleverino van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 5