3 9. flQilburg in Bedrijf Vendor isTilburgs bedrijf van de maand JOST viert 3O-jarig bestaan I - NL I Gratis waardebepalii Cursus plaatsen? Cursussen Rijk investeert in Brabantse vernieuwingsprojecten Sterke daling WW in alle leeftijdsgroepen Twan Zebregs 27 FOTO; Raldo Neven Fotografie 'idelijk n.InT VOOR ALLE LEI mee de rr !G rhinderdbent llVERSE »ns een van i fijn ,digd jaar teren Ismarkt js.nl 1 21 in- de button jrsusaankondigingen^ ASHBACK www.zebregs.nl itwan@zebregs k 013-581 21 BRIDGEN EEFTUDEN Ga naar: www.tilburgsekoerier.nl Klik op d« .Adverteren -> Cursi JRGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 22 NOVEMBER 2018 - Wethouder Berend de Vries overhandigt een 'Benkske' aan Sabine Thuysbaert, algemeen directeur Vendor. Tilburg - Vendor, specialist in toilethygiëne, is uit geroepen tot'Tilburgs bedrijf van de maand'. Slimmer en duurzamer De samenwerkingsprojecten tus- sen bedrijfsleven, onderwijsir stellingen en overheden zijn e op gericht om de economie van Midden- en West-Brabant slimmer en duurzamer te maken. De 19 J vernieuwingsprojecten uit het re- t lag in okto- an de maand In vergelijking met eerder daalde het aantal aringen met 22%. De da- let aantal WW-uitkeringen V-gerechtigden van 50 Ier is fors toegenomen. werken. Vaak worden activiteiten georganiseerd door de leden wat JOST een actieve club maakt. leder jaar wordt een centraal the ma gekozen waaraan de verschil lende bijeenkomsten worden opgehangen. Dit jubileumjaar is gekozen voor het thema: 'Groeien doe je samen'. Afgelopen maand werd in Station 88 nog de eerste, zeer succesvolle Ondernemers- boulevard georganiseerd, waarbij zowel startende als lang geves tigde ondernemers elkaar kon den ontmoeten en advies konden inwinnen over uiteenlopende onderwerpen. Op vrijdag 30 november wordt het jubileum groots gevierd. Leden, vrienden en sponsors van JOST worden getrakteerd op een leu ke en ontspannen avond, waarbij ook de geest gestimuleerd wordt. Daarbij zal men het glas heffen op de afgelopen 30 jaar en uiteraard ook de blik op de toekomst richten. Benieuwd geworden naar JOST? Neem gerust een kijkje op www. jost.nl of maak kennis met door je aan te melden voor een van de ac tiviteitenvan JOST. Binnen het bedrijf Vendor heerst de Tilburgse aanpakmentaliteit: "Doe maar gewoon, dan doen we gek genoeg". Dagelijks zijn ze, van op bedrijventerrein Vossenberg, bezig om van het toiletbezoek een beleving te maken. Dit doen ze o.a. in samenwerking met (Tilburgse) partners als Fuji en Sense Company. Sabine Thuysbaert, CEO bij Vendor: "Ons ultieme doel is van elk toilet bezoek een happy moment maken en daarbij doen we het Tilburgse 'gewoon' graag ongewoon goed. Bijvoorbeeld met onze IQ handdoe- kautomaat, een unieke oplossing Vendor werkt graag samen met lo kale bedrijven en ook de allergroot ste landelijke partijen waarmee ze samenwerken, weten dat Vendor uit Tilburg komt. Wat heeft Tilburg als ondernemersstad dan te bieden? Sabine Thuysbaert: "Het industrië le karakter van de stad, gekoppeld aan innovatie en de grote diversiteit aan bedrijven, zijn voor Vendor een pluspunt. Daarnaast is de gunstige ligging van Tilburg, in het midden van onze thuismarkt, een groot voordeel." voor locaties met piekbelasting, zoals o.a. luchthavens, recreatie en industrie. En ons nieuwe 'Smart Washroom concept'; dispensers voorzien van slimme sensortech- nologie, verbonden via het internet, verwittigen vanop afstand wanneer zij leeg dreigen te geraken, zodat ze tijdig kunnen bijgevuld worden met papieren handdoeken, zeep of toiletpapier." Tilburg - De Jonge Ondernemers Sociëteit Tilburg (JOST) bestaat dit jaar precies 30 jaar. En dat is een belangrijke mijlpaal. Het begon als een samenwerking tussen de KvK, de gemeente Tilburg en het Instituut voor Midden-en Kleinbe drijf (IMK). In de eerste 12 jaar was het nog geen vereniging. Door de eerdere genoemde partijen wer den wel zeer regelmatig netwerk- bijeenkomsten voor net gestarte ondernemingen gehouden. Nadat de KvK zich terugtrok als organise rende partij werd JOST uiteindelijk een (echte) vereniging. Anno 2018 bestaat JOST uit een stevige club met ruim 100 onder nemers en is ze in Tilburg uniek in haar soort. Sinds 1988 doet zij nog steeds waar ze voor bedoeld is: het bijeenbrengen van jonge ondernemingen en ze helpen bij hun belangrijke eerste vijf jaar. En jong slaat dan terug op de leeftijd van de onderneming, niet die van de ondernemer zelf. Dat doet JOST door met een grote regelmaat in teressante activiteiten te organi seren. Bij iedere activiteit wordt inhoud gecombineerd met net- giobod richten zich met name op ondersteuning van bedrijven in het MKB. Projecten krijgen vanuit de regiodeal ondersteuning bij het maken van de goede keuzes voor de toepassing van (nieuwe) mate rialen en productiemethoden plus de inzet van technologieën (zoals robots) en data. Heerlijk bewegen Je kunt het yoga noemen, of qi gong, meditatie of ontspanning. Het is van alles wat. Het is een fijne, liefdevolle bewegingsles. Je komt ervan tot rust én je gebruikt de nodige spieren. Maar wel op een zachte manier. Heel ont spannend. Kom gerust voor een proef les. Ik hoop tot snel. Jop van Oeveren. Centrumbewustbewegen.nl bewustbewegen@online.nl 06-49634493 I Tilburg - Het Rijk investeert flink i m“e in vernieuwingsprojecten in «e maakindustrie en logistiek in Midden- en West-Brabant. Onder de noemer'Makes and moves'heb ben het bedrijfsleven, de onder wijsinstellingen en de samenwer kende gemeenten van Midden- en West-Brabant deze zomer - met steun van de provincie Noord-Bra- bant - een voorstel aan het Rijk gedaan voor intensievere samen werking tussen het Rijk en twee I regio's. MidWest-Brabant willen in 2040 koploper zijn in verantwoor- 1 de productie en distributie. Bridgecursussen voor beginners gevorderden. Start: januari. Locatie Denksportcentrum B-E. Info: Karin Poppelaars tel. 06-40032072. Wij verzorgen de betere cursussen want net als bij de bouw van een huis moet de fundering solide zijn. Vele cursisten gingen u a( voor! De Tilburgse bedrijven van de maand zijn ambassadeurs voor Til burg. Vendor krijgt de prijs omdat dit sociale bedrijf de laatste jaren 1 een enorme ontwikkeling door maakt, prijzen in de wacht sleept en een grote ambassadeur en werkge ver is voor de stad. Wethouder Berend deVries (econo- Bijdrage Uit onderzoek blijkt dat Midden- en West-Brabant samen op de vierde plek staan als het gaat om de bijdrage aan de economie van Nederland; en zelfs op de tweede plek als het gaat om de bijdra ge aan de (maak)industrie. Ook zijn Midden- en West-Brabant al jaren de belangrijkste logistieke hotspot van Nederland. Om die bijdragen aan de BV Nederland te kunnen blijven leveren, zijn blij vende investeringen en innovaties noodzakelijk. In de twee genoemde tijdvakken daalde het aantal WW-uitkeringen voor WW'ers jonger dan 50 jaar met respectievelijk 21% (oktober 2017-oktober 2018) en 19% (janu ari 2016-januari 2017). Het aantal uitkeringen voor WW'ers van 50 jaar en ouder is het afgelopen jaar dus ongeveer even sterk gedaald als voor WW'ers jonger dan 50 jaar. Dat is voor het eerst sinds het her stel van de crisis zich heeft ingezet. De conclusie lijkt gerechtvaardigd dat werkzoekenden van 50 en ouder steeds meer profite van de krapte op de arbeidt en de kansen die dat biedt. Werk gevers lijken in toenemende mate steeds meer open te staan open voor deze doelgroep, een beeld dat door de regionale Werkgevers- servicepunten bevestigd wordt. mie) reikte de prijs uit tijder bezoek op 16 november, Dag de Ondernemer. "Hoe mooi en is het om op de Dag van de Onder nemer een bedrijf uit Tilburg in het zonnetje te mogen zetten! Vendor is een landelijk bekende en sterke merknaam. InTilburg produceren ze innovatieve producten en werken ze veel samen met lokale partijen. Daarnaast bieden ze werkgelegen heid aan meer dan 200 personen, waaronder ook mensen met een achterstand tot de arbeidsmarkt. Kortom, een bedrijf dat -net zoals Tilburg- steeds aan de weg blijft timmeren, en de benoeming tot'Be- drijf van de Maand'zeker verdient." Sociaal engagement "In ons MVO beleid is het jaarlijks creëren en invullen van een aantal stage- en leerwerkplekken een be langrijke KPI. Afgelopen jaar doorlie pen we met VSO Parcours een suc cesvol traject, waardoor een nieuwe collega nu, via een BBL opleiding, leren en werken combineert. Daar worden wij happy van! Verder on dersteunen we in onze regio sociale initiatieven zoals Villa Pardoes, waar bij collega's letterlijk Helpende Han den bieden en nemen we bewust deel aan het Beursvloer event, waar bij Tilburgse bedrijven een aantal maatschappelijke organisaties on dersteunen. Zo hielpen we het afge lopen jaar het Sint Nicolaas Comité Tilburg, de Stichting 'Broodje Aap Linke soep' en de Petanque vereni ging Tilburg, met de inrichting van hun toilethygiëne. Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen staat hoog op onze agenda. Onze slogan is niet voor niets: "Smart solutions, happy people." tilburg - Het aantal WW-uitkerin gen in Noord-Brabant ber 2018 2% lager dar daarvoor. T* een jaar eer WW-uitkerin ling van hu onder WW- jaar en oude Eind oktober 2018 waren er in Noord-Brabant 41.400 lopende WW-uitkeringen. Dat was een af name van 2% ten opzichte van een maand eerder en een daling van 22% in vergelijking met oktober 2017. De maand- en jaarmutatie in Noord-Brabant waren in oktober 2018 exact hetzelfde als de jaar- en maandmutatie in de WW op lande lijk niveau. Het WW-percentage in oktober 2018 bedroeg in Noord-Bra bant 3,1 wat een fractie hoger was dan het landelijke WW-percentage van 3,0% in die maand. Het aantal WW-uitkeringen voor WW'ers van 50 jaar en ouder is het afgelopen jaar sterker gedaald dan in de periode daarvoor. Tussen ok tober 2017 en oktober 2018 nam het aantal WW-uitkeringen voor deze groep in Noord-Brabant met 22% af. In de periode januari 2016- januari 2017 was deze daling 9%. Ontmoetingsplaats

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 27