5U ijknieuws s O Filmcafé in De Schalm ost Tentoonstelling van De Goudvink Sinterklaas bridgedrive Recepten en verhalen van Brabantse grond o 3x JS us ■Jnf° Biljartvereniging viert 50 jarig bestaan or j CE FRIDAY Tentoonstelling op Landpark Assisie in Biezenmortel Black Friday weekend op D'n Besterd Expositie in De Schalm 21 DONDERDAG 22 NOVEMBER 2018 TILBURGSE KOERIER GSE KOERIER in he de sf scties!! skken npri vrijdag 23 aanwezige anmelden c 1131 Het bestuur van Biljartvereniging Hoefstraat. rïs IA form® OM te ien! ie r 2018 iberg! tcen- op Van Brabantse Grond, 19,95 Verschijningsdatum 10 december 2018 Verkrijgbaar via www.van-brabantse-grond.nl SUPER SALE k, JS iro per f t gevrai cadeautje van jratis te be- december op zondag 16.00 uur. Waardevol Het lespakket Van Brabantse grond is vanaf nu een vast onder- udenhout - Op zaterdag 1 en zon dag 2 december organiseert de 5 euro mee te nemen. Er is tevens een klein buffet. De deelnemers maken kans op ludieke prijzen. Graag vooraf aanmelden bij Ka rin Poppelaars via tel. 06-40 03 20 72. Adres: Molenstraat 12 in Berkel-Enschot. Udenhoutse vogelvereniging De Goudvink haar jaarlijks tentoon- van een lespakket bezochten ;n lokale boeren en ont wikkelden zij recepten met hun producten. Het resultaat is een prachtig en waardevol boek vol i recepten en verhalen Van Bra bantse grond. berkel-enschot - In Denksportc trum Berkel-Enschot wordt Sinterklaasavond 5 december een bridgedrive gehouden. De kosten bedragen 12,50 euro per persoon. Deelnemers wordt gevraagd om ook een ingepakt 1 Mia is Frederik, ee schooldirect aangeklaagc enkele milji dat Frederik sentumor heeft en dé ingersen en was in 2017 ?nse inzending voor de Os- >r de beste niet-Engelstalige Tilburg - Biljartvereniging Hoef straat heeft op zaterdag 17 no vember haar 50 vierd in wijkcent waar de vereniging thuis is. De vereniging telt op dit moment berkel-enschot - Sinds woensdag 21 november vindt er een exposi tie plaats met werk van Marianne van Beurden in de gangen van het souterrain van Cultureel Centrum De Schalm, Trappistinnentuin 77 in Berkel-Enschot. Alle tentoon gestelde kralen, zilver en sieraden Christian Jur de Deer car voor film. In verband met de veiligheid mo gen maximaal 90 kaarten worden verkocht, verkopen, is het aan te raden. Vooraf een kaartje reserve ren is mogelijk via www.deschalm. BERKEL-ENSCHOT - Op WOeilS- I dag 28 november presen- teert het filmcafé in CC j De schalm in Berkel-En- schot de film 'You Disap pear' (Du forsvinder). Aanvang om 19.30 uur. de studenten vervolgens recepter ontwikkeld. Die zijn samen met de verhalen van de boeren en produ centen gebundeld in het boek Van Brabantse Grond dat vanaf 10 de cember verkrijgbaar is. waalwijk - Ter gelegenheid van 'De landelijke week van de reflectie in de zorg', presenteert Prisma van 23 tot en met 30 november de tentoon stelling'Het kleine kijken'in de kapel op Landpark Assisië in Biezenmortel. Aan de hand van verhalen, foto's en podcasts brengt de tentoonstelling het alledaagse leven op Landpark Assisië in beeld en laat zien hoe er het contact wordt omgegaan met ut spanning tussen vrijheid en ver bondenheid die de ondersteuning van mensen met een beperking kenmerkt. 'Het kleine kijken' is gebaseerd op Horecastudenten van het Koning I Willem 1 College, De Rooi Pannen, de Cas Spijkers Academie van het Cingel College, De Leijgraaf en het Summa College bezochten het he le jaar door verschillende boeren en ondernemers, allemaal aange sloten bij SlowFood Brabant. Doel was om te leren over de mooie Brabantse producten die zij vóórt brengen. Met deze nieuwe kennis en de ontdekte producten hebben 29 leden,’onderverdeeld in vijf teams, die in competitieverband jarig bestaan ge- spelen bij K.B.O kring Tilburg, itrum de Baselaer, De vereniging wordt gespon sord door Het Vishuys aan het Besterdplein. is gelukkig getrouwd met jrik, een hooggewaardeerde irecteur. Hij wordt echter jd voor de diefstal van iljoenen. Al snel blijkt rik al drie jaar een her- iat zijn gedrag drastisch aan het veranderen is. Mia probeert haar echtgenoot te verdedigen en koste wat kost vrij gesproken te krijgen. You Disappear is een aangrijpend drama over de kracht van de vrije wil. De film is gebaseerd op de bestseller van Deense auteur zijn door haar handgemaakt. Openingstijden expositie, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 21.00 uur; in het weekend van 11.00 tot 21.00 uur. Afhankelijk van de activiteiten, feestdagen en het seizoen, kan de openings- en slui tingstijd wijzigen. verhalen van zowel enkele bewo ners als van medewerkers op een woonvoorziening op Landpark Assi sië. De verhalen worden op inspire rende wijze tentoongesteld, waarbij de nadruk ligt op het contact tussen de bewoners en de ondersteuning die wordt geboden. De officiële opening van de tentoonstelling is op vrijdag 23 november van 10.30- 11.30 uur in de kapel op Landpark Assisië aan de Hooghoutseweg 3 in Biezenmortel. Van vrijdag 23 tot en met vrijdag 30 november is de ten toonstelling dagelijks te bezichtigen van 13.00-16.00 uur. net of tel. 013-5331333. Losse kaarten zijn ook te koop bij de Bi bliotheek Berkel-Enschoten indien nog verkrijgbaar vanaf een halfuur voor de film bij de ingang van de filmzaal. Cultureel Centrum de Schalm is te vinden aan de Trappistinnentuin 77 in Berkel-Tnschot. tilburg - Ook op het winkellint D'n Besterd wordt komend week end Black Friday gevierd en dat is natuurlijk goed nieuws voor de consument. Die kan vrijdag 23 en zaterdag 24 november namelijk re kenen op spectaculaire aanbiedin gen. Om omdat het winkellint Be sterd voor elk wat wils biedt is een gevarieerd aanbod gegarandeerd. Een uitgelezen mogelijkheid voor iedereen om zijn of haar slag slaan bij het doen van inkopen voor Sinterklaas en/of Kerstmis. tilburg - Een jaar lang staat de provincie Noord-Brabant hele maal in het teken van food. Een van de projecten in dit kader is Van Brabantse Grond: een unieke samenwerking tussen zeven Bra bantse MBO horeca-opleidingen, Brabantse boeren en SlowFood Brabant. Als onderdeel speciaal lespakket be studenter /ikkelder stelling. Dit jaar viert de vereni ging tevens het 50-jarig jubileum en pakt extra uit met een kleur- wedstrijd voor de jeugd en een fotowedstrijd. Tijdens de tentoonstelling 'De Kampioen van Midden-Brabant' worden maar liefst 654 vogels tentoongesteld. De tentoonstel ling wordt weer gehouden in café 't Raadhuis, Raadhuisstraat 54 in Berkel-Enschot. Te bewonderen zijn tal van kanaries in allerlei kleu ren, soorten en maten, tropische vogels zoals Japanse nachtegaal, diamantvinken en zebravinkjes, wildzangvogels zoals vink en groenling, grote en kleine par kieten en verschillende soorten duifjes. De tentoonstelling is gr zoeken op zaterdag 1 van 10.00-20.00 uur en 2 december van 10.00-b Het boek bevat verhalen van boe ren en producenten uit de hele provincie. Van ansjovis uit Bergen op Zoom tot Balsemienhoning uit Geffen, van boerentenen en andere vergeten groenten uit Deurne tot Rooflora Abdijkaas uit Oosterhout: Brabant heeft onge lofelijk veel moois te bieden. Dit boek geeft een kijkje in de keuken bij de 29 duurzame Brabantse on dernemers waar de studenten op bezoek gingen. Elk verhaal wordt afgesloten met een vaak verras send en altijd maakbaar recept dat door de studenten is ontwik keld. Door de prachtige fotografie zie je Brabant op zijn best. deel van het onderwijsprogram ma op de horecascholen. De op brengst van het boek gaat in zijn geheel naar de scholen en de slow food sector voor educatieve pro jecten rond lokale en seizoenge bonden producten. Arien Haan van Slowfood Brabant: "Lokaal en seizoensgebonden eten is in Brabant een cadeautje: de seizoenen leveren een grote variatie en de provincie biedt bij zondere, duurzaam geproduceer de producten. De horecamede- werkers van de toekomst moeten meer dan wie ook op de hoogte zijn van de rijkdom aan produc ten die de Brabantse grond voort brengt. Daarom is dit project zo waardevol en zijn we heel erg blij met deze unieke samenwerking tussen verschillende horecascho len en 'onze' boeren." Op het winkellint Besterd vind je bedrijven met prachtige ambach ten, naast uiteenlopende speciaal zaken, dienstverleners en winkels voor het doen van de dagelijkse boodschappen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 21