Tilburgse Koerier El ini ÜFï 'arandeloop: strijd bij Nederlandse top E3 RAADSWERK Thema-avond over metamorfose binnenstad Week tegen Kindermishandeling GEMEENTENIEUWS black, FRIDAY IMF [’•E 1URGSE KOERIER DONDERDAG 22 NOVEMBER 2018 FOTO: Ine van der Voort Pagina 8,9 en 10 ITjww ing!] FOTO: Joep de Beer TK ZIE PAGINA 17 Warandeloop is belangrijke 'testcase' voor EK Cross Spectaculaire aanbiedingen in deze krant! namens Hermans Meer informatie: www.warandeloop.nl Bel voor een gratis 'l adviesgesprek de rode voor ie- 4 US IJsselstein Besterdring 110 Tilburg maandag t/m zondag 8.00-21.00 uur TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK BAAK Broekhovenseweg 33, Tilburg - (013) 582 16 00 - www.tppbaak.nl DELA voor elkaar Ook als u niet of elders verzekerd bent. Wij verzorgen de uitvaart naar uw wens. Bel met 088 335 21 23 voor een persoonlijk gesprek. I ntBURG - Het wordt strijd bij de 60e Vidiled Waran- I deloop Tilburg op vrijdag 23, zaterdag 24 en zon dag 25 november op de I Beekse Bergen. ke wijze langs de dieren van het Safaripark Beekse Bergen. I Doe mee aandeH Dag van de Verantwoor 110 en 11 december, M Julia van thuisrace gooien. De 13.50 met al eerder daar staat 1 de start .eloop bekend gala's is er het meer te doen. 19 decent ie Beekse r de Wa in naast veel vrij- ;start tjaar zijn rol als ig z'n visie t merk 'Til- imoten, ?n voor Frans zal als Tilburg Maatschappelijke vraagstukken tijdens Hack for future talent Tilburg en Loon op Zand bekijken mogelijkheden bezwaar gaswinning [Hoe sociaal is Tilburg? Vertel het de gemeenteraad. 3 Khalid Choukoud is topfavoriet tijdens de Warandeloop op de Beekse Bergen. Bouw nieuwe appartementen in twee wijken van de Reeshof Onze ruime openingstijden PLUS IJsselstein is 365 dagen per jaar geopend. Problemen met luw kunstgebit? Tilburg - Op dinsdag 27 november organiseert de fractie van Lokaal Tilburg een openbare ledenbijeen komst met als thema 'Metamorfo se van onze Binnenstad'. De avond start om 19.30 uur (inloop vanaf 19.15 uur) in het Spoorparkge- bouw, St. Ceciliastraat 1 in Tilburg. Gastsprekers zijn Anita de Haas namens stichting Spoorpark Til burg, Mare Meeuwis namens Ci tymarketing en Ludo Hermans als stedenbouwkundige. Wethouder Marceile Hendrickx opent de Week tegen Kindermishandeling. FOTO: Joep de Beer de 3x800 meter estafette. Deze start is om 14.40 uur en belooft veel spektakel. Drie dagen staat de Beekse Bergen dus in het teken van hardlopers die zo'n 6500 bezoekers naar het evenement zullen lokken. partij. En de Tilburgse Velthoven kan in haar wellicht hoge ogen vrouwen starten om hun lange cross. De korte crosses vinden a op de dag plaats en ook d< de Nederlandse top aan 1 met Thijmen Kupers en Richard Douma bij de mannen en Sanne Wolters-Verstegen bij de vrouwen. Lokaal Tilburg heeft er steeds voor gepleit om de huiskamer van onze stad te versterken en na jaren van stilstand zijn er de laatste tijd flinke stappen gezet. Niet alleen in het kernwinkelgebied maar ook in de Spoorzone en op het oude terrein van Van Gend Loos. De sprekers zijn hierbij vanaf het eerste mo ment nauw betrokken geweest en hebben aan de wieg gestaan van de metamorfose van het Tilburgse centrum. Terugblikken maar voor- Hef voormalige terrein van Van Gend Loos ondergaat een metamorfose met het Spoorpark als resultaat. al ook vooruit kijken naar de toe komst en de versterkingen die ons nog te wachten staan, zijn draad op deze avond, die dereen toegankelijk is. Mare Meeuwis zal in z:: directeur Citymarketing geven over hoe wij het burg'nog beter kunnen pror zodat meer mensen kiezer onze stad. Fractievoorzitter F van Aarle van Lokaal Tilburg zal gastheer optreden. Bij de vrouwen nemen Maureen Koster, Jip Vastenburg en Ruth van der Meijden het tegen elkaar op. Naast de winst zijn er ook nog se- lectieplaatsen te verdienen voor het EK Cross. Waar Koster al zeker is van deelname, moeten Vasten burg en Van der Meijden nog aan de bak. Naast de Nederlandse con currentes zijn ook de eerdere win naressen Meraf Bahta uit Zweden en Fabienne Schlumpf van de Businessrun Naast de Safari Run op zondag 25 november zijn er op zaterdag en zondag nog veel meer wedstrij den. Van Thebe Extra trimlopen tot wedstrijden bij junioren en masters en de schoolwedstrijd. Op zondagmiddag is er ook de BDO Businessrun en daar is, naast de vele bedrijven die teams hebben, ook de bijzondere deelname van Nadine Broersen. Deze voorma lig kampioene op de meerkamp en Olympisch deelneemster doet mee aan het nieuwe onderdeel: Warande by Night Hoewel de Warandelo™ staat om de crossgaLa hele weekend veel meer Vanwege het EK Cross op S ber op het terrein van de Bergen, vindt ook dit jaar randeloop daar plaats. Er de wedstrijdlopen is er nog meer spektakel. Zo wordt er dagavond 23 november ges met Warande by Night, met dit j een piratenthema. De deelnemers starten onder begeleiding van een heuse lichtshow en komen onder weg van alles tegen. Dit geldt ook voor de deelnemers aan de uitver kochte IFF Safari Run. In de vroege zondagochtend lopen zij op unie- tilburg - Van 19 tot en met 23 no vember is de Week tegen Kindermis handeling. Deze week wordt niet alleen aandacht gevraagd voor de aard en omvang van het probleem, maar wordt vooral ook gekeken hoe de aanpak van kindermishan deling versterkt kan worden. De week werd afgelopen maan dag geopend door wethouder Marceile Hendrickx als voorzitter van de regionale Taskforce kinder mishandeling Hart van Brabant. Het volledige programma van de 'Week tegen Kindermishandeling' is terug te vinden op www.zorgin- regiohartvanbrabant.nl I Met name op de zondag komt de I Nederlandse top bij elkaar om de I winst op de lange of korte cross I te pakken. Op het parcours, waar I begin december ook het EK cross I wordt gehouden, nemen de grote I Nederlandse hardloopnamen het I tegen elkaar op. Bij het crossgala voor mannen gaat de strijd naar verwachting tussen Khalid Chou koud en Michel Butter. Zij starten om 13.05 uur voor een race over ruim 10 kilometer en krijgen daar bij tegenstand van de sterke Ita liaanse lopers Crippa en Rachik, beiden medaillewinnaar tijdens het EK Atletiek in Berlijn afgelopen zomer. Ook de Zweedse winnaar van vorig jaar Solomon is erbij.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 1