I H Nieuwe woonwijk in het gebied van de Piushaven izen uurt Beplanting Schoenerstraat Galjoenstraat alige inten Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Werkzaamheden aan wegen Dancefestival Draaimolen op het MOB(ilisatie)-complex Sinterklaasintocht zondag 18 november MOB-complex (Foto gemeente Tilburg) )on- oktober om or huisves- en zodat er •en. Via de jeidsmigran- jemeente icties wor- lovember. irwerkt in lad. Naar iet eerste idwerkelijk :aties en Door werkzaamheden z helemaal of deels afgesh ;?bouw. Het t www.tilburg.nl/wegwe julieren- Stad- juino- ied." :elijke bouw directeur igaan Belsl Afges 30 nc rijbaan >t 7 de- ;n te worden. gemeente et 5 december j@tilburg.nl. lijk de locatie oark of deel antal borden, cht wanneer lijn op te 6 (Spoorlaan en in ieder 1 december Meer infor www.tilbu en www.l Galjoenstraat speelvoorzienin gelijk deels kort afgesloten. Hf in van het Falcon gebc »t de r Renesselaan Afgesloten tussen de Reuverlaan en Reimerswaalstraat tot 30 november 17 uur. s Lijntje asloten voor al het verkeer tot wvember 17 uur. De Kraan Afgesloten tussen 't Hoekske en de Spoorlijn tot 28 december 17 uur. graag weer aan de slag in de Pius- haven. Met de bouw van dit plan wordt een bijzonder en uniek woc wijkje toegevoegd aan het gebied." irmatie: burg, nl/wegwerkzaamheden ’.haalmeeruitdeweg.nl. zijn wegen ïsloten. geen vuurwerk vuurwerkvrije ar over het af- jningen voor De gemeente •erst wordt n. Gebied Piushaven (Foto gemeente Tilburg) De gemeente en Van der Weegen Bouwontwikkeling tekenen een overeenkomst voor de bouw van 52 woningen. Op de plek waar vroeger onder andere het bedrijf Janus Metaal gevestigd was, komen 30 huizen en 22 sociale huurappar- tementen. De gemeente Tilburg wil volgend jaar experimenteren met een bijzonder evenement op het MOB(llisatie)-complex. Dat is het terrein ten zuiden van de burgemeester Letschertweg. Het bosrijke terrein bij de aansluiting Til burg Noord (N261) is eigendom van de provincie Noord-Brabant. Gesworenhoekseweg rotonde Rotonde Gesworehoekseweg/Don- genseweg afgesloten van 14 novem ber 08 uur tot 19 november 08 uur. Op zondag 18 november komt de Sint om 11.15 uur met de boot aan in de Tilburgse Piushaven. Om 11.30 uur begint de intocht door het cen trum van Tilburg. Rond 13.00 uur volgt een korte stop op het Pieter Vreedeplein. Na de intocht strijkt Sinterklaas rond 14.15 uur neer in de Wagepmakerij in de Tilburgse Spoorzone voor een groot sinter klaasfeest met Tilburgse kinderen en hun ouders. De Piushaven is vanaf 09 uur afgesloten. Routeinformatie en tijdelijke afsluitingen op www.til- burg.nl -> wegwerkzaamheden. Zeusstraat Afsluiting ter hoogte van Dongese- weg op 17 november van 08 tot 17 uur. Verkeer wordt omgeleid. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Azuurweg, Burge meester Brokxlaan (Spoorzone), Dongenseweg (parallelweg), Eikenboschweg/'t Zwaantje 4, 5 en 6, Eindhovenseweg, Franz Liszt- straat, Goirleseweg, Heuvelstraat 48a/50, Koolhovenlaan, Pope straat, Quirijnstoklaan, het St huisplein, de Thomas van Aqi straat, de Veemarktstraat, de Wage- naarstraat en de Zeusstraat. Het volledig overzicht staat op internet. de ontsluiting interessant voor nieuw evenementenaanbod, zo als concerten in de natuur en openluchttentoonstellingen." Het beoogde evenement is dancefestival Draaimolen, dat eerder op Charlotteoord plaats vond. Het kreeg toen goede kri tiek van publiek en pers. De festi valorganisatie is op zoek naar een nieuwe locatie. Een experimente le editie op het bosrijke MOB- complex biedt uitkomst. De gemeente heeft contact met de provincie over het hou den van het experiment op hun terrein. Voor de ontwikkeling van de haalbaarheidsstudie betrekt de gemeente omwonenden, an dere belanghebbenden en de provincie Noord-Brabant vanwe ge de ruimtelijke randvoorwaar den. Het experiment met een festival op het terrein staat niet op zich zelf. De gemeente wil ook een beeld krijgen bij eventueel struc tureel gebruik van het terrein als evenementenlocatie. Daarvoor wordt een haalbaarheidsstudie opgesteld. Deze sluit aan bij het nieuw te ontwikkelen evenemen- tenbeleid. Daarin is oog voor het minder belasten van (kwetsbare) locaties zoals het Leijpark. Dit voornemen staat in het bestuurs akkoord 2018-2022. Wethouder Erik de Ridder: "Evenementen zijn belangrijk voor de levendigheid en aantrek kelijkheid van de stad. Tilburg is van oorsprong een echte festival stad. Daar willen we dan ook let terlijk ruimte aan bieden. Het MOB-complex is door de land schappelijke sfeer, de ligging en Voor het einde van het jaar komen er in de Schoenerstraat en de Galjoenstraat speelvoorzieningen te staan en wordt er groen aangeplant. Tijdens de werkzaamheden is de rijbaan mogelijk deels kort afgesloten. Het deel van de Schoe nerstraat vanaf de Piushaven tot aan de inrit van het parkeerterrein van het Falcon gebouw wordt op een later tijdstip afgerond. Dat is naar verwachting in het voorjaar van 2019. Dit heeft te maken met de nieuwbouwwerkzaamheden aan de Schoenerstraat op het voormalig terrein van het cementgebouw. Het beplantingsplan is te bekijken bij de hoofdingang van BSO Panta Rhei (Galjoenstraat 50) en online via www.tilburg.nl/wegwerkzaamheden. Galjoenstraat. (Foto gemeente Tilburg) Montfortanenlaan e.o. Asfalteren wegen Montfortanen laan e.o. tot 22 november 2018. Ringbaan Oost/Spoordijk Mogelijk afsluiting van een r van 12 november 08 uur tot cember 17 uur. Van der Weegen heeft de afgelopen jaren diverse ontwerpen gemaakt voor de herontwikkeiing van de locatie. Het plan bestaat uit twee intieme woonstraten met stads woningen, appartementen en een eigen binnenterrein. Aan de kant van de Galjoenstraat komen de apparte menten in 4 woonlagen, daarachter de huizen. Bewoners kunnen parkeren op het binnenterrein, gedeeltelijk onder de groene terrastuinen van de huizen. Een detail in het plan is de voetgangersdoorgang vanaf de Gal joenstraat naar de Hoogvensestraat. Wethouder Berend de Vries: "Het is mooi om te zien dat de Piushaven volop in beweging is. Het is een prachtige plek om te wonen en te verblijven. Met de ontwikkeling in de Galjoenstraat voegen we weer een stukje smoel toe aan het gebied." Begin 2019 vindt de ruimtelijke procedure plaats waarna de bouw in 2020 start. Marc Buster, van Van der Weegen: "Wij i

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 9